Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dajecie na Owsiaka?

13468921

Komentarz

  • Ja rozumiem, że można krytykować Woodstock za hare kriszna czy coś w tym rodzaju, ale za picie, palenie trawki itp - no proszę, takie rzeczy na każdym spędzie młodzieży są. Ja do 18 urodzin miałam zakaz jeżdżenia zarówno na Woodstock jak i na pielgrzymki. Rodzice sami woleli mnie wziąć do Częstochowy bo doskonale znali realia.

    Dwa, gdyby nie było WOŚP akurat już widze jak NFZ kupuje ekstra urządzenia do badania słuchu noworodkom, daje dzieciom nowoczesne pompy insulinowe i tym podobne.

    Na szczęście niewiele osób ma takie podejście, Polacy hojnie wspierają WOŚP, tak samo jak teraz Woodstock łączy pokolenia, rodzice z dziećmi jeżdżą już razem.

    Ludzie lubią imprezy, to sobie robią, jak ktoś nie chce się udzielać charytatywnie to ok, nikt nie każe, ale czemu takie dziwne argumenty wysuwać? Nie dam na WOŚP, bo na Woodstock ludzie za dużo piwa piją i dziewictwo tracą...
  • No patrz, a ja myślałam, że tam jest czarno na białym, tfu! Biało na czarnym wyraźnie napisane.:wink:
  • argument goni argument, sam sobie odpowiedziałeś zatem, czego nie rozumiesz.
  • Skala Paradidel skala.
    P.
  • Polacy, Ilonko, hojnie wspierają WOŚP, bo są otumanieni i jednocześnie bardzo solidarni z tymi, którzy cierpią, albo może inaczej: większość Polaków wspierających WOŚP boi się, że będą potrzebować pomocy, a państwo jej im nie zapewni, więc liczą na twór OWSIKA.
  • Większość Polaków wspierających WOŚP boi się, że gdyby pokazali, że tak naprawdę mają WOŚP w kiszce stolcowej, byliby zaszczuci jako ci, którzy nie chcą pomagać, i to w dodatku dzieciom nie chcą pomagać.
  • Kolejny argument nie do pobicia - wszyscy otumanieni, tylko my oświeceni. Zupełnie jak ŚJ.

    Co do drugiego, zgodzę się, lajf yz brutal, za chwile Twoje własne dziecko będzie potrzebowało dokładnie tego, co kupiło WOŚP, a NFZ nawet palcem by nie kiwnął.

    Widzę, że każdy skłonny bronić swoich racji i ideałów, dopóki sam nie znajdzie się w bardzo palącej potrzebie.
  • [cite] Paradidel:[/cite]
    [cite] Piotr i Kasia:[/cite]Skala Paradidel skala.
    P.

    No właśnie pisałem, że nikt tu nie umniejsza działań innych instytucji charytatywnych. Ale dlaczego miałby to być argument za niewspieraniem WOŚP?

