Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

145791048

Komentarz

  • @Aga, padłam normalnie. Bombowy tort.
  • Aga rewelacyjny!!!! Jaką masę dałaś do środka. 

  • masa z bitej kremówki z mascarpone + kawałki truskawek.

    Tort wyszedł przepyszny - cały zniknął w trakcie imprezy, co się nam rzadko zdarza. :)
  • to jak sie ten tort robi w koncu ? :)

    mamy jutro rocznice... kupilam glukoze, plante, cukier puder, pisaki, jagody, buraczki... :) pianki byly tylko bialo rozowe i bialo-rozowo-zolte wiec dalam se spokoj... chce zrobic dla meza tort z logo pilkarskim.. potrzeba niebieskiego i czerwonego... wyjdzie z jagod i burakow, czy bedzie rozowo - bordowy ? :)

    i z czego krem robic zeby nie bylo reakcji? mam jakies twarozki melony i homo.. ale moge kupic smietane, budyn, czy co tam... :) tylko zeby wyszlo :)
  • edytowano czerwiec 2012
    Mafia - korzystam z tych przepisów na biszkopt i na masę:

    maślano-budyniowa:
    http://mojewypieki.blox.pl/2009/06/Tort-cytrynowy.html

    z tym że robię różne smaki.
    Do innych niż cytrynowy ścieram skórkę z jednej cytryny, a budyń miksuję z owocami.

    śmietanowa:
    http://mojewypieki.blox.pl/2011/06/Tort-smietankowo-truskawkowy-najprostszy.html


    na masę cukrową przepis wklejałam wyżej.
  • DZIEKI.a niebieski? ktoś uzyskał? moja mama mowi, ze z jagod to raczej nie... niebieski to zostaje podobno tylko jak sie plama nie spierze... barwnikow w suppermarkecie nie widziano...
  • i przepraszam ze takie pytania - moze lepij sie wyniesc do "bardziej i mniej banalne problemy kuchenne"... ?

    chodzi o to, ze maz kupil mi z tydzien temu 400 g serka homogenizowanego i 500 g twarozku mielonego poltlosty 10%.. nie chcialabym tego wyrzucac..zawsze w weekend moge sprobowac popracowac nad sernikiem.. ale chcialam sie zapytac, czy na mase jakas by sie nie zdalo do tortu? pewnie za ciezkie?czy nie?

     jak tak to ide juz po smietane i mascarpone... od tej masy masa cukrowa sie nie rozpusci?
  • Ja kupowałam barwniki na allegro - ale już chyba nie zdążysz.

    Jak robiłam pierwszy raz to też nie miałam barwników. I posiłkowałam się burakiem ;)

    Więc myślę, że próbuj z jednym i drugim - tylko staraj się nie dodawać dużo soku bo rozwodnisz masę, ja burakiem smarowałam.
  • Nie rozpuści się bo jest w składzie sporo planty. Zresztą mam już wypróbowane.
  • ok dzieki dzieki...bo te barwniki do jajek odpadaja nawet jak uznac niebieski element za niejadalny?
  • odpadają - są słone i szkodliwe
  • kurcze te torimpexy zabrali wszystkie z okolicy.. ale chyba sie wybiore komunikacją zbiorową... czego dla Wisły Kraków ( i meza w rocznice slubu) sie nie robi.. niebieski bedzie?
  • Aha i jestem przerazona perspektywą biszkopta dzielonego na 3.. po pierwsze ze mi nie urosnie na tyle zeby na 3 starczylo.. po drugie, ze nigdy nie uda mi sie go dobrze przekroic nawet jak bedzie wystarczajaco wysoki..
  • O, Mafja, widzę schizy podobne ;) Ja naprawdę dużo rzeczy umiem upiec, a perspektywa biszkopta i - uwaga - babki piaskowej mnie przerasta. Podobno banalne, wiem.
  • AB gdyby nie to, ze czas goni upieklabym 3 cieniutkie... a teraz do dziela! :)
  • JA juz lek przed biszkoptem przelamalam z powodzeniem... tylko mam jeszcze fobie na dzielenie na 3
  • bez proszku ma byc biszkopt??
  • za pozno.. AB napisala zeby lyzeczke dac.. wybuchnie?  jak nie wyjdzie biszkopt to pewnie wpadne w depresje i dalszego ciagu nie bedzie... ale jakby wyszlo... to tego kompotu do nasaczania mozna nie robic? nie mam za duzo truskawek.. mozna nasaczyc sokiem pomaranczowym z cukrem np.?: albo w ogole nie nasaczac?
  • nasączać, wodą z cukrem, herbatą, wodą z alkoholem, sokiem itp.
  • uJauJa
    edytowano czerwiec 2012
    czesto dodaję proszek do biszkoptu - napewno wyjdzie ;0
  • na razie wielki... patyczek wydaje sie suchy.. ale pewni spadnie zaraz :)
  • niech ostygnie powoli w piekarniku, powinien nie opaść lub mniej ni się spodziewasz
    :)
  • kurcze wiedzialam ze cos bedzie nie tak- nie mam talerza plaskiego ani patery... poloze na podlodze :) przepraszam za zasmiecanie watka... na swoje usprawiedliwienie moge tylko napisac, ze jak ktos ma duzy opor przed robieniem tortu to tu znajdzie taką lopatologie,ze moze da sie wciagnac :)
  • gdzies widziałam jak zrobic patere z doniczki i talerza :) chyba na watku zrob to sam :)
  • Biszkoptu żadengo się nie boję... Ale te masy na górę... