Karta Dużej Rodziny - zgłaszamy partnerów!!!

11113151617

Komentarz

• Dzięki @kowalka ;
    Zniżka nie łączy się z innymi czyli nic się tak naprawdę nie zyskuje.
    Oni mają tam prawie same promocyjne opcje-bilet poranny,bilet popoludniowy,bilet wieczorny,bilety rodzinne.
    Taka niby promocja a i tak w sumie drogo.
    Nikt chyba już tych "normalnych" biletów nie kupuje.
    Za to wtedy nie można już korzystać ze zniżki na KDR.
    Ale nie marudzę tylko szkoda,że tak :persevere: 
    Podziękowali 1Lila
  • edytowano wrzesień 2017
    Kowalko spotykamy się z takimi i innymi kwiatkami. Takie umowy niestety podpisywali urzędnicy ministerstwa bądź urzędów wojewódzkich. Bez pomyślunku, czy te warunki z sensem, czy nie, z korzyścią dla wielodzietnych, czy nie.

Takie kwiatki najczęściej odkrywamy w systemie przypadkowo. Do tej pory mieliśmy mnóstwo pracy i wymagań formalnych przy wdrażaniu nowych firm i instytucji i na szperanie, co może być nie tak w umowach już wprowadzonych, nie było czasu. W systemie każda umowa jest wprowadzona osobno w formie rozbudowanego formularza. Przeanalizowanie wszystkiego, co jest w systemie, jest możliwe, ale jak pisałam wyżej  -zasypano nas wymaganiami, co do bieżączki. Obsługi tego, co już jest, nie mamy w zadaniach. Jak coś takiego ktoś znajdzie (np. jak ktoś zgłosi), to próbujemy taki kwiatek naprawić. Nie zawsze  możemy.

W tym przypadku, który opisujesz, konieczne jest ustalenie warunków na nowo i zatwierdzenie ich przez nową umowę/aneks. Można próbować to odkręcać, o ile będzie wola zmiany ze strony term. Niestety mamy też takie doświadczenie, że w przypadku podjęcia renegocjacji warunków umowy firmy czasem wycofują się z KDR .

Bardzo Was proszę, żebyście wszelkie takie sprawy przekazywali do biura KDR:
    kdr@3plus.pl lub biuro@3plus.pl
  • Czy udało się pozyskać jakieś firmy bieliźniarskie?
  • Nie pamiętam, trzeba @Sylwunia zawołać.
    Podziękowali 1kika0
  • Dziewczyny,
    a propos term w Białce Tatrzańskiej - gdzie znalazłyście info, że u nich są zniżki na KDR, bo na ich stronie tego nie ma.
    Czy na miejscu, przy kasach są takie informacje?
    Byłyście tam?
    @kowalka, @olgal?

• @kowalka zalinkowała wyżej.
    Własnie otrzymałam info od pana z marketingu:

"Każdemu posiadaczowi Karty Dużej Rodziny przysługuje 15% RABATU na wszystkie bilety standardowe w Termie Bania.
    Rabat zostanie udzielony po okazaniu karty w kasie. Każdy z członków rodziny zobligowany jest do okazania swojej indywidualnej Karty Dużej Rodziny.
    Zniżka nie łączy się z innymi ofertami promocyjnymi. Dotyczy biletów zakupionych na miejscu."

Ed.
    Na moje dodatkowe pyt. dot. liczby dzieci Pan z Obsługi Klienta potwierdził, że NIE MA OGRANICZEŃ W LICZBIE DZIECI na bilety kupowane ze zniżką na KDR.
    Podziękowali 1kowalka
  • Np. policzyłam taką opcję,że idziemy np.w sobotę moją bandą i kupuję bilet rodzinny z ich promocyjnej oferty "Rodzinny wypoczynek" (tam jest ograniczenie tylko do 4 dzieci)-płacę wtedy 219 zł.
    Jeśli kupię bilety standardowe każdemu czlonkowi rodziny to z rabatem 15% na KDR zapłacę 212,5 zł.
    W sumie zyskuję 6,5 zł jeśli mieszczę się w limicie 4 dzieci do lat 13.
    Jak byłoby 1 dziecko więcej doplacam za nie ok 30zł z KDR.
    Gdyby nie było ograniczenia do 4 dzieci w tej ich promocji to dopłacałabym 20 zł.
  • @olgal ale jak idzie dwoje rodziców, to można kupować bilety oddzielnie, mama+4 i tata+4, wtedy już z 8 można na zniżkę wejść.
  • Nie ma opcji biletu 1 dorosły plus dzieci.
    Czy jest jeden czy dwóch płacisz za 2+dzieci.

