Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1141517192048

Komentarz

  • Bea uważaj z tą koronką ! kiedyś próbowałam i efekt hmmmmmmmmmm
    nie był taki spektakularny jak na zdjęciach
  • A powiedzcie, co byście polecały na ultraszybko i żeby było baaardzo prosto? Dziś goście na wieczór.. plus trójka małych dzieci na stanie lubujących się ostatnio w jęczeniu przy nodze w kuchni  :D
  • Bo przeglądam te wasze cudne torty.. i wielka frustracja mnie ogarnia... Nie mam szans wyczarować takich okazów, bo czasowo się nie wyrobię...
    Mam czerwony barwnik w proszku... jakieś bakalie typu rodzynki, śliwki...
    Do tej masy musi być koniecznie planta? czy mogłaby być kasia?


  • Olkowa - zrób taki jak ja robiłam,
    prosto i szybko, jaka kolwiek masa (budyniowa, jajeczna, śmietanowa, z mascarpone itp) rękaw cukierniczy ( albo zwykły woreczek do dokumentów) z końcówką z 4-5 rowkami. Wyciskasz kółka i wychodzą róże.
    Jest to duuużo szybszy i prostszy sposób niż z masą cukrową, a równie efektowny.
  • Manna, musi...to rodzina, z która rzadko się widujemy.. no i K. dziś ma ur... choć ta główna impreza z najbliższymi jest w nd..
    Poszperałam i zrobię autko z któregoś filmiku, który ktoś tutaj podawał w wersji mini i mocno uproszczonej. Mam kremy z biedry do tortów, wymieszam z czerwonym barwnikiem i coś tam będę tworzyć..jak nie wyjdzie auto, to to będzie obiekt do muzeum Tate modern ;-)
  • @Olkowa, sprawa prosta: mój F. ma dziś urodziny. Zawsze gdy wypada w piątek - przekładamy na weekend. Dzieci już same tego pilnują, bo przecież... w piątek Pan Jezus umarł i dla Niego warto przełożyć.
  • Wszystko się zgadza. Niestety ta część rodziny nie może przyjechać ani jutro ani w nd.. wierz mi Savia, wolałabym wszystkich podjąć w nd.. a tak to mam w tej chwili masakrę... i siedzę jeszcze na orgu ;-)

    ps Tort będzie długo pamiętany, bo wystarczy wziąć troszeczkę kremu do buzi i wyglądamy jak po lizaku czupaczups z barwnikiem czerwonym :-P ciekawe dlaczego... mozę to dlatego, że barwnik trochę wiekowy już... cóż.. będzie wesoło..... ba... już jest.....
    :-))
  • Agnieszko, dlaczego nie mieszkasz choc troche blizej? Zamowilabym tort i oszczedzilabym sobie zawalu serca. A tak wlasnie zabieram sie za pierwszy w zyciu tort. Wole egzamin na prawo jazdy i mature w jednym
    ;))
  • @Aga, spoko. To nie takie trudne :-) Tylko nie oglądaj za dużo zdjęć z tego wątka i od wujka google...

    Zrobiłam to autko.. wyszło ok. Młody był zadowolony.. a ja pobiłam rekord w prędkości odkurzenia i umycia podłogi w dolnej, reprezentacyjnej części domu... ha!
    :D
    Zdj wrzucę za czas jakiś, jak się dobiorę do mężowskiego laptopa :-)
  • Nie, wcaaaaaaaaaaaale nie jest trudne... Latwizna. Peanuts ;)

