wątek sukienkowy

145791096

Komentarz

• nie napisałam zawsze! i nie napiszę ;)
  • @Małgorzata lub inne specjalistki-czy możesz mi doradzić,jaki materiał nadawał by się do uszycia tej zalinkowanej przez Ciebie niezwykłej granatowej sukienki? I jak obliczyć ile tego materiału musiałabym kupić? :)
    Podziękowali 1Malgorzata
  • edytowano kwiecień 2017
    @Felicyta  też się zastanawiam i liczę  B)
    Jest majstersztykiem dla mnie  <3

Teraz sobie tu popiszę co widzę 
    Góra jest dopasowana w miarę 
    Dół najwięcej " zabierze " z metrów 
    I ten dół jest z klinöw częściowo z odcięciem na kieszenie 
    Kliny dają efekt koła ale dopasowane w talii .

Nie wiem , ale na oko chyba z 5 metrów, żeby nie zabrakło . 
    Jak powiększyłam obraz rękawy są chyba razem  cięte z przodem , świadczy o tym lekkie kimono, na ramieniu jest chyba odszycie dla dopasowanego fasonu ( zaszewka ) i dobry efekt dopasowania do ramienia ( idealnie wręcz) 
    Paski tkaniny układają sie tak , że to cięte z całości razem z rękawami. 

Materiał????
    Nie wiem jeszcze jaki .
    Coś jakościowo luksusowe ale nie wełna, bo nie będzie efektu jakby to bylo krochmalone czyli dość odstający dół .
    Zastanawiam sie też czy środkiem przodu dla tego efektu nie jest przypadkiem kontrafałda ???? Daje to ten efekt balowej sukni . 

Albo może i wełna??? 
    Ale bardzo luksusowa . 

Ps 
    Im dłużej na nią patrzę tym batdziej chciałabym mieć. 
    Mam jeszcze takie paski ale nie granat tylko czarny . ( i chyba juz za malo metrów) 
    Czysta wełna, ona jest dość sztywna , bo ma dość wysoką gramature  ale "gryzie " . 

No nie wiem,  gabardyna ???

Może niech jrszcze któraś cos napisze. 

@Monira  @Cart&Pud  @uJa 
    Ktoś jeszcze ??

Ten dół ma taki krój, że  daje ten efekt  
    Z przodu jest skrojone i zszyte w taki trójkąt dający efekt  wielu metrów i odstawania od razu od talii  ( zbliżyć fote trzeba ) 
    Chyba nie umiem ubrać tego w słowa dobrze 
    Podziękowali 1Felicyta
  • A długość tej kiecki jest świetna. 
    Najwęższa część nogi jest odsłonięta 
    Resztę można sobie domyśleć jakie nooogi pod spodem  B)
    O )!!! 
    Tylko szpilki 
    Albo jak ktoś nie lubi obronilyby się jeszcze bardzo luksusowe botki  ( ale tylko dla batdzo szczuplych kostek 
    @kowalka to jest dla Ciebie sukienka  ( czerwona idealna) 
  • Dziękuję za taki szczegółowy opis! 
    Czyli taki efekt zależy od naprawdę dobrej krawcowej, świetnego materiału w ilości sporej i dodatkowego tysiąca na buty B) ,żeby nie zniszczyć całości.
    Drogo... :|

Podziękowali 1Malgorzata
  • @Felicyta  pomyśl, że to kiecka z Vogue 
    Już mi lepiej  B)
    Szpilki mogą być za 500 . 

Myślę, że efekt daje krój spódnicy w tej sukience i tkanina .
  • Tak myślę o kolorze i wymyśliłam,że czarna chyba nie byłaby tak urzekająca z tymi czerwonymi dodatkami,prawda? Usta,kopertówka i buty dopełniają tę suknię.
    Podziękowali 1Malgorzata
  • Ale jest cudna mimo wszystko , co nie @Felicyta ; :D
    Podziękowali 1Felicyta
  • Ja ostatnio jestem fanką granatu  <3 @Felicyta i też uważam, że czarny nie.  Zresztą wszedzie czarny nadal obecny .
    Podziękowali 2Felicyta Monira
  • Ja odkryłam granat 3 lata temu i uważam,że jest bardzo twarzowy,mnie nie przytłacza tak,jak czerń( którą zresztą też lubię),no i klasyka elegancji.
    Podziękowali 1Malgorzata
  • Pojechalam po bandzie z granatem 
    I mam nawet granatowe botki z fredzlem  B)

Podziękowali 1Felicyta
  • Gdzieś Ty wyczaiła @Cart&Pud inne ujęcie 
  • Czyli 2% elastanu  B)
  • edytowano kwiecień 2017
    Ale jednak chyba bez kieszeni teraz widzę 

Edit a nie chyba w szwie są jednak  :)
  • No i to jest odszyta sukienka. Podobać mi się średnio podoba to rzecz gustu ale wreszcie coś jest uszyte, a nie udrapowane.
  • Te "skrzydełka" na których trzyma się spódnica chyba muszą mieć dodatkowe wzmocnienie - nie wiem - flizelinę? Inaczej szwy będą ale konstrukcja już nie.

@Malgorzata, wlazłam w pinteresta, tam jest wszystko ;)
    Podziękowali 1Agnieszka
  • Ja staram się nie wchodzić zbyt głęboko w pinteresta 
     :# 
  • Szyta w stylu krynoliny .
    Podziękowali 1Malgorzata
  • Szew może mieć podszytą wzmocnioną tasiemkę i wtedy też to się tak będzie trzymać. 
  • I popatrzcie na szycie rękawów: one są jakby owinięte wokół ramienia, szew nie idzie prosto, tylko schodzi do przodu i wychodzi na łokciu. Albo tak jej się ułożyło albo to zamierzony efekt... ;)
    Podziękowali 1Malgorzata
  • Dobrym materiałem byłby shanung di seta ..shanung z jedwabiu ( przyp.tł.) 
  • Raczej zamierzony. 
    Wyobrażam sobie wykroj tej kiecki  B)  
    Wiedząc jak może wyglądać wykroj czegos w jednej całości z wycięciem na różne zaszewki i zaszeweczki  B)
    Rękawy raczej zamierzone uważam 
  • Chyba żadna sukienka noe była tak skrupulatnie analizowania jeszcze , jak ta .  :D

Podziękowali 1Cart&Pud
  • Patrząc to może być tez fresco di lana :) 
    Wygląda jakby była właśnie podklejona fryzelina ..widać to na tym zdjęciu z boku jak dientroche jakby bańka zrobiła...efekt tez może być miedzy materiałem a podszewka - sztywniejszy tiul...rękaw raczej się owinął , bo wąski .
  • No, na tym zdjęciu z boku widać, że zamierzony, bo nic się nie marszczy.

Podziękowali 2Elunia Malgorzata
  • Ja jednak obstawiam, że to po prostu tkanina i krój tych malych klinöw , one są prostokątne,  dwa z boku , małe  , doszyty dół i wszystko razem zszyte daje efekt odstawania bo dół w stosunku do gory dużego klinu jest szeroki 

• Moim zdaniem rękaw ma problem i drugie sukienka szyta bez dokładnego rozprasowywania szwów co widać na piersiach .rękawach i właśnie po bąblach fryzeliny na materiale.
     :) 
  • To wygląda na wełnę z elastanem.
    @Agnieszka, poparz na zagniecenia na wysokości żeber, szantung jedwabny inaczej się mnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.