Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bałagan!

145791018

Komentarz

  • Niektórzy (np.ja za młodu) niedomywają rąk i brud zostaje w ręczniku :( Ale jeśli domywają, to raz na tydzień, uważam, naprawdę wystarczy.
  • Niektórzy (np.ja za młodu) niedomywają rąk i brud zostaje w ręczniku :( Ale jeśli domywają, to raz na tydzień, uważam, naprawdę wystarczy.
    Niektórzy? Powiedziałabym WIĘKSZOŚĆ! (u nas) nie domywa! Ciągle jakieś ręczniki piorę. 
  • nie lubie takiej rozwieszki recznikow dlatego wszyscy wycieramy sie tymi samymi. Dlatego trzeba czesto zmieniac, nawet codziennie (syn sie "domywa" recznikiem ;) ).
    Ale tak mi sie przypomnialo, ze np. babcia moja miala osobne reczniki do gory i do dolu (od pasa w dol). No bo to przeciez obzydliwe wycierac plecy w ten sam recznik co nogi sie wycieralo :))
  • A w ogóle, bez przesady z tą regularnością.
    W równych odstępach miesiączkuję. Wystarczy ;)

    :))



  •  Moja Babcia nadal ma takie ręczniki do nóg :D
    Dla mnie niczym się nie różnią , nie są ani gorsze ani brzydsze ani bardziej/mniej nie śmierdzą  ;)
    A i tak Babcia wpada w popłoch jak biorąc pierwszy lepszy ręcznik do wytarcia rąk sięgam akurat po ten "nożny" 
    :))
    My mamy ręczniki w koszyku przy wannie, każdy bierze jak chce.
    Ja mam tylko osobny ręcznik do włosów - nie wiem jaki to materiał, z włosów fajnie "ściąga" wodę z ciała już nie ;)

    Z różnych "dziwów" :
    Każdy ma swój kubek, tzn nie tak, że brzydzimy się pić z tych samych, tylko każdy pije inne ilości, ja na ten przykład mam dośc taki spory i piję w nim tylko herbatę ( ogromne ilości w ciągu dnia ), kawę piję w mniejszym. Młody ma swój do mleka i kakao tak wysoki z łyżkosłomką, herbatę pije w małym. Małż zaś z takim większym uchem bo ma duże łapska :D
  • edytowano wrzesień 2012
    ręczniki piorę w miarę potrzeby... czasem częściej, czasem rzadziej. Każdy ma swój duży do ciała, jakoś wg mnie higieniczniej. Do rąk przy umywalkach. No i ręczniki przy umywalkach wiszą daleko od wc co by przypadkiem jakiemuś panu... no... ten, tego na boki nie poszło. ;) W szafce mam dużo zapasowych.
  • Przez Was umyłam okna w jadalni. 
    Jeszcze tylko 17 brudnych, nie licząc w pomieszczeniach gospodarczych.
    ;))
  • Dobrze, ze ja mam tylko 15 okien, z czego jedno w garażu i....... nie myję, bo nigdy tam nie docieram.
  • Dzieki Ci Boze za moje malutkie mieszkanko z pięcioma oknami :) :D
  • Ja mam 17 okien, większych i mniejszych, ale mieszkam przy nieutwardzonej drodze i kilka dni po myciu naprawdę nie widać różnicy.
  • O matkozcórkom obie panny  !
    Po raz pierwszy ciesze się, że mam ich "tylko" 11 :D
  • Taaak, sprzątaj, sprzątaj człowieku i bedziesz mieć błysk....do wizyty ' gości'. Dzisiaj było tylko 12 w tym 6 wnucząt. Jutro jeszcze więcej. Ech..dopiero co ogarnęłam po gościach. Ale za to jak było wesolo!!!!
  • Mam pytanie o tą miksturę z sody i octu - w jakich proporcjach się to rozrabia oraz czy robi się przed każdym sprzątaniem nową czy może stać w jakiejś butelce?
  • Ok, chwila prawdy. Małż sprząta cały dzień :\">

    Dzięki temu mogę sobie pisać...cytat z małża o sprzątaniu: "Prace niewątpliwie idą do przodu"

  • Ja też z tych, co wszystko upichcą, byle odkurzacza nie oglądać;-)

    Podpisuję się pod prośbą mamy_asi o przepis na miksturę. Może te aromaty olejkowe skłonią mnie do sprzątnięcia łazienki

    ;))

    Cykliczności obecnie nie mam żadnej, ale kiedyś będę mieć...

    jak już przyswoję wątek o systemach, ha!

