Do znawców pralek!

edytowano czerwiec 2010 w Ogólna
Mam problem.
Popsuła mi sie pralka. A nie muszę chyba tłumaczyć, że to urządzenie bodaj najpotrzebniejsze przy trójce urwisów!

Mój nieoceniony Bosh WFL 1200) intensywnie eksploatowany, podczas ostatniego prania zostawił brudną wodę w pralce. Nie można jej było odpompować ani wirować. Zrozpaczona wezwałam "fachowca", który wymienił pompę i skasował 200zł. Niestety problem nie ustąpił, objawy są takie same.
Mam stertę zaległego prania, a do tego człowieka ie mam już zaufania.

Może poradzicie, co mogę zrobić sama, gdzie sprawdzić, czy coś sie do srodka nie dostało. Tylko tak łopatologicznie .
Dodam, ze na pralce mam postawioną suszarkę i nie jestem w stanie sama jej zdemontować. Czy można jakoś inaczej zajrzeć do środka?

Proszę o pomoc!
:cry::cry:
«1345678

Komentarz

• A może jest tak, że jakaś zabawka dziecięca wpadła między bęben a pompę? Wystarczy przekręcić pralkę i sprawdzić - mógł tego "fachowiec" nie zauważyć. Też mieliśmy jazdy z pralką - całkiem nową - i to była jedna z opcji do sprawdzenia.
  • Jeśli nie wylewa wody to powodów jest co najmniej trzy.
    1-Wymieniona pompa przez mechanika ponownie się uszkodziła
    Sprawdzenie czy pompa działa jest proste.
    (proszę włączyć program "spust wody" i sprawdzić czy wężem spustowym leci woda )
    UWAGA: wąż spustowy wody umieścić w wannie lub dużym wiadrze.

2-Zakleszczony wąż spustowy wody.
    Sprawdzić czy wąż spustowy wody nie jest załamany lub przyciśnięty przez pralkę.

3-Uszkodzony presostat lub zapchana rurka od presostatu.
    Pralka pobiera za dużo wody i podczas spustu nie odpompowuje wszystkiego.
    Niestety tylko mechanik.
    4-Jest jeszcze jedna usterka
    Pompa nie działa poprawnie ponieważ zapchany jest filtr.
    Częstą przyczyną złej pracy pompy są druty po stanikach lub drobne monety.
    5- Pozostaje jeszcze programator ale to też tylko mechanik może stwierdzić
    Pozdrawiam
    P.
  • Właśnie rozkręciłam pralkę!
    Oby udało się znaleźć usterkę i złożyć ją w komplecie:bigsmile:
    A swoją drogą, jak ściąga się kołnierz?
  • Ale co konkretnie odkręciłaś?
    Przód pralki?
    :shocked:
    P.
  • Odkręciłam przód i mam problem, bo kołnierz trzyma, i nie doszłam jeszcze jak go zdjąć. To mój pierwszy raz!
  • Jeśli chcesz zadzwonić do mnie to Ci podam nr telefony meilem.
    Tak będzie lepiej
    P.
  • Jeśli byłbyś, tak dobry...
    Dzięki
  • Jestem z siebie dumna!
    Nie dość, że skręciłam pralkę z powrotem:wink:, to jeszcze udało mi sie ją naprawić.
    Ale to zasługa Piotra, który objaśnił mi wszystko bardzo przystępnie. od dziś będę już znawą:cool:

Piotrze, serdecznie dziękuję!!!

Tyle zabawy i niepotrzebnych wydatów, a to "tylko" zapchany (chusteczkami :shamed:i kamieniem) wąż odpływowy.
    Rzetelność fachowców (przynakmniej niektórych) pozostawia wiele do życzenia....
  • Ciesze sie, że pralka przeżyła:)
    ostatnio miałam ze swoja dokładnie takie same przezycia- okazało sie, że do srodka trafił woreczek z orzechami pioracymi(pralka ładowana od góry- mąz zamknął beben, połozył na wierzchu woreczek i zamknął pralke...).
    Juz miałam wizje kupowania pralki... na szczęscie po wyjeciu nieszczęsnego woreczka- działa:)
  • Agagaw:
    Tyle zabawy i niepotrzebnych wydatów, a to "tylko" zapchany (chusteczkami :shamed:i kamieniem) wąż odpływowy.
    Gratulacje, jesteś wielka!

