Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

191012141548

Komentarz

  • i po imprezie :)

    zaproponowałam córci basen , a ona mi na to , że by chciała Calineczkę siedzącą na liściu,  co ją ciągnie motylek 



    zatkało kakao ;)




    ale popełniłam jak umiałam 

    córcia zadowolona :)

    image

    image
  • uJauJa
    edytowano lipiec 2012
    brawo :\">

    Edit: cudny motylek z listków :)

    P.S. przyjeżdżacie jutro? ciągle myślę i myślę gdzie i jak was odebrać :)
  • No Sylwunia - szacun za Calineczkę się należy jak nic.
  • Sylwunia, tylko nie mow, ze to Twoj pierwszy tort. Szczeka nadal mi zwisa.. Brawo!

    A tak przy okazji sie spytam: czy mase cukrowa mozna mrozic albo jakos inaczej przechowywac? Boje sie, ze sie nie wyrobie ze wszystkim (tort+ozdoby) w jeden dzien i dlaego chcialabym wczesniej sprobbowac np. ozdoby zrobic (chce wyciac logo javy)?????
  • miby wystarczyly 2-3 dni w lodowce, tak zebym nie musiala wszystko w jeden dzien robic. Da rade?

  • No Sylwunia - szacun za Calineczkę się należy jak nic.
     

    przestań
     to chałtura jest plastikowa 


    jak nabędę te barwniki to zacznę eksperymenty

    ja pokazać chciałam, że i z gotowców da się ;)
  • I tak szacun!

    Ja masę przechowywałam w lodówce, zamkniętą w woreczek strunowy jakiś miesiąc. Wszystko OK.
  • Sylwunia, tylko nie mow, ze to Twoj pierwszy tort. Szczeka nadal mi zwisa.. Brawo!


    nie , nie pierwszy 

    jakiś kolejny
    ale pierwszy w takim tempie i z gotowców ;) 
  • Piękny ten tort!!!
  • edytowano lipiec 2012
    No widzisz? Dałaś radę i śliczny wyszedł! :)
    I liść - rewelka! Najfajniejsze są najprostsze rozwiązania! Na to nie wpadłam, żeby go po prostu z galaretki wyciąć!
    I objedzonego biszkopta wcale nie widać... ;))
  • objedzone obcięłam :) 

    a synowi powiedziałam, że zawdzięcza CI życie ;)
  • Ozdoby teoretycznie nalezy wysuszyc, wtedy nic sie nie dzieje - ja moje kwiatki z tortu podsuszylam , wlozyam do pudelka i dlugo byly ok.  Resztki masy tez wysuszylam, potem reanimowalam jak mi bylo troszke potrzebne na parze, bylo wlasciwi dobrze, ale masa robila sie szybciej krucha przy lepieniu. 
  • A tak w ogole - jak robicie ta wode - Łukasz ma urodziny 9-tego, mysle, ze by sie z takieg tortu ucieszyl (tylko postawilabym jakas zaglóweczke), ale u nas w okolicy nie widzialam niebieskiej galaretki - moze sa gdzies w Warszawie?? a [po drugie, wykladacie na tort lekko ścieta, czy jak?
  • niebieska galaretka 
    to image

    u nas na wsi dostępna w ogólnym sklepie 


    mają jeszcze szafirową, bursztynową, srubinową 

     image
    image

    image

    dałam lekko, a właściwie dosyć mocno, w ostatniej fazie ;) zastygania 
  • kolejne wyzwania dla tortospecjalistek ;) 


    pomysł dla synia na czwartek jakiś z piłką nozną związany 

    znalazłam boisko 
    zdjecie0918

    jak i z czego zrobić bramki ?


  • Andruty powycinać i polukrować?
  • a z czego czarną masę? 

    nie ma jej tutaj, ale krązy mi po głowie inny pomysł jeszcze i rozważam :)
  • Czarna masa z barwnika of kors. Ale ja jak pierwszy raz robiłam boisko to piłkę zrobiłam z białej i powbijałam w nią takie gotowe czekoladowe kropelki.

    Tak wyszło:

    image

    image

    Bramki zrobiłam symboliczne ;)
  • wewnątrz wzmocniłam konstrukcję wykałaczkami.
  • barwnik wiem, ale jak to ja - nie ogarnęłam zagadnienia - i nie zdążyłam kupić 

    alternatywa?
  • Dziewczyny , jestem pod ogromnym wrażeniem !!!

    P.S. Może któraś chce przyjechać do mnie w marcu i zrobić mi tort na 40-stkę ?
    :)
  • Bramki zrobisz prosto z lukru królewskiego, ukręcasz szklankę cukru pudru z białkiem, zwyczajnie mikserem aż będzie lukier w miarę gładki i gęsty. Na papierze pergaminowym rysujesz wszystkie ścianki bramek, po tym rysunku rysujesz lukrem (wyciskanym z woreczka z uciętym rogiem), jak wyschną ( można suszarką przyspieszyć proces, ale i tak trwa kilka godzin) odrywasz od papieru i sklejasz przestrzenną bryłę, pozostałym płynnyn przechowywanym w lodówce lukrem.
  • Dziewczyny , jestem pod ogromnym wrażeniem !!!

    P.S. Może któraś chce przyjechać do mnie w marcu i zrobić mi tort na 40-stkę ?
    :)
     jak tylko nie pogardzisz mną chętnie przyjadę :) 

    winnam ci to :)
  • a może ktoś ma pomysł na sobotni tort roczkowy dla Misia ?

    zaległy roczek ( od maja) wyprawić należy i wszystkie imprezy się zbiegają jak gacie w praniu ( za przeproszeniem)

    jakaś mnie ostatnio ociężałość umysłowa ogarnia i nie twórczam ;)
  • Misiowi ? z misiem :)
  • edytowano sierpień 2012
    miś już był 

    na roczku Marysi i czwartych urodzinach Jasia 


    był też pociąg, motylek, kotek z myszką, piłka, Calineczka, duuuzy tolt w kstałcie tlojkąta, lew i nie pamiętam 


    Zrób mu z autkiem. Albo dinozaura. Albo ... nie wiem, co Mis lubi;)
    głównie lubi wyrzucać zabawki przez balkon :D
  • to taki z odbitą rączką oczywiście Misiową, niech sam przybije łapkę na środku tortu :)


    ah zrobiłabym jakiś tort, nie trzeba wam pomóc?
  • zapraszam uJa serdecznie :)

    adres juz znasz 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.