Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Neologizm "niepełnej jednośći"

124»

Komentarz

  • Maciek: mocno się to tego zbieram już namierzylismy kościół Krzyża Św. w KRK :)
  • No i znowu się zadyma robi, znowu złośliwości. Po co?
    Że uczestnictwo w NOM jest wystarczające, to nikt tu nie neguje. Usiłujemy jedynie powiedzieć, że Tridentina zasługuje na honorowe miejsce, a nie na kąty, boczne kaplice i nienormalne godziny odprawiania. Tradsi bywają zmierzli, ale trudno się dziwić ich rozgoryczeniu, kiedy dostają w zadek z każdej strony. I paranoją jest, że większość katolików dyskutuje o starej Mszy, nigdy na niej nie będąc - nie ze złej woli, po prostu trudno znaleźć.
  • Marcelina: dlatego pójdę! z całą rodziną! tyle, że nie wiem czy podołam uczestnictwu... (bo nigdy wcześniej nie byłem).
    Nie wiem... jakbym był tradsem może wolałbym się cieszyć, że cokolowiek jest i modlić się o dalsze zmiany, zamiast być rozgoryczonym - to nie jest od Dobrego Ducha nastrój...
  • A dlaczego masz nie podołać? :shocked:
  • Usiłujemy jedynie powiedzieć, że Tridentina zasługuje na honorowe miejsce, a nie na kąty, boczne kaplice i nienormalne godziny odprawiania. Tradsi bywają zmierzli, ale trudno się dziwić ich rozgoryczeniu, kiedy dostają w zadek z każdej strony.

    ************************
    to co mieli powiedzić i czuć pierwsi chrześcijanie??? :)
  • [cite] mona:[/cite]A dlaczego masz nie podołać? :shocked:
    łaciny nie znam - liturgii tamtejszej też...
  • Ano pewnie nie jest, ale notoryczne utrudnianie mimo wyraźnych próśb Stolicy Apostolskiej (a o posłuszeństwie tak dużo tu słyszymy) - też raczej nie ten Dobry sugeruje.
  • Już tu były parę razy "ściągi", pomagające w uczestnictwie, i nawet video. Pomaga.

    A pierwsi chrześcijanie wokół i przeciw sobie mieli pogan, a nie własnych pasterzy.
  • Marcelina: a ich zwierzęta w Kolosemu pożerały...
  • [cite] DOEtata:[/cite]
    [cite] mona:[/cite]A dlaczego masz nie podołać? :shocked:
    łaciny nie znam - liturgii tamtejszej też...
    Przecież Ofiarę sprawuje kapłan, nie Ty ;)))
    Kup książkę ks. Grzegorza ;)
  • DOEtata: nawet nie wiesz jak się cieszę gdy mogę iść na trydentkę. Więc się cieszę. Tak samo się cieszę, jak słyszę dobre kazanie, nawet na NOM. Ale wybacz nie lubię gdy się mi wmawia, że jestem wielbłądem.
  • [cite] mona:[/cite]
    Kup książkę ks. Grzegorza ;)
    Nabyłaś już?
  • [cite] DOEtata:[/cite]Marcelina: a ich zwierzęta w Kolosemu pożerały...
    \
    Tak, ale te zwierzęta poganie wypuszczali na arenę, nie ich bracia w wierze.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] mona:[/cite]
    Kup książkę ks. Grzegorza ;)
    Nabyłaś już?
    nie, ale wiem, co w niej jest.
  • zatem możecie świadczyć bardziej nawet niż oni, każde czasy mają swoich męczenników :)

    zmykam na dziś - bay :)
  • [cite] mona:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] mona:[/cite]
    Kup książkę ks. Grzegorza ;)
    Nabyłaś już?
    nie, ale wiem, co w niej jest.
    Mam nadzieję, że obszerniejsza niż te parę wpisów na blogu...
  • [cite] DOEtata:[/cite]mona: dobrze, że nie: Jaka Msza - takie zbawienie ;)

    hehe a w niedziele w parafialnym kościele usłyszałam na kazaniu że jestem TĄ wybraną bo pomimo deszczu i mistrzostw w siatkówke przyszłam na Msze Świętą i to własnie JA tym swoim poświęceniem wydam dobry owoc ...
    Po tak budującym kazaniu chyba zostane przy Mszach w kościele parafialnym ... bo w Bractwie to tylko wszystko źle i wieczne potępienie...

    :neutral:
  • I kropelki ks. Stehlina ;)
  • jak kichnie?
  • [cite] Maciek:[/cite]I kropelki ks. Stehlina ;)
    Nie znam, alej na razie tylko raz byłem na jego wykładzie.
  • Takie małe sprostowanie- Chrześcijanie ginęli m.in. na 'stadionie', który znajdował się tam, gdzie obecnie jest Piazza Navona.
    Koloseum było praktycznie 'zarezerwowane' do walk gladiatorów.
    :cool:
  • Żeby zrozumieć greps o kropelkach trzeba trochę się zapoznać z homiletyką ks. S. I nie o katar chodzi :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.