Ale może spróbuj mimo wszystko załatwić sprawę "fachowca". Jeśli jest z jakiejś firmy, to zadzwoń i przedstaw sytuację, zażądaj zwrotu pieniędzy za zbędną usługę i wymiany pompy na swoją sprawną. Często nowsze części bywają bardziej awaryjne.
  • Renata i Witek:
    [quote]
    Agagaw:
    Gratulacje, jesteś wielka!

Ale może spróbuj mimo wszystko załatwić sprawę "fachowca". Jeśli jest z jakiejś firmy, to zadzwoń i przedstaw sytuację, zażądaj zwrotu pieniędzy za zbędną usługę i wymiany pompy na swoją sprawną. Często nowsze części bywają bardziej awaryjne.[/quote]

Popieram, jak będzie musiał ten pseudonaprawiacz przyjechać do Ciebie gratis po pompę i jeszcze oddać kasę to następnym razem może bardziej przyłoży się do pracy!
  • Wiecie z tym fachowcem, to jest problem....
    Chciałam zaoszczędzić i nie wzywałam fachowca z serwisu (wtedy miałabym fakturę i możliwość reklamacji), tylko sąsiada (ale zawodowo zajmujacego się naprawą takiego sprzętu). owszem wymienił pompę (nie spojrzawszy nawet wcześniej do pralki, czy aby to co innego nie jest), i nie zostawił mi starej (byłoby jakieś odwołanie, porównanie). Najgorsze jest to, że się spotykamy, zarówno na klatce, jak i w Kościele.
    Rozmawiałam ostatnio z żoną tego człowieka. Przedstawiłam sytuację, po czym Pani stwierdziła, że to najprawdopodobniej coś wpadło między bęben, ale przecież to tak dużo pracy (dla jej męża) :devil: i wspomniała coś o dodatkowych kosztach.....
    I powiem szczerze, że nie wiem jak bardziej "brutalnie" zwrócić uwagę, bo delikatne sugestie nie odnoszą żadnego skutku. No i jeszcze te relacje sąsiedzkie....
  • W takiej sytuacji chyba lepiej odpuścić. Niech Ci odda pompę przynajmniej.
  • Ratunku!Pada mi pralka!Może ktoś jest w temacie. Mam Polara PTL1010 .Stanęła na funkcji wypompowywania wody i po chwili zapala się światełko -wyczyść filtr-Filtr czysty,odpływ też,pompa pracuje,bęben obraca.To co?Programator padł?Czy jakiś czujnik pomiaru wody?A instrukcję obsługi gdzieś wcięło!
  • Sprawdzić proszę czy nie jest zapchany lub zgnieciony wąż spustowy.
    Pompa będzie działać nawet w przypadku zapchania węża.
    W każdej pralce jest takie urządzenie jak presostat który sprawdza czy jest woda i ile jej jest.
    Pytanie, czy mimo komunikatów o zapchanym filtrze nadal w pralce znajduje się woda?
    Piotr
  • Właśnie sprawdziłam dokładnie i jest jednak , trochę wody ,czyli tak do końca nie wypompowuje,moze dlatego nie przechodzi na następny program,wąż jest ok
  • Jeśli jest jak piszesz to gdzieś musi być przytkane .
    Albo w pompie albo w dojściu do pompy(monety druty od staników a nawet szydełko i karta)
    Chciałbym nadmienić że naprawami pralek nie zajmuję się zawodowo to moje hobby z racji posiadania licznego potomstwa.
    Piotr
  • :rolling: hobby

