Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kiedy jest pora na pierwsze dziecko?

2

Komentarz

  • Oczywiście, ogólnie lepiej jest aby dzieci były wcześniej, nikt w to nie wątpi
  • @Tomasz i Ewa A to też jest prawda. Każdy podejmuje decyzję za nie tak naprawdę, ale taki ten świat jest. 
  • edytowano wrzesień 2021
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Załóżmy koniec studiów (kobieta) 24 r.ż. Ugruntowana pozycja zawodowa. 30 r.ż. Profity z ugruntowanej pozycji zawodowej 31-40. Kiedy mają rodzić dzieci?

    T
    i w ten sposób życie staje się odroczonym samobójstwem
  • nobo zejście bezpotomne, na własne życzenie bezpotomne, różni się od samobójstwa tylko bezmiarem cierpień związanych z całym życiem,
    ewentualnie można próbować żyć dla innych, czyli przyjąć pozycję mrówki-robotnicy
  • a co Tobie po potomstwie?
  • tak, ale nadal nie rozumiem Twojego
  • edytowano wrzesień 2021
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Mam nadzieję żyć wiecznie, z moimi dziećmi, w Niebie, to są wspaniali ludzie. Gdybym był ateistą to zdecydowałbym się na samotne, luksusowe życie i doraźne relacje natury czysto seksualnej. Czy odpowiedziałem na twoje pytanie? 

    T
    a masz jakiekolwiek na to nadzieje?
  • edytowano wrzesień 2021
    przecież jawnie i uparcie występujesz, co najmniej na tym forum, przeciw przykazaniu "idźcie i rozmnażajcie się"
  • @pioszo54 Ja zawsze myślałam, że to jest bardziej zachęta dla człowieka, aby z radości jaką Bóg dał go tworząc, kontynuował to dzieło, ale nie robię z siebie tutaj eksperta absolutnie, zastnawiam się nad słusznością mojej interpretacji.  Z tego co widzę to Tomasz jest za dzietnością, ale też czasami nie jest, ale chyba mniej więcej rozumiem o co chodzi w jego przekazie
  • M_Monia powiedział(a):
    Wiek 22-25 jest młody. To czas studiów i raczej sie jeszcze o zakładaniu rodziny nie myśli. 
    Czas studiow? :O Raczej koniec studiow! Magister sie konczy gdy sie ma 21 -22 lata.
  • edytowano wrzesień 2021
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    przecież jawnie i uparcie występujesz, co najmniej na tym forum, przeciw przykazaniu "idźcie i rozmnażajcie się"
    To nie jest bezwzględny nakaz nieograniczonego rozpłodu. Rozmnażanie nie jest wyjęte spod władzy rozumu. Twoja interpretacja Księgi Genesis - która jest konglomeratem wielu wschodnich mitologii - to czysty fundamentalizm. Wg tego, niewierność winna być karana ukamienowaniem. 

    aha, czyli Stary Testament jest nie ważny,
    to tylko mitologia

    tak myślałem
    szkoda, że Jezus tego nie wiedział
  • edytowano wrzesień 2021
    a jeszcze, piszesz
    "rozmnażanie nie jest wyjęte spod władzy rozumu"

    wydaje mi się, że przeceniasz rozum, jako kryterium racji, czy prawdy, czy rozeznania

    wystarczy popatrzeć na świat wokół
    mamy w nim tysiące uznanych autorytetów i ekspertów,
    gotowych udowodnić dowolną tezę
  • @isako Licencjat to 22-23 lata, magister to tak 24-25 z tego co kojarzę, 5 lat łącznie
  • bo tak wyszło,
    ale chciałem więcej

    a dar trzeba używać we właściwy sposób
    bo argumentów, że się "nie da"
    zawsze można mieć na pęczki
  • jeśli tak myślisz, to pewnie masz rację,
    za słabo się starałem
  • edytowano wrzesień 2021
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    przecież jawnie i uparcie występujesz, co najmniej na tym forum, przeciw przykazaniu "idźcie i rozmnażajcie się"
    To nie jest bezwzględny nakaz nieograniczonego rozpłodu. Rozmnażanie nie jest wyjęte spod władzy rozumu. Twoja interpretacja Księgi Genesis - która jest konglomeratem wielu wschodnich mitologii - to czysty fundamentalizm. Wg tego, niewierność winna być karana ukamienowaniem. 