Jeszcze wypatrzyłam, że dzieci do 104 cm - 1 zł
    Co do strony www nie znalazłam informacji na stronie, że honorują KDR, a jedynie, że bilety rodzinne, chociaż pan z obsługi potwierdził, że honorują.
  • W tym linku  kowalki powyżej są wyszczególnione po kolei wszystkie karty jakie tam respektują m.innymi KDR
    Tylko dość chwilę się to ładuje,trzeba poczekać.
  • Lila powiedział(a):
    Ok. Dziewczyny, przekonałyście mnie, zabieram się zatem za Librusa. 
    @Lila czy udało się coś załatwić z Librusem?
    Podziękowali 1aqq
  • przypadkiem podziękowałam
  • @Lila nieśmiało upominam się o kontakt  ;)
  • edytowano październik 2017
    Przepraszam, rzadko ostatnio tu zaglądam... już wysyłam
    Podziękowali 1kika0
  • sklep rybny w Międzyrzecu Podlaskim ul. Jatkowa daje 10 procent rabatu choć nie ma podpisanej umowy z tą ogólnopolską kartą , ma umowę z miejską kartą ,może można jakoś reklamować czy jak ten sklep 
  • sklep rybny w Międzyrzecu Podlaskim ul. Jatkowa daje 10 procent rabatu choć nie ma podpisanej umowy z tą ogólnopolską kartą , ma umowę z miejską kartą ,może można jakoś reklamować ten sklep 

P.H.Łosoś Sklep Rybny Jerzy Janusiewicz

• edytowano październik 2017
    Dzięki @nowa. ;
    Postaram się zadzwonić do Pana w najbliższym czasie , o ile uda się zlokalizować jego nr :)
    Podziękowali 1nowa
  • Jump Arena Leszno
    ul.Gabriela Narutowicza 143
    tel: 515 743 444

Niedawno otwarty obiekt, ale zniżek KDR ani rodzinnych jeszcze nie mają.
    Zastanawiają się.

Podziękowali 1Sylwunia
  • Mi się wydaje, że czasem wprowadza się KDR bez sensu, jak ochłap jakiś. Sztandarowym przykładem jest Lidl. Ale i nasze lokalne kino wprowadziło Kartę tylko na seanse dla dzieci i tylko, jak idą minimum trzy osoby. Nawet jakbym wzięła dwoje starszych np na na Dwie korony, to zniżki nie dostanę. Nie rozumiem tego. A chwalą się potem, że KDR mają. :(
    Podziękowali 5Malgorzata kika0 uJa Bea andrew
  • Tak. Albo zniżka wątpliwej jakości nie łącząca się z innymi
    Podziękowali 1MAFJa
  • Gosia5 powiedział(a):
    nasze lokalne kino wprowadziło Kartę tylko na seanse dla dzieci i tylko, jak idą minimum trzy osoby. Nawet jakbym wzięła dwoje starszych np na na Dwie korony, to zniżki nie dostanę. Nie rozumiem tego. A chwalą się potem, że KDR mają. :(
    U nas analogiczna sytuacja :(
    Podziękowali 1Joanna36
  • Bea, Andrew - łatwo narzekać, trudniej przekonywać szczególnie małych przędsiębiorców czy mało dochodowe czy wręcz nierentowne instytucje do dawania dużych zniżek.

