Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1568101128

Komentarz

  • @wielorybek moja dość juz stara suszarka ma blokady, dziecko juz samo nic nie przelaczy, tym bardziej nowe powinny mieć.
    Suszarka samoczyszczaca? Z tych farfocli ubraniowo- kurzowych? Taką bym chciała, nienawidzę czyścić filtrów :wink: 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @kasha to mnie przekonałaś :) czekam aż mąż wróci i liczę że w końcu przestane tonąć w morzu prania :) upatrzyłam sobie Boscha http://www.ceneo.pl/32967348#tab=spec ;
    Ta opcja samoczyszczenia to chodzi o ten wymiennik ciepła tak?
  • Agmar mam chyba taka samą ,w każdym razie z wyglądu identyczna ;)
    Samoczyszczenie chyba bardziej polega na jakichś wewnętrznych filtrach.Jak otwieram drzwiczki,to na dole tuż "przy wejściu" jest taka plastikowa wkładka ,która wygląda jak plaster miodu ,a pod nią jeszcze druga ,taka z siatką.I na obu tych wkładkach zbierają się kłaczki (aż szok ile tego jest).Te kłaczki po  suszeniu zbieram i wyrzucam,a obie części myję wodą pod prysznicem.Jeśli mam 2-3 prania pod rząd ,to tylko zbieram kłaczki ze środka (obie te części się otwierają) a płuczę już po zakończeniu wszystkich suszeń.Zresztą w instrukcji jest to ładnie wyjaśnione.
    Podziękowali 2wielorybek Agmar
  • @kasha tu pisze tak : "Samoczyszczący się wymiennik ciepła – w suszarkach konwencjonalnych trzeba ręcznie wyjmować wymiennik ciepła i co kilka cykli suszenia czyścić go pod kranem. Dzięki technologii samoczyszczenia, obsługa suszarki jest o wiele prostsza. Dodatkowo takie automatyczne czyszczenie znacząco poprawia efektywność energetyczną. Kiedy wymiennik ciepła zapycha się kłaczkami bawełny suszarka pobiera o wiele więcej energii niż wynikałoby to etykiety energetycznej. Dzięki temu, że urządzenie czyści się samo nawet kilka razy na cykl, suszarki Bosch są niezmiennie tak samo wydajne przy każdym kolejnym suszeniu." - więc myślałam, że już prawie bezobsługowa jest :) a jednak tak dobrze nie wymyślili jeszcze :)
  • My posiadamy suszarkę beko - raz serwisowana, 
    Lodówkę amica - 6lat nic się  nie dzieje - trzeba wspierać to co polskie byśmy mieli dobrobyt długofalowy i miejsca pracy
    Pralkę amica 6lat - non stop 1200obr/min aż padły łożyska - sam wymieniłem - pół dnia roboty i 10zł części 
    Zmywarkę amica - na początku zacinał się podajnik tabletki ale jak uslyszała że dzwonimy do serwisu to sama się naprawiła

    Sprzęt optymalnie tani i wydajny oraz cichy i praktycznie bezawaryjny - nie oszczędzamy na wydajności - i satysfakcja, że Polacy zarabiają a nie Niemcy czy (Żydzi - Beko)
  • Agmar powiedział(a):
    @kasha tu pisze tak : "Samoczyszczący się wymiennik ciepła – w suszarkach konwencjonalnych trzeba ręcznie wyjmować wymiennik ciepła i co kilka cykli suszenia czyścić go pod kranem. Dzięki technologii samoczyszczenia, obsługa suszarki jest o wiele prostsza. Dodatkowo takie automatyczne czyszczenie znacząco poprawia efektywność energetyczną. Kiedy wymiennik ciepła zapycha się kłaczkami bawełny suszarka pobiera o wiele więcej energii niż wynikałoby to etykiety energetycznej. Dzięki temu, że urządzenie czyści się samo nawet kilka razy na cykl, suszarki Bosch są niezmiennie tak samo wydajne przy każdym kolejnym suszeniu." - więc myślałam, że już prawie bezobsługowa jest :) a jednak tak dobrze nie wymyślili jeszcze :)


