Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dajecie na Owsiaka?

1568101121

Komentarz

  • [cite] Paradidel:[/cite]
    [cite] Monia123:[/cite]Mi to się jeszcze jedno nie podoba. Jak WOŚP kupi małopotrzebny sprzęt no to marnotrawi pieniądze. Nasze pieniądze bo ja też dawałam. Powinni pytać się szpitali co w pierwszej kolejności jest im potrzebne.

    Ależ jeżeli jesteś specjalistą w tej dziedzinie, możesz się dołączyć i pomagać w podejmowaniu właściwych decyzji.
    Nie do końca jestem pewna czy to specjalisci z danej dziedziny podejmują te decyzje, czy Owsiak.
  • [cite] Paradidel:[/cite]
    [cite] Barbara:[/cite]Ale Kościół akurat Owsiak (bardzo delikatnie rzecz ujmując) "wyprosił" ze swojej "promocji". To niech zbiera u krisznowców. A że mniej ludzi tam idzie... Myślenie nie boli, nawet jeśli sprawia trochę kłopotu.

    Po pierwsze primo, Owsiak nie wysyła wolontariuszy w konkretne miejsce zbiórki, to jest ich własna inicjatywa.
    Nie no, są sugerowane lokalizacje...
    Po drugie primo, chyba nie zbierają w kościołach, tylko w ich okolicach.
    schodek pod drzwiami to dość ściśle pojęta okolica, nieprawdaż?
    Po trzecie primo, ta uwaga o myśleniu, to do kogo jest skierowana?
    Nikomu nie zaszkodzi.
  • oeyugbfspa.jpg
    więcej


    Zanim dziennikarze zaczną się podniecać pańskim gestem Palikota, zadam nieśmiało pytanie o jego legalność. Nie jestem prawniczką, ale czy Palikot czasem nie łamie prawa oddając swoją legitymację poselską? I czy prawa nie złamie Owsiak wystawiając ją na sprzedaż? Kodeks karny nie pozostawia wątpliwości.
    Art. 274. Kto zbywa własny lub cudzy dokument stwierdzający tożsamość podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (...)
    Co na to marszałek? A prokuratura? (...) Może jednak są jakieś granice tego co wolno świętym krowom III RP?
  • [cite] Monia123:[/cite]Berenka masz rację to jest mord, ale gdyby pokazać np. zdjęcie USG 14 tygodniowego żywego płodu i podpisać np nie zabijaj to jest człowiek. Myślę, że takie zdjęcia nie siałyby zgorszenia a więc powisiałyby dłużej. Nikt by się nie bał, że mogą szokować dzieci. Takie jest moje zdanie mogę się mylić. No mimo wszystko chylę czoła dla aktywnych działaczy pro life. W końcu o życie nienarodzonych dzieci chodzi.
    Naprawdę myslisz, że prawdziwą przyczyną usunięcia wystawy jest obawa przed szokowaniem dzieci? Na festiwal owsiakowy przyjeżdża młodzież a nie dzieci to po pierwsze. Po drugie ta młodzież nie jedno widziała w TV, kinie i komputerze. Taki obraz jeżeli wywoła szok to owoce tego szoku mogą być co najwyżej pozytywne. I tego owsiakowcy najbardziej się boją. Boją się prawdy. Zasłaniają oczy i zatykają uszy.
  • Pamiętam do dziś jego słowa - to było kilka dni po przegłosowaniu ustawy o likwidacji aborcji na życzenie. Koncert w Warszawie, prowadzenie Jerzy Owsiak.

    Woła ze sceny: "Słyszeliście jaką wam ustawę przegłosowali? Słyszeliscie jak was załatwili?"
    Ryk złości i gwizdy ze strony publiki.
  • Właśnie. Panie Owsiak, nie lepiej wyskrobać te dzieci zawczasu niż wydawać te miliony na ich leczenie?
  • My też nie dajemy!


    Dla mnie ta cała WOŚP to tylko pozór czynienia dobra. Ta olkiestra gra przede wszystkim na ludzkich emocjach. No bo jakże trzeba byc bezdusznym człowiekiem, żeby nie wspierać tak dobrego celu, jakmim jest ratowanie życia dzieci???

    Sory, ale do mnie to nie przemawia, bo mam świadomość, że to tylko przykrywka dla zdobycia pieniedzy, które nie koniecznie posłużą szczytnym celom...

    Zresztą jestem zniesmaczona tym całym widowiskiem medialnym, które towarzyszy całej akcji zbierania pieniędzy. Wczoraj tylko przez chwilę oglądałam finał w tv. I naszła mnie taka refleksja- czy ktoś wie ile np kasy wydano na sztuczne ognie i fajerwerki? Ile za te pieniądze można by uratować dzieci? Dla ilu można kupić jedzenie czy podręczniki szkolne? Ile dzieci wysłać na kolonie???
    Ale lepiej puścić kasę z dymem...Bo efekt medialny się liczy...

    To tylko taka moja mała dygresja...

    Pomijam już nawet PW, stosunek Owsiaka do aborcji, KK czy jego słynne hasło "Róbta, co chceta" Poprostu ta cała akcja zwyczajnie mnie nie przekonuje. I tyle...
  • reklamowy czas antenowy to taka sama lub wyższa suma niż zebrane pieniądze.