Może odpowiem w kilku punktach z mojej skromnej perspektywy 10 m-cy pracy jako negocjator KDR i kilku lat społecznej pracy na rzecz lokalnej Karty:

- od 2014 r. do 2016 r. Ministerstwo poprzez U. Wojewódzkie podpisywało umowy o Partnerstwo w KDR z tymi, którzy sami się zgłaszali. Dopiero od lutego 2017 negocjatorzy KDR zaczęli aktywnie szukać partnerów do KDR. A ponieważ sami są wielodzietni - to szukali tam, gdzie sami chcieliby mieć zniżki i gdzie inni wielodzietni im podpowiadali.

- @Bea, powiedz właścicielowi sklepu spożywczego, który ma niskie marże i walczy, żeby przetrwać obok Biedronek, Lidlów, etc., że jego kilka % dane z własnego zysku klientom wielodzietnym jest ofertą "wątpliwej jakości".
    Albo właścicielce pensjonatu, która od 20 lat sama nie wyjechała na wakacje (znam taką), ledwie ciągnie koniec z końcem, żeby pensjonat był w bdb stanie technicznym i atrakcyjny dla gości, że oferuje "wątpliwej jakości rabat", bo zastrzegła, że da 10% powyżej 2 noclegów - inaczej nie wyrobi z płaceniem za sprzątanie i z praniem pościeli. Albo biednej gminie, że daje za niski rabat na basen czy kino - daje tyle, ile może.

- BARDZO WAŻNA jest postawa samych klientów - nie może być roszczeniowa! Ktoś oferuje własny zysk, np. firmy, które nie mają wielkich nakładów na reklamę. Jeżeli ze strony klientów są normalne, a nie roszczeniowe zapytania o KDR, to taki właściciel w 90% zgłasza się, bo widzi, że jest taka potrzeba wśród klientów! Kilkanaście takich umów ja sama tak podpisałam - dzwonią i mówią: bo ciągle ktoś u nas pyta o tą Kartę, to może podpiszemy umowę, niech klienci mają". To b.częste. Dlatego WARTO pytać grzecznie o KDR tam, gdzie chodzicie robić zakupy, na basen, kina, etc.

- Co do łączenia zniżek - to normalna praktyka w całym handlu, rzadko kiedy zniżki się łączą, chyba tylko w przypadku sezonowych wyprzedaży art. sezonowych. Jak kupuję w CCC przecenione buty, to nie mam już zniżki na ich Kartę Stałego Klienta. Jak rezerwuję noclegi na wakacje przez booking.pl to nie mam dodatkowej zniżki np. na last minut ani innej. Jak kupuję na coś grupona to nie dostaje dodatkowej zniżki, czy to u mechanika czy kosmetyczki czy w sklepie. Jak kupuję na basenie tańszy bilet na godziny wieczorne to nie mam dodatkowej znizki np. za poniedziałek, to samo na lodowisku - przynajmniej u nas.
    Skąd więc wymaganie, żeby KDR miało łączone zniżki?
    Bea chciałabyś sprzedawać swoje warzywa z łączoną zniżką dla wielodzietnych + zniżka dla rodziny/znajomych + zniżka np. za zakup w poniedziałek?

• Jeżeli widzicie, że gdzieś gdzieś zniżki są bez sensu skonstruowane, albo - jak ostatnio @kowalka pisała, że na Termach Chochołowskich jest limit liczby dzieci (już nie ma!!!), albo coś innego - dawajcie znać!
    Abo do negocjatorów regionalnych (telefony i maile są na stronie www.mrpips.gov.pl, a najlepiej do biura KDR biuro_kdr@3plus.pl.
    Albo rozmawiajcie z tymi ludźmi, gdzie te bezsensowne zniżki są.
    Np. w takim lokalnym małym kinie pewnie można złapać kierownika i pogadać, że taka zniżka jest bez sensu i dać sensowny argument.
    Często JEST DOBRA WOLA I CHĘCI, ALE BRAK DOŚWIADCZENIA I ROZEZNANIA!
    Czasami ludzie nie mają pojęcia JAK FUNKCJONUJE DUZA RODZINA.
    Np. tłumaczyłam kiedyś zdziwionemu kierownikowi basenu, że nie zawsze cała rodzina kompletna idzie na basen, (CHCIAŁ DAĆ ZNIŻKĘ TYLKO NA BILET RODZINNY DLA MIN. 5 OSÓB).
    Bo np. czasem nastolatki nie chcą z mamusią/tatusiem, albo jedno dziecko akurat ma gile po pas i nie będzie pływać, albo co.