Miałam tak, jak maz wpakował woreczek z orzechami piorącymi pomiedzy beben a obudowę. Może coś tam masz?
  • Gdy rozkręciliśmy pralkę po raz drugi (jak mąż już wrócił), to znalazła się jeszcze dziecięca skarpetka.... Bez porad Piotra by się nie obyło!
    Aniu 49, ciekawe co kryje się u Was?:wink:
    Teraz to patrzę na całą sytuację z przymrużeniem oka, Mąż opowiada angdoty i chwali się na statku jaką to ma zdolną żonę, wszak zona marynarza musi poradzić sobie ze wszystkim:wink:, ale wiem Aniu co przezywasz w tej chwili i zyczę szybkiego rozwikłania sprawy.
  • Agagaw napisałam do Ciebie wiadomość,daj znać czy doszła.
  • Doszła. odpisałam.
  • Zapraszamy do wątku powitalnego,bo chyba nie zarejestrowaliście się tu ze względu na pralkę:confused:
  • Mam problem z pralką mastercooc pfd 73. Obecnie jest w SCudo przed domem i wymaga zamontowania. Ponieważ nie mam z kim jej przeniesc a po drugie żyjemy na dwa domy.... to gdzie mogę nabyc przedłużki takie z 15 metrów by sobie dalej stała podłączona w aucie?

W planie mam przerobienie lawety na suszarnie na bezwietrzne dni. Myślę że 40km jakie robie w jedną stronę starczy na wyschnięcie ale do tego to już założe osobny wątek.
  • Oj Taw, Ty to sobie żarty stroisz niemal ze wszystkiego!
    Nie życzę Ci awarii twojego mastercooca pfd 73, bo pranie ręczne, to nic miłego:tongue:. Chyba Ci to jednak nie grozi, nawet gdybyś tę 15 metrową przedłużkę gdzieś dostał, no chyba, ze Twój Scudo, jak u Pana Samochodzika, ma wiele przeobrażeń :wink:
    Co zaś do suszarni, to poysł nie ekonomiczny. Kombinuj dalej, może coś Ci wyjdzie. Wszak powiadają, że wielkie wynalazki powstały z lenistwa mężczyzn.....
  • Może na początek wynajdę zawias bo już drugi raz w karierze pralki się wyrobił. Może ktoś ma bo i tak muszę zamówic przez internet...
    image
    image

http://img237.imageshack.us/f/imgp2971c.jpg/
    Tu lepiej widac dane jakiego potrzebuje i nawet cenę w PLN
  • Arek&Ania:
    Cześć wszystkim,
    proszę o pomoc lub podpowiedź

Wiemy, że próbowaliśmy na siłę przekręcić i się niestety ułamało, ale na szczęście nie w całości. Teraz rozebraną mam zdjęty przód. Nie wiem czy ją walnąć na plecy czy na bok i jak można się dostać inaczej - od dołu czy od przodu? A może jest jeszcze jakiś sposób z przodu ?

Dzięki za podpowiedź,
    Arek i Ania +2 dzieci.
    :cry:
    Znam jednych Anię i Arka z 2 dzieci ale oni w Katowicach mieszkają najczęściej, nie w Finlandii, jak z Waszej mapki wynika...
    To wpiszcie się do wątku powitalnego!
  • Agagaw:
    Wiecie z tym fachowcem, to jest problem....
    Chciałam zaoszczędzić i nie wzywałam fachowca z serwisu (wtedy miałabym fakturę i możliwość reklamacji), tylko sąsiada (ale zawodowo zajmujacego się naprawą takiego sprzętu). owszem wymienił pompę (nie spojrzawszy nawet wcześniej do pralki, czy aby to co innego nie jest), i nie zostawił mi starej (byłoby jakieś odwołanie, porównanie). Najgorsze jest to, że się spotykamy, zarówno na klatce, jak i w Kościele.
    Rozmawiałam ostatnio z żoną tego człowieka. Przedstawiłam sytuację, po czym Pani stwierdziła, że to najprawdopodobniej coś wpadło między bęben, ale przecież to tak dużo pracy (dla jej męża) :devil: i wspomniała coś o dodatkowych kosztach.....
    I powiem szczerze, że nie wiem jak bardziej "brutalnie" zwrócić uwagę, bo delikatne sugestie nie odnoszą żadnego skutku. No i jeszcze te relacje sąsiedzkie....
    Totalna bezczelność ze strony tych Państwa
  • Piotr i Kasia:
    Sprawdzić proszę czy nie jest zapchany lub zgnieciony wąż spustowy.
    Pompa będzie działać nawet w przypadku zapchania węża.
    W każdej pralce jest takie urządzenie jak presostat który sprawdza czy jest woda i ile jej jest.
    Pytanie, czy mimo komunikatów o zapchanym filtrze nadal w pralce znajduje się woda?
    Piotr
    A Piotr jest mega wielki!!!!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.