Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1342343345347348370

Komentarz

  • A swędzi to? Miał ktoś coś takiego, albo dziecko aż do łokci? Bo u męża też się coś takiego pojawiło, ale teraz malował i myśleliśmy, że uczulenie od farby, tylko właśnie aż przy lokciach takie suche plamy trochę swędzace.
  • Swędzi trochę.
  • O ludzie! A jakichś nowych oprysków w okolicy nie robią u Was?
  • Nie to raczej nie opryski, tylko jeden sąsiada pryska, ale też w sporej odległości.
  • No i nie bawią się tam.
  • @Hanq, wczoraj wróciłam do domu, mąż pytał, co chce jeść: jaja, warzywa duszone moja kolacja. Dziś od rana tez jaja, warzywa i szynka. Organizm jest mądry gdy się go słucha, już dawno mialam takie spostrzeżenia.
  • Mydła nowe czy coś do dezynfekcji ? U nas najmłodszy miał jakby stara skórę aż się kapnelam że po powrocie mu psikam regularnie spirytusem 70%.... ;)
  • Mąż chodzi po zakupy i ciągle dezynfekcja, to u nas może od tego  ale dziwne to.
  • E tam, żadnej dezynfekcji nie robimy
  • Mydło biały jeleń
    Podziękowali 1awia
  • Dzieci od ponad miesiąca tylko na naszym podwórku.
  • Moje się nie dezynfekuja A fa ma to samo... jintrk galopujący AZS ostatnio ale takie podobne na twarzy i Nikos też... nasz trop to pierwsze słońce było 
  • No właśnie, policzki też mocno przesuszone u dwójki. Taki AZS,ale nigdy wcześniej nie mieli takich problemów..
  • Moi na buzi mieli od słońca,  ale taka bardziej wysypke.
  • Dokładnie takie ręce i też podchodzi pod łokieć.....
    Podziękowali 1aqq
  • I nawet widze że w tych samych miejscach bardziej zaognione.
  • Moi podobnie - ręce wysuszone, takie trochę jakby brudne, policzki też suche. Mydło cały czas takie samo, fakt gonieni częściej do mycia rąk i dużo więcej czasu grzebią w ziemi niż normalnie. U nas natłuszczanie pomaga trochę, najgorzej u najstarszego 9 latka, ale on najwięcej w ziemi się bawi (pasjonat ogrodnik)...
  • @Patia to może kiedyś przy okazji jak będziesz miała możliwość zbadaj sobie poziom ceruloplazminy. Ona pomaga ładować żelazo do ferrytyny. Często jest za niski poziom, co wynika z za małej podaży bio dostępnej miedzi, retinolu. Różne sztuczne suple obniżają tez jej poziom, w tym długookresowe stosowanie cytrynianu magnezu itp.
    Podziękowali 1Patia
  • U nas też ręce okropne u starszej, wysuszone i takie szare. I nadgarstki popękane. Smarujemy emolium.
  • Co z tymi rękami, u moich też przesuszona skóra :| wcześniej nawet schodziła, myślałam, że z braku witaminy D. Zaczęłam im podawać i jest trochę lepiej, ale dziwne to... 
  • U nas to samo z rękami - okropnie sucha skóra. Smaruje czasem dzieciom jak zasną, bo nie lubią mieć tłustych rąk. Mydło jak zwykle, żadne odkażające. A może do wody jest dodawane teraz coś odkażającego?
    Podziękowali 1Klaudia
  • No właśnie u nas też mydło Biały Jeleń, z krótką przerwą. 
  • U nas też biały jeleń w kostce 
  • U nas najstarsza takie ręce miała, ale myślę że od tych ciągłych dezynfekcji. Skóra do krwi pękała. U nas pomógł bepanthen ten tłusty (maść?.... każdym razie ten na egzemy nie bo strasznie ręce piekły po nim i trzeba było zmywać szybko) na noc gruba warstwa plus na to skarpetki. Jak już się poprawiło to często dobry krem nawilżający. Teraz już ok. 
  • U nas właśnie tym bepathenem wygoilam
    Podziękowali 1Hanq
  • A może oni coś do tego mydła dodają teraz? Jak na chwilę mieliśmy jakieś niby antyalergiczne to było jeszcze gorzej  :#
  • U nas syn też takie ręce. Nigdzie nie chodzi, nie dezynfekuje rąk. Nigdy tak nie miał. Dziwne to wszystko  :/
  • Na jednej grupie na fb podobny problem z przesuszoną skórą, część ludzi też pisze, że kojarzy to z początkiem koronawirusa :| dziwne to...
  • U Mikołaja? Nie był poza domem od początku "#zostań. Myje częściej, mydło to co zwykle. Rany do krwi.
    Podziękowali 1In Spe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.