    aha, czyli Stary Testament jest nie ważny,
    to tylko mitologia

    tak myślałem
    szkoda, że Jezus tego nie wiedział
    Objawienie trzeba interpretować w całości a nie wyrywkowo. Nie słyszałeś o metodzie historyczno-krytycznej ani analizie stylów w biblistyce? Przykro mi. 
    Ignorancja zawiodła twe myśli na manowce. 
    Nie jesteś Panem Jezusem. 

    T
    biedni ci chrześcijanie dawnych czasów

    wiwat nowoczesność i metoda historyczno-krytyczna
    wiwat rozum (i rewolucja francuska)
  • tak przeludniona
    przecież wie to każdy nowoczesny,
    bo mu eksperci powiedzieli i wytłumaczyli
  • Ja z tym przeludnieniem się nie zgadzam, ale generalnie nie interpretuje tego zdania Boga, jako nakazu ale raczej radości Boga, idźcie i rozmnażajcie się, Ziemia jest wasza
    @Tomasz i Ewa Czy może to błędna interpretacja?
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    tak przeludniona
    przecież wie to każdy nowoczesny,
    bo mu eksperci powiedzieli i wytłumaczyli
    Acha, w Polsce brakuje ludzi a ty nie chcesz Afgańczyków. Kupy się to nie trzyma. 

    T
    wg Ciebie
  • paulaarose powiedział(a):
    Ja z tym przeludnieniem się nie zgadzam, ale generalnie nie interpretuje tego zdania Boga, jako nakazu ale raczej radości Boga, idźcie i rozmnażajcie się, Ziemia jest wasza
    @Tomasz i Ewa Czy może to błędna interpretacja?
    taka przyjacielska rada przy piwie
  • edytowano wrzesień 2021
    zarzuciłem tę lekturę po przeczytaniu zwrotu "kryzys ekologiczny"

    następny "uczony" od wyjaśniania wszystkiego
  • edytowano wrzesień 2021
    jedyny kryzys, jakiego możemy doświadczyć, to kryzys ludzkiej pomysłowości,
    a ta jest ściśle związana z ilością osobników, zdolnych tę pomysłowość przejawiać, czyli z ilością ludzi

    reszta to zwidy rozumu
  • edytowano wrzesień 2021
    ładnie mnie zanalizowałeś,
    przez internet
  • a co do liter wyrazów i zdań

    ile książek w życiu przeczytałeś?
    :)
  • edytowano wrzesień 2021
    tak się domyślałem :(
  • edytowano wrzesień 2021
    widać nie jestem "prawdziwym mężczyzną", cokolwiek to znaczy
    ale cieszę się, że się za takiego uważasz

    czy propagowanie samobójstw też do tego zestawu należy?
  • tym razem miałem na myśli sporty ekstremalne, przy uprawianiu których występuje wysokie prawdopodobieństwo śmierci lub trwałego kalectwa, jak np. sport motocyklowy
  • ale masz rację, chowanie się za sarkazmem i aluzją 
    chyba jest niespecjalnie męskie
  • edytowano wrzesień 2021
    mój błąd, ale jazda rekreacyjna też często kończy się śmiercią, zapewne częściej niż jazda sportowa,
    nie z winy motocyklisty, ale co z tego
  • noale przechodzić trzeba,
    a propagować jazdy motocyklem, szczególnie wśród młodych, nie trzeba
    to zwykła nieodpowiedzialność, za siebie, bliskich i ogólnie młodych
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.