    Charytatywnie to charytatywnie, więc oddaję wszystko co zebrałem, a nie robię sobie z tego źródła utrzymania jak to robi Owsiak.
    P.
  • Proszę bardzo, niech WOŚP zbuduje własne szpitale i w pełni je wyposaży. Wtedy będziemy wiedzieli, ile to jest naprawdę warte. Bo póki co zapewniają wisienki na torcie. Ich zakupy są wszędzie rozreklamowane, ale nikt nie powiedział, że są niezbędne. Nikt nie powiedział też, że gdyby WOŚP nie było, to szpitale by były gorzej wyposażone.
  • Charytatywnie to charytatywnie, więc oddaję wszystko co zebrałem, a nie robię sobie z tego źródła utrzymania jak to robi Owsiak.
    ---
    Tak robi wielu pracowników zarządów wielu fundacji. To ich praca, więc to nie jest dobry argument.
  • Hm...Polacy lubią zrywy narodowe, a w tym dodatkowo widać hojność ludzi często mało hojnych...szpan serduszkiem...
    A Min. Zdrowia nie czuje się w obowiązku wyposażać szpitali. Ktoś tu już pisał o podatkach, które płacimy, a do lekarza i tak trzeba iść prywatnie...
  • Dla mnie sprawa jasna - jeżeli Owsiak zamiast dawać 2,5 mln zł na pijackie bieganie po błocie w rytm deathmetalowej napieprzanki z głośników, dałby je na uratowanie np. jakiegoś oddziału neonatologicznego albo na oddłużenie upadającego szpitala, to bym kasę dawał. Owsiak woli "dziękować" anarchistom, punkom, gówniarzom kilkoma dniami durnej muzyki, to niech dziękuje. Szkoda, że ci anarchiści, gówniarze i punki gdzieś mają jego sprzęt i jego styczniowe akcje.
  • Macku, ależ nie niezbędne. Po co jakieś tam specjalistyczne ssaki do użytku domowego dla dzieci w ciężkim stanie, mogą też leżeć w szpitalu/hospicjum. Nowoczesne pompy insulinowe też niepotrzebne, w końcu można bardziej tradycyjnie i też nikt nie umrze.

    Badania przesiewowe słuchu? Dzieci głuche nie umierają od samej wady, z nią też da się żyć.

    Fakt, Maciek dobrze mówi - nie są niezbędne.

    A posta powyżej żal komentować :confused:
  • Paweł, ale ojciec Pio oddawał wszystko, co otrzymał na szpital, który budował.
    Nawet odmówił pomocy swojemu ojcu.
    P.
  • Bez tych "anarchistów, punków i gówniarzy" WOŚPu by nie było
    ---
    Tak? A co oni robią w finały WOŚP? Graja koncerty dla dzieci czy aby się zaprezentować, bo na koncerty WOŚP biorą wszystkie kapele jak leci więc jest promocja za free?

    Widziałeś gdzieś brudasów zbierających na WOŚP? Ja widziałem dzieciaki i gimnazjalistów, albo 40-latków w goretexach, a nie flejtuchostwo z Woodstocka.

    Na Floriańskiej codziennie jest grupa punków żebrząca o pieniądze na wino. Nie widziałem ich dzisiaj z puszkami WOŚP. A na Woodstocku zapewne są pierwsi przed sceną.

    A przy okazji, dlaczego "durnej muzyki"?
    ---
    A dlaczego nie?
  • [cite] Piotr i Kasia:[/cite]Paweł, ale ojciec Pio oddawał wszystko, co otrzymał na szpital, który budował.
    Nawet odmówił pomocy swojemu ojcu.
    P.
    Ale czy zarząd Caritas robi to samo? Czy zarząd fundacji TVN robi to samo? Czy zarząd Fundacji Polsat robi to samo? Itd, itd...
  • my też od kilku lat nie wspieramy orkiestry Owsiaka bo za głośno jak dla nas gra...
    wszyscy wiedzą ile poszczególne miasta zebrały kasy ale już nikt nie wie na jaką kwotę do jego szpitala przekazano aparaturę medyczną , szkoda.....
    pomysł ze szpitalami WOŚP świetny

    wyczytałam na stronie WOŚP że nie wspierają PW z pieniędzy zbiórki styczniowej
    ale nie chce mi się w to wierzyć ...
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]
    [cite] Piotr i Kasia:[/cite]Paweł, ale ojciec Pio oddawał wszystko, co otrzymał na szpital, który budował.
    Nawet odmówił pomocy swojemu ojcu.
    P.
    Ale czy zarząd Caritas robi to samo? Czy zarząd fundacji TVN robi to samo? Czy zarząd Fundacji Polsat robi to samo? Itd, itd...
    Na pensje dla pracowników na pewno wydają jakieś pieniądze z darów.
    P.
  • Grają koncerty, na których od innych "brudasów" pobierane są pieniądze przeznaczone dla dzieci
    ---
    Z pewnością brudasy dysponują sporą ilością gotówki i o niczym innym nie myślą, jak tylko o tym, aby przeznaczyć ją właśnie na dzieci, a nie na piwo.