  • To chyba @IrenaB o tej miksturze pisała. Irenko poratujesz? 
  • edytowano wrzesień 2012
    inne kubki do kawy, inne do herbaty, do kakao każdy też ma swój :) a do kawy nowe mąż wczoraj ze sklepu przywiózł i fajnie, bo głębsza kawa się mieści, taka w sam raz, na po nieprzespanej nocy ;)

    niebawem zostanie skończona łazienka dzieci, plan mam taki, że każde dostanie 2 nowe ręczniki w swoim kolorze :) jeden wisi, drugi w praniu.
  • Litr octu, kilka lyzek sody, poczekać, aż się wypieni, do tego kilka kropel dowolnego olejku (niekoniecznie, chodzi tylko o to, by był ładny zapach po umyciu), wlac w butelkę ze spryskiwaczem. Gotowe. Zastosowanie absolutnie uniwersalne. Ocet zwykły, spirytusowy, nie zaden tam winny.
  • @Irena, można to przechowywać? czy od razu do zużycia?

    (litrem, to chyba by trzeba osiedle obskoczyć;-)

  • Przechowujesz, ile chcesz. Koszt groszowy, a naprawdę skuteczny. No i eko :)
  • Dzięki!

    Chyba łazienka dostanie swoją szansę

    :))

    Do mycia kuchenki chyba też ok?

  • Litr octu, kilka lyzek sody, poczekać, aż się wypieni, do tego kilka kropel dowolnego olejku (niekoniecznie, chodzi tylko o to, by był ładny zapach po umyciu), wlac w butelkę ze spryskiwaczem. Gotowe. Zastosowanie absolutnie uniwersalne. Ocet zwykły, spirytusowy, nie zaden tam winny.
    żeby jeszcze wystarczyło postawić w łazience i pozamiatane! :D
  • Litr octu, kilka lyzek sody, poczekać, aż się wypieni, do tego kilka kropel dowolnego olejku (niekoniecznie, chodzi tylko o to, by był ładny zapach po umyciu), wlac w butelkę ze spryskiwaczem. Gotowe. Zastosowanie absolutnie uniwersalne. Ocet zwykły, spirytusowy, nie zaden tam winny.
    No tak, tylko że to wypienianie się to reakcja zobojętniania... Jak się zmiesza ocet z sodą w tych samych ilościach, to wyjdzie "osolona" woda, gazowana ewentualnie :) Więc tak na logikę, to w przeciwieństwie do zastosowania octu osobno i sody osobno, szczególnie dobrze działać nie powinno, zwłaszcza jak swoje odstoi i się zobojętni do reszty?
  • Znalazłam na jednym z blogów :
    image

    7 cups water, 1/2 cup baking soda, 1/3 cup ammonia (or lemon juice) and 1/4 cup vinegar

  • To, co piszesz Bagata, ma sens. Czyżby mój specyfik działał siłą mojej sugestii?
    Napisałam, tak jak zrobiłam, ale może trzeba innych proporcji? Idę poszperać w moich źródłach.
  • Być może przegięłam mieszając tylko ocet i sodę. Oto co znalazłam.

    All-Purpose Cleaner: Mix 1/2 cup vinegar and 1/4 cup baking soda (or 2 teaspoons borax) into 1/2 gallon (2 liters) water. Store and keep. Use for removal of water deposit stains on shower stall panels, bathroom chrome fixtures, windows, bathroom mirrors, etc.
    Uniwersalny środek: 1/2 szklanki octu, 1/4 szklanki sody oczyszczonej na dwa litry wody. Do kabin prysznicowych, baterii chromowanych, okien, luster, itp.

    C.d.n.
  • To make a basic air freshener, squeeze juice from a fresh lemon into a cereal bowl half filled with baking soda. Leave the dish uncovered.

    Prosty odświeżacz powietrza. Do miseczki do połowy wypełnionej sodą dodać świeżo wyciśnięty sok z cytryny i pozostawić bez przykrycia.
  • Do usuwania plam z dywanów: woda i ocet wymieszane pół na pół.
  • A do czyszczenia muszli klozetowych 1/4 szklanki sody+1 szklanka octu i niech to buzuje w toalecie. Umyć szczotką i splukać.
  • Grunt, że działa :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.