    Ale tworzy sie... Chociaz wole nie mowic, do ktorej wczoraj pieklam biszkopty i jakie przygody mialam z kremem maslano-budyniowym ;)) Na razie jest bryla i walki, w ktorych ja widze zamek z wiezami, a rodzina pokrake. Zaczynam ozdabiac z nadzieja, ze zmienia zdanie (jak nie zmienia, to i tak jestem dziwnie pewna, ze ta banda pieciolatkow po poludniu pozre wszystko) I az sie ciesze, ze na niedziele normalne ciasta, a nie mdlaco slodki tort bez alkoholu, muffinki (z nutella, czekoladowe z chipsami czeko, marmurkowe), ciasteczka z m&msami. Mlody od rana podkrada pianki (cieple lody? jakos tak to sie nazywalo).
  • Aga - ja torty tak na serio to robię dopiero od zeszłego roku - to naprawdę nie jest trudne, im częściej robisz na tym więcej się odważasz.
  • No dobra, wiecej takiego nie zrobie. Ta masa byla nie tylko mega ciezka w obrobce (pol biedy), ale byla po prostu niesmaczna. Z 15 osob, ktore jadly tort, jedynie 2 osoby uznaly, ze jest ok. Kilkoro dzieci zostawilo sporo tortu na talerzu, wiekszosc zjadla biszkopt i krem, ale oderwala mase. I konsystencja jest nieciekawa, jak jakas guma, w dodatku twarda. Mozliwe oczywiscie, ze cos zrobilam zle, aczkolwiek na trzezwo pomyslawszy, to jak smakowac ma cukier z ceresem i zelatyna? I sztucznym aromatem/barwnikiem :P
    Takze wracam do robienia ciast tortowych czy tortow normalnych, klasycznych, wygladajacych jak torty spozywcze (w sumie co w tym zlego???) , lzejszych i z dobrych skladnikow. W sumie torty piecze sie na tyle rzadko, ze lepiej zainwestowac w jakosc, a nie modny wyglad.
    Synu zawiedziony nie jest, bo byl tak zajety zabawa, ze malo sie przejal dmuchaniem swieczek i tak przejedzony sprawdzonymi domowymi wypiekami, ze tort mu zwisal. Ale mloda by przezywala.
    Tak jak mowie, to prywatna opinia i mozliwe, ze jakis moj blad produkcyjny albo kwestia gustu/przyzwyczajen.
  • edytowano styczeń 2013
    Aga - ja do masy daję dużo soku z cytryny i smak naprawdę jest zjadliwy.

    Edit - poza tym robię lekko kwaskowaty poncz + duuużo mniej cukru do masy niż jest w przepisie, właśnie aby się smaki niwelowały. Torty wcale nie wychodzą słodkie pomimo masy cukrowej - zawsze wszystko znika z patery.
  • AgaAga
    edytowano styczeń 2013
    Dlatego mozliwe, ze moj blad produkcyjny, ze sie pokierowalam tepo instrukcja, ale nie mam doswiadczenia, co mozna zmienic. Poncz kwaskowaty tez dalam (tyle ze bez alkoholu, bo dla przedszkolakow) i krem w sumie tez, sok z eko cytryny (czyli taki prawdziwy w smaku) w masie tez byl. Sprobuje chetnie kiedys u Ciebie, jak bedzie okazja, to bede miala porownanie :D. A na razie bede piekla tak, jak dotychczas i przypuszczam, ze skoro dotychczas nikt sie nie skarzyl, to przezyja dalej i juz.


  • No to Aga zapraszam!
  • Bardzo chetnie, serio.
  • edytowano styczeń 2013
    image

    image
  • edytowano styczeń 2013
    image

    image
  • edytowano styczeń 2013
    image

    image
  • edytowano styczeń 2013
    image

    image

    image
  • edytowano styczeń 2013
    image

    image

    image
  • edytowano styczeń 2013
    image

    image
  • Cuda! Bram mi słów takie fajne!
  • Już się mentalnie szykuję na lipiec na motylka dla M. na roczek-motyliś to ulubiona zabawka była długo. Podoba mi się ten ostatni, ale nie wiedziałabym jak zrobić..
  • Dla małego bądź większego sportowca ;)
    image
  • uwaga uwaga, idę robić tort na jutrzejsze urodziny Anki. Jak nie skonam to koło 2 w nocy skończę.
  • Powodzenia Predi :P
    Ciesze sie, ze mam to za soba i spokoj z tortami dla dzieci na pol roku. Tort dla doroslych czeka mnie pod koniec miesiaca, ale jubilat na szczescie wyrosl z etapu tortu-koparki.
  • A ja dostałam na kwiecień zamówienie na prawdziwy tort weselny!
  • to Cię czeka wyzwanie :)
    oglądałaś już inspiracje?

    imageimageimageimage
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.