Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dachówka ceramiczna, cementowa, blacha?

edytowano czerwiec 2009 w Pomagajmy sobie
Czym Szanowne Towarzystwo kryje swoje dachy?

I dlaczego? :wink:
«134

Komentarz

  • Maćku, tam, gdzie się budujecie najładniejsza będzie dachówka.
  • Powiadają wszakże, że ten styl wymaga blachy, względnie dachówki o spłaszczonym kształcie. O mojej ukochanej holenderce mogę zapomnieć. :sad:
  • A co mają sąsiedzi?
  • Sąsiedzi mają dom zasadniczo inny. Zresztą stoi on kilkaset metrów dalej.
  • Kurcze... wydaje mi się, że na takim dachu może być dachówka, tylko że konstruktor obliczający przekroje krokwi i innych elementów dachu powinien to uwzględnić.
    Rysowałam kiedyś podobne projekty i tam była dachówka cementowa (sprawdziłam - spadek dachu był tam 70%, krokwie 7x14 przy rozpiętości poniżej 5,5m)

    szukam dalej
  • Na dachu o spadku 40% była dachówka bitumiczna w formie gontu (to w Willa Magdalenka)
  • O! znalazłam d.cementową na dachu 46% (=25stopni) i podobnie przy 42% (=23st), krokwie 8x16cm.
  • Acha... poczytałam o tym "świdermajerze"
    faktycznie płasko wykończone te dachy, papa w większości albo blacha...
    :confused:
    Nadal wolałabym dachówkę...
    Blacha mi się kojarzy z takim łomotem w czasie deszczu...
  • Meszkam w bloku a na dachu mam... basen!
  • Mamy teraz blachodachówkę, planujemy dachówkę ceramiczną (kąt nachylenia dachu 25%, pokryty papą), kolega z laboratorium badającego pokrycia polecał gont firmy Icopal (sam to położył na dach)
  • mnie się podobała dachówka ceramiczna (mnich, mniszka i karpiówka), ale ponieważ dach mieliśmy duży do krycia skończyło się na dachówce cementowej Brass'a, celtyckiej - po 4 latach od krycia nadal jesteśmy zadowoleni :wink:
  • Ładna chałupa. Widziałem gdzieś takie prawie zupełnie płaskie dachówki. Na mój gust by pasowały. Chyba było to na mazurach, a dachówka jeszcze poniemiecka.

    A u mnie jeszcze eternit !!!
  • Myśląc przyszłościowo - skoro najbliższy sąsiad stoi kilkaset metrów dalej, czyli zapewne niebawem zaczną budować się nowi sąsiedzi - jeśli i oni popatrzą na to tak: hm, a co ma na dachu sąsiad? - acha, dachówka!... to i my dachówkę! - i dasz dobry przykład. I Twoja okolica będzie piękniejsza! Oczywiście nie ma gwarancji, ale po co kiedyś pluć sobie w brodę, że wokół blacha i pa-pa!? Zresztą, jako ceramik z wykształcenia (AGH) i tak zawsze powiem: tylko dachówka ceramiczna!:cool:
  • [cite] Gregorius:[/cite]Meszkam w bloku a na dachu mam... basen!
    Zawsze czy czasami? Bo ja mam w piwnicy... ale czasami.
  • Maćku, budujecie dom drewniany?
  • Drewniane będą werandy. Reszta jest zbudowana z porothermu.
  • Podoba mi się ten styl domów "świdermajer"- mają taki fajny klimacik...
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Meszkam w bloku a na dachu mam... basen!
    Zawsze czy czasami? Bo ja mam w piwnicy... ale czasami.
    Zawsze, jest w inwentarzu, latem bardzo przyjemnie się pływa.
  • [cite] Maciek:[/cite]Drewniane będą werandy. Reszta jest zbudowana z porothermu.
    Acha czyli dajesz do zrozumienia że chata stoi i czekasz na gości?
  • Teraz jeszcze nie, bo niewygodnie się przeciskać między stemplami podpierającymi strop. Ale za rok - jak najbardziej :bigsmile:
  • ale poroterm to nie jest najlepszy materiał, najcieplejszy, ale i najmniej wytrzymały, nie przeszedł badań, kiedyś była czarna lista materiałów budowlanych i on był na niej. niestety my też mamy dom z porotermu, ale wtedy - 10 lat temu - nie posiadaliśmy wiedzy o jakości. teraz pobudowaliśmy dom z silikatu, żadnych popiołów, zbyt krótkiego czasu wypalania itp. zimny ale odpowiednia grubość styropianu niweluje różnice
  • I co się dzieje po 10 latach? Dom się rozpada? :shocked:
  • nie, ale ty nie będziesz chyba budować tą samą techniką mur 3-warstwowy, i wtedy jakość porotermu była lepsza niż teraz, była mniej poryzowana, a i tak zareklamowaliśmy 2 palety - i bez gadania reklamację uznali, materiał był pokruszony i popękany. możesz poczytać sobie w necie na ten temat. np. przy wierceniu otworów do powieszenia szafek w kuchni odpadł kawałek muru wielkości ok. 10*10 cm
  • a poza tym, liczone dwa tyg temu, są tańsze "czerwone" materiały budowlane np. U-220 i badania wytrzymałościowe mają lepsze
  • Od czytania w necie puchnie głowa, bo na forach budowlanych dyskutuje się o takich szczegółach, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia. Co zresztą rodzi uzasadnione podejrzenie, że dyskutują przedstawiciele konkurencyjnych firm, a nie normalni ludzie.

    Co do wyboru materiału, to u nas już ściany zewnętrzne są wymurowane, więc możemy rozmawiać o kolejnym domu :wink:
  • Świątek jak rozpoczął budowę to dzwonił do mojego męża min. 2 razy w tyg.
    a czym ocieplacie? tynk? okna?
    my w tej chwili doprowadzamy dom (drugi) do stanu developerskiego
    w myśl zasady pierwszy dla wroga drugi dla przyjaciela trzeci dla siebie
  • Nie wiem, na razie jeszcze nie doszliśmy do ociepleń. Ale my słuchamy architekta jak pani matki i co nam każe, to zrobimy. :wink:
  • mój mąż jest od jakości materiałów budowlanych, oceny systemów ociepleń itp. nie jest architektem, budujemy wg gotowych projektów, dostowanych do naszych potrzeb. architekt nie będzie w stanie wydać opinii które okna są wykonane wg norm, któy producent styropianu nie oszukuje na jakości (wszyscy oszukują tylko który najmniej?), bo nie ma dostępu do wyników badań, a deklaracje i certyfikaty zawsze przewidują widełki
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.