    Tylko czy to aż tak duży kłopot by płacić dużo więcej za markę bosh? Samo się nic nie robi więc i skraplacz potrzebuje energii by się oczyścić - jak nie naszej to elektrycznej - nie ma innej opcji
  • @PafcioPjay  płacę więcej przede wszystkim za niższe zużycie prądu, bo 2 a 4 kw to dla mnie różnica już jest spora, poza tym przy sprzęcie agd/rtv przeszłam już takie kwiatki, że te marki które mi służą i nie mam kłopotu "zachowuje". Np chwalisz sobie amice, ja mam kuchenkę (z piekarnikiem) z amici i zadowolona nie jestem, zaraz po zakończeniu gwarancji zaczęło wariować sterowanie (do tej pory chodzi jak chce, ale korzystam z niej raz na ruski wiec narazię nie kupuje nowej). Jeśli zaś chodzi o czyszczenie, na pewno nie jest duży kłopot, chodzi raczej o roztargnienie i moją pamięć (a w zasadzie jej brak) .
  • Ale planuje jak się nic nie zmieni zaopatrzyć się patriotycznie w płytę solgazu :)

  • Możemy sobie pogadać ale wiecznie wspierając zagranicę nigdy nie poprawimy jakości naszej produkcji... To kwestia radykalnego przestawienia - co innego gdy nasze jest bardzo drogie albo za każdym razem niskiej jakości - normalne że nie gromadzimy złomu. 
  • PafcioPjay powiedział(a):
    My posiadamy suszarkę beko - raz serwisowana, 
    Lodówkę amica - 6lat nic się  nie dzieje - trzeba wspierać to co polskie byśmy mieli dobrobyt długofalowy i miejsca pracy
    Pralkę amica 6lat - non stop 1200obr/min aż padły łożyska - sam wymieniłem - pół dnia roboty i 10zł części 
    Zmywarkę amica - na początku zacinał się podajnik tabletki ale jak uslyszała że dzwonimy do serwisu to sama się naprawiła

    Sprzęt optymalnie tani i wydajny oraz cichy i praktycznie bezawaryjny - nie oszczędzamy na wydajności - i satysfakcja, że Polacy zarabiają a nie Niemcy czy (Żydzi - Beko)
    @PafcioPjay ?
  • tryk powiedział(a):
    PafcioPjay powiedział(a):
    My posiadamy suszarkę beko - raz serwisowana, 
    Lodówkę amica - 6lat nic się  nie dzieje - trzeba wspierać to co polskie byśmy mieli dobrobyt długofalowy i miejsca pracy
    Pralkę amica 6lat - non stop 1200obr/min aż padły łożyska - sam wymieniłem - pół dnia roboty i 10zł części 
    Zmywarkę amica - na początku zacinał się podajnik tabletki ale jak uslyszała że dzwonimy do serwisu to sama się naprawiła

    Sprzęt optymalnie tani i wydajny oraz cichy i praktycznie bezawaryjny - nie oszczędzamy na wydajności - i satysfakcja, że Polacy zarabiają a nie Niemcy czy (Żydzi - Beko)
    @PafcioPjay ?
    ???? Nie rozumiem
  • Żydzi - Beko)  ?
  • tryk powiedział(a):
    Żydzi - Beko)  ?
    Racja Turcy - myślałem o kawie Pedros - jest Izraelska
  • PafcioPjay co kto lubi.Z bolesnego doświadczenia wiem,że żaden sprzęt amica już u mnie w domu więcej nie zagości.Wiele moich znajomych,które miały pecha nabyć i użytkować sprzęty amica,mówi to samo.
    A sprzęty bosha użytkuję od lat i są bez zarzutu.
    Chcesz-kupuj amicę,ja wybieram bosha.
    Podziękowali 1Agmar
  • PafcioPjay powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    Żydzi - Beko)  ?
    Racja Turcy - myślałem o kawie Pedros - jest Izraelska
    Dokladnie
  • Wielorybek( tfutfutfu) bezawaryjna, świetna
    ma już 3 lata
    Podziękowali 1wielorybek
  • MamaMika powiedział(a):
    Wielorybek( tfutfutfu) bezawaryjna, świetna
    ma już ...