Zawsze warto podziałać na rzecz a nie kontra.
    Sami budujemy tą sieć - też swoim zachowaniem jako konsumentów.

• Bea
    edytowano listopad 2017
    @Lila Ależ ja nie narzekam.
    Stwierdzam fakt, ze w moim rejonie albo znizek nie ma albo są na tyle marne ze nie warto sie nimi przejmowac.
    Choć obstaje ze raczej nie ma...
    Snu mi to z oczu nie spędza. Zylam wiele lat bez nich...

Nie chcialam Cie urazic

Bardziej w sumie zalezaloby na sympatii ;)

Edit. Literki
  • Bea - sympatia zostaje :)
    ja po prostu myślę, że są obszary, gdzie nikt niczego nie daje. Dużo takich obszarów: szkoła, służba zdrowia (sama wiesz najlepiej, ile trzeba wyczekać lub jak kombinować, żeby się leczyć).

KDR to też jest taki obszar.
    Ktoś dał hasło, że wdraża KDR, nie poszły za tym od razu działania (albo poszły pozorowane) i mamy, co mamy.
    Dlatego od nas zależy, co z tym będzie.
    Rozumiem, że mieszkasz w trudnym rejonie. Takich jest więcej.
    Warszawskie i okołowarszawskie firmy/sklepy/instytucje już prawie za punkt honoru (i promocji) stawiają sobie posiadać znaczek KDR.
    W tym czasie na Opolszczyźnie, Podlasiu czy tak jak u ciebie - niewiele osób KDR ma, niewiele pyta, niewielu chce przystąpić, niewielu to obchodzi.
    Ale wystarczy że 3 osoby zapytały właściciela sali zabaw w Opolu o KDR i ten zadzwonił mówiąc:
    _ Co to jest ten KDR i niech mi to pani szybko załatwi, bo klienci pytają, a mi wstyd, że nie mam!
    Podziękowali 2Danka maggie27
  • @Gosia5 - napisz proszę, co to za kino, gdzie, w jakiej miejscowości albo nazwę.
    Może być na priv.
    Sprawdzimy w systemie, jaką umowę podpisali, co oferują i czy wywiązują się z warunków umowy. Możemy także renegocjować umowę powołując się na opinię klientów.
    Po to właśnie są regionalni negocjatorzy KDR w całej Pl.
    Podziękowali 3E.milia Gosia5 Sylwunia
  • edytowano listopad 2017
    Kinoteatr Kurtyna w Sulejówku.
    http://kinoteatrkurtyna.com.pl/
     A oto informacja z ich strony:
    "Kochani, z przyjemnością informujemy, że od dnia 24.07.2017 w naszym kinie honorowana jest Karta Dużej Rodziny:)
    Bilety na seanse 2D, niezależnie od dnia tygodnia, są w cenie 15 złotych, a na seanse 3D w cenie 18 złotych. Oferta obowiązuje przy zakupie minimum 3 biletów: rodzic + 2 lub więcej dzieci, 2 rodziców + 1 lub więcej dzieci.
    Oferta obowiązuje na wszystkie filmy dla dzieci do 12 roku życia."
    Pogrubienia moje.
    Dziękuję za odzew.
    edit: najbardziej dziwi mnie to ograniczenie filmów do dziecięcych. Jakby duże rodziny tylko na kreskówki chodziły...

Podziękowali 4Lila Sylwunia Bea andrew
  • Kaspersky daje 30 proc. Zniżki... To jest coś. Właśnie za 3 komputery na dwa lata zapłaciłem tylko 209 zł.
    Podziękowali 1Sylwunia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.