    Co do muzyki, myślałem, że poznam jakiś sposób klasyfikacji na durną, mniej durną i całkiem mądrą.
    ---
    No to źle myślałeś.
  • Łukasz Warzecha w Salonie 24:

    Na czym polega oszustwo Owsiaka

    Wiele już razy pisałem (m.in. tutaj), dlaczego nie podoba mi się przedsięwzięcie Jerzego Owsiaka. Część z tych powodów oględnie przedstawił dzisiaj na swoim blogu Krzysiek Leski. Ja tak oględny nie jestem i sądzę, że należy przypominać, jakiej manipulacji dokonał w ciągu wielu już lat funkcjonowania WOŚP Owsiak oraz środowisko, które najbardziej go wspiera.
    W przypadku Owsiaka mamy do czynienia z często stosowaną metodą tworzenia iluzji pozapolityczności osoby i przedsięwzięcia, które pozapolityczne wcale nie są. Owsiak nie jest osobą â?žpozaideologicznąâ?, stojącą w jakiś sposób poza sporem politycznym. Przeciwnie â?? jest osobą o bardzo wyrazistych poglądach, które uzewnętrzniają się od czasu do czasu w postaci zapowiedzi â?ždawania z baśkiâ? tym, którzy ośmielają się badać życiorys Wałęsy, w wypowiedziach na temat Radia Maryja albo w usuwaniu sprzed wejścia na Przystanek Woodstock (podkreślam: z terenu publicznego) wystawy antyaborcyjnej. Jednak dla środowiska, mówiąc ogólnie, â?žGazety Wyborczejâ? jest Owsiak authority of last resort â?? kimś, po kogo się sięga w nadzwyczajnych sytuacjach. Owsiak jest niezwykle wygodny, ponieważ jego charytatywna działalność pozwala tworzyć wrażenie, iż jest osobą niezaangażowaną politycznie, a więc to, co mówi, mówi niejako z pozycji â?žpozapolitycznychâ?. (O stosowaniu tej metody w pierwszym dziesięcioleciu III RP bardzo ciekawie pisał Zdzisław Krasnodębski w eseju â?žFilozofia III RP, czyli od Â?antypolitykiÂ? do Â?postpolitycznościÂ?â? w zbiorze â?žRzeczpospolita 1989-2009â?, wydanym przez krakowski Ośrodek Myśli Politycznej.) Słuchacze odbierają poglądy Owsiaka nie jako poglądy uczestnika politycznej wojny, ale kogoś spoza nielubianego środowiska polityków, a tym samym nadają im większą wagę. Na tym polega wielkie oszustwo Owsiaka, którego on sam, jak sądzę w pełni świadomie, nie chce wyjaśnić, np. poprzez oficjalne poparcie konkretnej partii politycznej. Wziąwszy to pod uwagę, absolutnie zasadne było umieszczenie w noworocznej szopce przez Marcina Wolskiego m.in. Owsiaka właśnie w loży celebrytów, przyklaskujących oczywiście opcji jedynie słusznej.
    WOŚP jest instrumentem utwierdzania tej iluzji. Przy czym trzeba zauważyć, że nastąpiła tu całkowita personalizacja idei: WOŚP to Owsiak, Owsiak to WOŚP. Są i inne organizacje, które posługują się popularnym wizerunkiem swoich twórców (Fundacja Anny Dymnej czy Akogo Ewy Błaszczyk), ale żadna z nich nie jest tak medialnie rozdmuchana, tak kontrowersyjna i żadna nie zmieniła się w sprawnie działający koncern. Tym samym każdy wyskok Owsiaka i każde jego kontrowersyjne stwierdzenie natychmiast może być zbite kontrargumentem: ale on tyle robi dla dzieci.
