Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1111214161748

Komentarz

  • ja ubijam śmietankę na sztywno, 
    do serka dodaję trochę cukru pudru i mieszam, jak się rozmiesza to dodaję ubitą śmietanę i jeszcze trochę mieszam

    nie może nie wyjść, więc luz :)

  • sprawdziłam proporcje do masy w torcie tiramisu:

    750g serca mascarpone
    150 ml śmietanki
    100g cukru pudru
    cukier waniliowy
  • Wstawiam. Tort na 3 urodziny Z.Olesiowej. Nasze wspólne dzieło
    ;;)

  • ale świetny!!!!
  • Wstawiam. Tort na 3 urodziny Z.Olesiowej. Nasze wspólne dzieło
    ;;)

    ale słodki :D
    Przydałby się na jutrzejsze przyjątko! Niestety, u nas będzie z cukierni.
  • edytowano październik 2012
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=951874855ef75599
    A to pierwszy mój tort :D Tylko za tępa jestem na dodanie miniaturki...

    Miałam tylko problem z wałkowaniem masy, jakaś taka za krucha była... :( Jak próbowałam dodawać margaryny, to z kolei zbyt klejąca się robiła...
  • A ja się mogę pochwalić kolejną gitarą - tym razem w wersji mini - robiłam na zamówienie dla syna znajomej.


    image
  • Jak widać też miałam problem z elastycznością masy, chyba na początkowym etapie coś niedoważyłam w proporcjach.
    :-?
  • takie owieczki znalazłam 

    http://www.garnek.pl/artdora/14419141/wesolych-swiat

    umie li ktoś wykonać i by mnie nauczył po bardzo , bardzo malutkich kroczkach?
  • trzebabyło patrzyć jak uczyłam Twoje córy :)
  • taaaa
    ale te kuleczki z masy cukrowej są ,a ta się mi nie udaje 


  • Tadadadam: oto przepiękny tort Bei. :) Udało się dzisiaj. :)
    Bea.jpg 83.7K
  • linkował już ktoś?

    http://tortyaski.blogspot.com/

    wpadłam i nie mogę się napatrzeć...


  • uJauJa
    edytowano listopad 2012
    @Sylwunia zrób takie:
    image


    Bea piękny :)

    a wiecie że torty z taką masą są już nie modne? teraz się robi cuda ale z masy takiej zwykłej tortowej np takie różyczki.

    image
  • "Niemodne"...???? :P
  • "Niemodne"...???? :P
    i co się czepiasz? wkleiłaś jakiś własnoręcznie zrobiony torcik? no ! :p
  • "Niemodne"...???? :P
    i co się czepiasz? wkleiłaś jakiś własnoręcznie zrobiony torcik? no ! :p
    nie, ja wkleiłam jej własnoręcznie zrobiony tort:P
  • edytowano listopad 2012
    A torty ze "zwykłej masy tortowej" (jak to pięknie brzmi, a spróbujcie zrobić...!) robiłam, jak Ciebie, @uJa, jeszcze na świecie nie było! :P




    :D
  • No to proszę wklejać zdjęcia a nie wyzłośliwiać się i czepiać na każdej literówce.

    A swoją drogą tortów w swym o jakże krótkim życiu zrobiłam całe mnóstwo :) i to zarówno ze zwykłą masą jak i plastyczną, więc długość życia nie ma tu znaczenia. :)
  • Dorotak.  cudne , ale jak taki zrobić, kiedy obie ręce to lewusy  :))

    Mój Młody za pięć dni ma urodziny.
    Ale obawiam się, że gdybym wzięła się za taki tort, to goście już na sam widok byliby zniesmaczeni :D
  • @uJaKochana - zdziwienie było do treści, nie do literówki. Nie wiedziałam, że istnieją" modne" torty.
    To nawet tutaj wkrada się moda i nie-moda? :D

  • @hipolit - upiecz zwykłe ciasto (jakie potrafisz)  na wierzch wylej zieloną galaretkę, na to postaw piłkarzy (np. żelki) a linie boiska i bramki narysuj lukrem :)

    myślę że młody będzie zachwycony - dobrze pamiętam że jest piłkarzem?
  • @olesiu - jeśli tak to pax :)

    Oczywiście że jest moda, pamiętasz by kilka lat temu ktokolwiek robił torty angielskie? właśnie te z masą lukrową? nie było to popularne, a teraz z powrotem masa cukrowa zanika a pojawiają się ozdoby wyciskane z "tytki" kwiaty, róże itp.
  • No piłkarz to zbyt duże słowo :D
    Zważywszy, że ostatnio coraz częściej On sam się zastanawia w co Oni tak naprawdę grają, skoro wyniki meczów są jakie są np. 31-0 :D

    To już 13 lat, więc chyba piłkarzyki z miśków to już nie. Ale z drugiej strony...
    U nas to jest tak, że każdy lubi co innego, o ile możemy zrobić trzy różne dania na jeden obiad to już trzech tortów robić zamiaru nie mam.
    Moje dziecię najbardziej by się ucieszyło jakbym Mu powtykała te 13 świeczek w 13 big maców :D
    Nawet teraz podczytując, stwierdził " no i problem z głowy, sama byś podżarła z ochotą, co nie ;) "

    I tu muszę przyznać Mu rację, wolę big maca niż kawałek torta :D
    ehh

    chyba zrobię na próbę coś z tych pianek i zobaczę jak wyjdzie.
    Szkoda, że nie mam kasy na sztuczne barwniki


  • o teraz znalazłam:

    image

    taki trudniejszy ale bez barwników:

    image
  • No właśnie o takiej piłce pomyślałam, bo to nie trudne ( hahahaha i ja to piszę ) jest, kosztowne zbytnio też, bo barwników - takich z prawdziwego zdarzenia- tu niema.

  • Ja dzisiaj zrobiłam tort dla kolegi... Wyszedł troszkę dziwny, nie wiem, czy pokazywać  :\">
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.