    Tfu tfu ??? To jakaś nowa sekta? 
  • Nam akurat amica zmywarka działa całkiem nieźle, tylko boczek od dołu rdzewieje, a mamy ją jakoś 2 lata? może krócej, więc nie wiem czy drugi raz bym się na nią zdecydowała. Z drugiej strony znajomi przeżywają aktualnie katastrofę domowego agd marki niezawodny bosh, tuż po przedłużonej 5-letniej gwarancji. Najpierw padła lodówka, teraz dogorywa droga zmywarka, a wspominali że i pralka zaczyna przeciekać. Sama jeszcze nie widziałam, żeby agd się na kogoś tak uwzięło w jednym czasie...
  • Napiszcie proszę jakie tabletki używacie do zmywarki,oraz czy jeszcze coś potrzebne np.sól czy nabłyszczacz.
  • Tabletki z Biedronki,za radą dziewczyn tutaj kroję na pół i te połówki dają radę. Taki sam efekt jak cała tabletka a zmywarę mam dużą.
  • Ach,sól i nablyszczacz też,ale nie jakaś konkretną markę, zakazy w jakim sklepie albo promocji jest. Nablyszczacz finisch mam już chyba drugi rok,bo go bardzo mało schodzi.
    Sól gdzieś raz na kwartał muszę dosypać.
  • Sol używam, ale nabłyszczacza nie.
  • Ja odkryłam ostatnio takie: http://sklep.clovin.com.pl/detal/dr-prakti-professional-tabletki-do-zmywarek-90-szt-15-szt-gratis.html kupuje u nich proszki do prania, robię zamówienia na co najmniej 90 zł i mam przesyłkę kurierską gratis :smiley: 
  • Ale jaka nazwa ,bo widziałam 3 rodzaje.Oprócz tabletki mam dodać sól i nabłyszczacz,rozumiem że za każdym razem.
  • osad z herbaty serio schodzi po nich?
  • @Elwik sól i nabłyszczacz - jeśli się używa to się uzupełnia raz na jakiś czas, gdy zaświecą się odpowiednie ikonki, proste i intuicyjne. Tygodnie mijają miedzy uzupełnieniami. 
    @Agnieszka88 które z proszków polecasz? 
  • Zaschniętego osadu z herbaty stanowczo nie zmywają u mnie. Przynajmniej na programie eco. A na 60 stopni mam wrażenie, że niezależnie od tabletek praktycznie wszystko się u mnie zmywa. Jakoś nie czytałam opisu, więc się nie zawiodłam wcześniej ;)
    @Skatarzyna próbowałam tych: 
    http://sklep.clovin.com.pl/detal/multicolor-proszek-do-prania-worek-12kg-1.html
    http://sklep.clovin.com.pl/detal/spiro-color-proszek-do-prania-worek-9-1kg.html
    http://sklep.clovin.com.pl/detal/clever-gardinen-proszek-do-prania-firan-100g.html
    moim zdaniem wszystkie są ok, przy czym mam wrażenie że dość intensywnie pachną, ale trudno mi powiedzieć czy dlatego, że ja w ciąży czy dlatego że mąż za dużo lubi sypać ;) chętnie bym prała wszystko w tym do firan, bo on ma najfajniejszy zapach :smiley: 
    Z ich asortymentu nie podeszły mi :    
    http://sklep.clovin.com.pl/detal/praktik-zel-do-prania-3000g.html
    http://sklep.clovin.com.pl/detal/praktik-hot-red-3w1-dezynfekujacy-zel-do-toalet-750ml.html



    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Ja daje do zmywarki tabletki - jakie aktualnie w promocji - najczęściej trafiam w biedrze finish classic , jak myślałam ze mi zmywarka padła (okazało się ze kawałek szkła wpadł tu gdzie wiatraczek) był serwisant i on w ogóle mi powiedział że najlepiej jest kupować tabletki bez bajerów typu ileś tam w jednym a nabłyszczacz i sól oddzielnie - tym bardziej że sól dopomaga jakimś tam uszczelkom...a poza tym że mimo wszystko min raz na tydzień powinien być puszczony program na wysokiej temperaturze żeby jednak usuwać te osady w odpływach, choć ja osobiście to zawsze na 70 lece bo na 35 nie domywa, a 50 i 65 prawie ten sam czas. Próbowałam własnego proszku do zmywarek i był całkiem niezły, ale nie miałam pustego jeszcze zbiornika na nabłyszczać i nie mogłam dac octu, a sam proszek i nabłyszczacz na przezroczystym szkle się nie sprawdzał, a potem skończył mi się proszek i jakoś zeszło :) 
  • Elunia powiedział(a):
    Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej kupować sprzęt bez bajerów, najtańszy w danej klasie. My kupujemy najtańsze boshe i simensy , mam też aeg i jak dotąd tfu, tfu się nie zawiedliśmy. Pralka siemens mojej mamy zaczęła lekko rdzewieć przy bębnie po.....20 latach. 
    Tak najlepiej, ale coraz trudniej o modele z małą ilością elektroniki.... :( 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.