    Czy na pewno? Owsiak zrobił przez te wszystkie lata z WOŚP istny cyrk, którego koszty stają się absurdalne. Godziny telewizyjnych transmisji, przeloty samolotami (tym razem w eskorcie F-16), tysiące ludzi do obsługi koncertów, którzy przecież nie pracują darmo, sprzęt itd. Jaki jest sens ciągnąć imprezę, gdzie co roku trzeba wymyślać nowe fajerwerki, coraz absurdalniejsze i coraz kosztowniejsze, byle zachęcić ludzi do jednorazowego zrywu? Porównanie kosztów i zysków to zwykłe wyliczenie efektywności. Nikt tego dotąd nie zrobił, a w takim wyliczeniu wspominany przez Leskiego Caritas wypadłby pewnie o kilkaset procent lepiej niż WOŚP.
    Dlaczego nikt tego nie zrobił? O tym też już swego czasu pisałem: w sprawie WOŚP działa moralny szantaż. Kto krytykuje Owsiakową imprezę, ten widocznie musi nienawidzić małych dzieci, którym Owsiak pomaga. Ten argument jest oczywiście absurdalny, oparty na naciąganym sylogizmie i założeniu, że cel uświęca środki, a przy okazji dowodzący niezdrowego utożsamienia idei z osobą.
    W licytacjach WOŚP biorą udział wszystkie liczące się firmy, wydając w ten sposób pieniądze swoich klientów bez pytania ich o pozwolenie, ewentualnie pieniądze państwowe. Nie ma wysokiego urzędnika, który mógłby się wyłamać z obowiązkowego entuzjazmu â?? w tym cyrku biorą udział i prezydent, i premier. Szantaż moralny odnosi skutek. Kto w entuzjazmie nie bierze udziału, zostaje napiętnowany.
    Po raz kolejny warto postawić pytania, które już zadawałem: z jakich to powodów akurat jedna charytatywna impreza, firmowana przez osobę mocno kontrowersyjną, cieszy się bezprecedensowym wsparciem mediów, publicznych i prywatnych? Dlaczego akurat w tym przypadku istnieje niepisany obowiązek entuzjazmowania się i wspierania tej imprezy? Dlaczego F-16, które, jak rozumiem, i tak muszą latać, latają akurat, eskortując Owsiaka, a nie Annę Dymną albo wolontariuszy Caritasu, którzy co roku przed świętami po cichu sprzedają swoje świece?
    Medialny i organizacyjny cyrk, jaki towarzyszy WOŚP, dawno już przekroczył granice absurdu i przyzwoitości. Owczy pęd wyłącza myślenie większości ludzi, którzy â?ždają na Owsiakaâ?, bo â?žprzecież wszyscy dająâ?. Wraz z każdą edycją WOŚP uzupełniany jest wizerunkowy kapitał człowieka, który pod pozorami ograniczenia wyłącznie do pracy charytatywnej, przemyca bardzo wyraziste poglądy społeczne i polityczne. Ja tego kapitału podwyższał mu nie będę.
  • Ilonko, wiele razy tak było, że dary od WOŚP stały niewykorzystane, bo nie odpowiadały potrzebom danego szpitala.
  • A jak myślisz?
    P.
  • [cite] Paradidel:[/cite]@Sylwia

