Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jogurtownica, czy ma ktoś to ustrojstwo?

13»

Komentarz

  • Moja koleżanka ma, najbardziej podobają mi się domowe wywary warzywne w postaci pasty.
  • a domowa kostka rosołowa? też fajny pomysł. Byliśmy ostatnio na pokazie u znajomych, szliśmy z nastawieniem- kolejny gadżet niepotrzebny, tyle lat gotuję bez termomiksa, więc po co nam? Ale wyszliśmy nawet zachwyceni, fajne funkcje no i szybkość
  • Pytanie mam: gdzie kupujecie kultury bakterii do jogurtu i za ile?
  • Ja kupuję tu http://www.jogurt-domowy.pl/jogurt-domowy saszetka bakterii jogurtowych i kefirowych po 9 zł. Jest jeszcze dużo fajnych zestawów bakterii wyspecjalizowanych. Tania przesyłka. Na tych bakteriach robię już jogurty i kefiry drugi miesiąc - z jednej saszetki, jogurty dalej gęste i pyszne.
  • edytowano kwiecień 2014
    Dzieki! Bo ja kupowalam ostatnio 3 saszetki za 10 euro i dosyc drogo mi sie to wydawalo. No i saszetka byla na 1 litr jogurtu, a tu jedna saszetka wystarcza na 2 litry.
  • czy ktos robil z koziego mleka???
  • Nie, ale w sklepach mozna kozie jogurty kupic, wiec nie widze przeszkody, zeby nie wyszlo. Zreszta wychodzi nawet z jaglanki :D
  • U nas nie ma jogurtów kozich- mieszkamy na zadu...
  • mam litr swojskiego mleka
    i opakowanie jogurtu naturalnego
    czy jak to dzisiaj zmieszam to na jutro będę mieć jogurt? jakie warunki muszę spełnić?
  • Mleko podgrzej do momentu tworzenia się kożucha. Zostaw do przestygnięcia, żeby było przyjemnie ciepłe  ;) Dodaj mały jogurt i wstaw np. w litrowym słoiku, szczelnie zakręconym, do wyłączonego piekarnika. Za 7 godzin będziesz miała jogurt. Kefir robi się identycznie.
  • Ogladałam ostatnio w lidlu. Za 50 zł. Myslicie, ze warto?
    Ma ktos lidlową?
  • Doradzicie w temacie jogurtownicy?
  • Ja mam lidlową. Bardzo fajna. Jogurty robię co drugi dzień. Nie miałam żadnych kupnych bakterii, dałam po prostu po raz pierwszy lidlowski jogurt i już tak ciągnę miesiąc:)
  • Mnie to się taka marzy...2015-08-29-23-43-58-1366841127
  • @Odrobinka, fajna.
    Gdzies taka wupatrzyła?
    Jaka cena?
  • Na ebayu. Chyba dość droga, ale ma b. dobre opinie. I robi jogurty, serki, desery typu monte i panna cotta. W PL chyba ok 350 zł.
  • Seb się firma nazywa i francuska chyba jest.
  • Nie warto! Jogurt robi się banalnie prosto. Potrzebne mleko swojskie i mały kubeczek naturalnego jogurtu. Ja lubię eco Biotrend z Lidla. Mleko gotujemy, studzimy do 40 st., mieszamy z jogurtem, wstawiamy do zlewu wypełnionego gorącą wodą i idziemy spać. Rano mamy gęsty jogurt. Wyatarczy schłodzić.
  • Moja maszyna do chleba ma program do jogurtu (poza tym do gotowania dżemu, prażenia orzechów itp)
    Można więc kupić maszynkę z opcją jogurt i mieć dwa urządzenia w jednym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.