    Ale przecież chodzi teź o rząd dusz
  • widzisz Paradidel, jeśli tego nie możesz zrozumieć, o czym pisze np. Małgorzata32, to najlepszy dowód na to,że jesteś otumaniony.
  • Obrońcy zwierząt tym razem chyba nie protestowali przeciwko fajerwerkom. Dziwne.
  • Małgorzato w swej wypowiedzi, 4 strony wcześniej:) wkleiłam dane ze sprawozdania wydano na finał ok, 2.400.000,00 na PW 2.600.000.00 a na walkę z niedosłuchem też 2.600.000,00
  • @ Paradidel
    ok ale pytanie było o fajerwerki
    co ty tak murem za WOŚP stoisz?
  • dla mnie ten efekt końcowy to również chłopak za oknem pociągu -niestety
  • Paradidel- to moje przemyślenia i nie musisz sie z nimi zgadzać.
    Ale i tak mnie nie przekonasz...

    A efekt końcowy i tak w całym rozrachunku- moim zdaniem- mierny.
  • [cite] Paradidel:[/cite] bo ważny jest efekt końcowy.

    To się nazywa "po trupach do celu".
  • [cite] Paradidel: tak sobie piszę odpowiadając na wątpliwości innych forumowiczów oraz wyrażając własne opinie - w końcu po to między innymi forum jest :)

    Z tym jednym się zgadzam.
  • może jak ktos jest wolontariuszem WOŚP i nachodził się by zebrać jak najwięcej do puszki to ok' uznania dla niego
    ale jak sie komuś mówi, że część tych pieniędzy idzie na niemoralne imprezy a on dalej swoje to dziwne to jakoś
  • Cel nie uświęca środków...
    "Niedopuszczalne jest czynienie zła, by wynikło z niego dobroâ? (KKK 1756).
  • dlatego szatan ma przewagę tu na ziemi - ma o wiele więcej środków do dyspozycji
  • tu jest czynienie dobra i wynikające z tego zło (jako produkt uboczny lub zamierzony)
  • [cite] Paradidel:[/cite]
    [cite] Małgorzata32:[/cite]Cel nie uświęca środków...
    "Niedopuszczalne jest czynienie zła, by wynikło z niego dobroâ? (KKK 1756).

    To chyba nie w odniesieniu do fajerwerków?

    To w odniesieniu do całej działalności Owsiaka.
  • W niedzielę funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali na dworcu Centralnym dwóch pijanych wolontariuszy WOŚP.

    Zostali oni ujęci o godzinie 13.50. Według oceny funkcjonariuszy, puszka na pieniądze miała powiększony otwór, przez który wrzucano pieniądze.
    Jeden z kwestujących mężczyzn miał identyfikator WOŚP. Od niego i jego towarzysza czuć było alkohol. 54-letni Edward M., mieszkaniec Skarżyska Kamiennej i 58-letni Jan M., z Nasielska zostali doprowadzeni do Komisariatu Kolejowego Policji.
    Tam zostali poddani badaniom na obecność alkoholu. Pierwszy w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu, a drugi niemal 1,5 promila. Dokonano komisyjnego przeliczenia zawartości puszki, znajdowało się w niej 0,86 zł.
    W sumie policja stołeczna odnotowała 13 przypadków incydentów z udziałem wolontariuszy WOŚP. Policjanci odnotowali przypadki napadów, kradzieży, zatrzymali też pijanych i fałszywych wolontariuszy.
    - Policjanci zatrzymali 16 osób - powiedział Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji. Do kradzieży doszło m.in. na Śródmieściu, Ursynowie, Pradze Południe oraz Grodzisku Maz., Wołominie i Mińsku Maz.
  • [cite] Monia123:[/cite]Ja po przeczytaniu Waszych opinii nieco zmieniłam zdanie na temat Owsiaka. Mam już mieszane uczucia. Szczególnie smutno mi sie zrobiło, że być może on nie jest przeciwnikiem aborcji. Wcześniej myślałam, że jest ponieważ chce ratować wcześniaki. No i to jego róbta co chceta. Dziwne hasło.



    Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale to zdaje się parafraza słynnych słów LaVey'a z "Biblii szatana"... I takiej konotacji bynajmniej lekceważyć się nie da...:confused:
  • To jest druga część zdania św.Augustyna. KOCHAJ i rób co chcesz
  • Ale LaVey celowo skrócił św. Augustyna, tak...?
  • Nie. La Vey miał po prostu gdzieś to co mówi Augustyn i wymyślił swoje hasło.
  • zagrożenie jest bo Owsiak promuje Hare Kriszna
  • Ja tez nie daję na WOŚP. Skoro do głupiego pluszaka można doczepić informację,że 1% idzie na coś tam, to tym bardziej, jesli chodzi o "narodową zbiórkę"...
    Zbyt duzo niejasności, czyli trzeba cos ukryć.
    A tak na marginesie, dla mnie to żenujące, że co roku obywatele się zrzucają,żeby własne państwo wyręczyć i jeszcze zatrudniają do tego młodych ludzi. Chyba po to ,żeby nie mieli złudzeń...
    Przypomina mi to żebrzącego studenta z napisem na tekturze: " Zbieram na lekarstwo dla kolegi.....i piwo dla mnie".:devil:
  • My też nie daliśmy na "latający cyrk" Jurka Owsiaka
  • Nie dajemy. Nie podoba mi się oklejanie całego sprzętu wokół, gdy da się do niego np. tylko rurkę. Nie podoba mi się zbieranie b. dokładnych danych narodzonych dzieci, które są badane (o tym dowiedziałam się przypadkiem od przełożonej położnych, bo przecież rodzice nie są informowani o tym, że wszystkie dane badanych dzieci, które posiada szpital, idą do Owsiaka).Owsiakowi mówimy "nie".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.