    Tu możesz znaleźć konkretne dane z poszczególnych lat, gdzie przekazano aparaturę i inną pomoc.

    http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe

    PW finansowany jest z odsetek, poza tym festiwal jako taki trochę pieniędzy sam zarabia.

    dziekuję za link do sprawozdania
    do naszego miasta trafiło jedno urządzenie do badanie słuchu a zebralismy 35000zł
    jest na nim nalepka i jeszcze jak badano moje dziecko to musiałam potwierdzić podpisem że je badano aby Pan Owsiak miał co napisać w sprawozdaniu :confused:
    a moze miastu wystarczyło by na kilka takich urządzeń z tej zebranej kwoty???
  • mnie też kiedyś nabierano, że pomagam chorym dzieciom
    ale to sprawozdanie potwierdza, ze na przystanek wydano tyle samo co na walke z niedosłuchem
    to część dla tych co giną w masie informacji
    1. Przychody z działalności statutowej
    składają się na nie wpłaty od darczyńców w ramach :
    a) Przychody z XVII finału z wpłat pieniężnych : 42.191.283,90
    b) Przychody z darowizn rzeczowych i celowych : 7.841.055,69
    c) Przychody z 1% podatku 4.473.931,18

    Fundacja nie osiągała przychodów z działalności gospodarczej.
    [ale posiada 100%akcji firmy która przynosi dochód![/u]

    4. Koszty realizacji zadań statutowych i pożytku publicznego
    Na koszty składają się następujące wydatki:
    7 w ydatki na zaopatrzenie placówek służby zdrowia i grup ratownictwa,
    hospicja i pomoc indywidualną 26.176.505,13
    7 w ydatki na Program Powszechnych Przesiewowych
    Badań Słuchu u Noworodków 2.695.422,33
    7 Program Infant Flow 82.664,38
    7 Program leczenia cukrzycy pompami insulinowymi 38.988,59
    7 wydatki na szkolenia medyczne i ośrodek wolontariatu 2.365.318,21
    7 wydatki na działalność propagatorską i informacyjną
    7 wydatki na organizację XVII Finału 2.275.545,45
    7 wydatki na organizację koncertu Przystanek Woodstock 2.661.877,57
    7 wydatki na działalność pożytku publicznego 702.305,98
    5. Koszty finansowe
    Pozostałe koszty finansowe7 ujemne różnice kursowe 2997628,22 złotych

    11. Przychody finansowe
    7 odsetki od depozytów, wykup jednostek uczestnictwa z funduszu 1.608.121,73
    12. Pozostałe przychody
    7 ze sprzedaży składników majątku 10.500,00
    7 pozostałe przychody operacyjne (otrzymane spadki) 978.522,38
    13. Pozostałe koszty operacyjne
    7 rozliczenie przedawnionych rozrachunków 1.755,42
    Dochód na całokształcie działalności statutowej 14.100.823,66
    Wynik finansowy ogółem wykazuje dochód 14.100.823,66

    jeszcze raz dziekuje za link z tym sprawozdaniem
    jestem bardziej przekonana że słusznie robię mówiąc ..NIE
  • Mój Kuba umierał po porodzie.Na Oddziale neonatologii byl sprzęt od WOŚP(taki ,jaki trzeba). Nie interesuje mnie,czy to tylko reklama,czy też nie. Kuba po miesiącu pod respiratorem (od tejże fundacji) wyszedl ze szpitala.
    Jestem Im wdzięczna.
    Gdy bylam młodsza jeździlam na koncerty,teraz nie mam już ochoty(wystarczy,ze otworzę okno,słysze dokładnie te spod Zamku))
    Paweł,znam kilku muzyków,którzy grają na Orkiestrze.Rozmawiałam z Nimi i wiem,że ,gdy grają blisko Poznania,lub w Poznaniu-nie biorą kasy(dojeżdżają tramwajem,autem,ze znajomymi),ale ,gdy grają gdzies daleko,dostająZWROT KOSZTÓW PODRÓZY OD MIASTA,nie od Jurka.
    Jeśli mam jakieś pieniądze(zwykle groszaki) ,to wrzucam do skrzyneczki,dziś nie mialam i nie dałam.
  • Gdyby Owsik dochód z jednej edycji WOŚP poświęcił na walkę z aborcją ... too wtedy zmienię o nim zdanie.
  • Inna sprawa, że merdia zrobiły by z niego oszołoma - pamietacie przypadek nawrócenia ś.p. Kotańskiego?
  • Ja po prostu do tego starego-malutkiego nie mam zaufania :neutral:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.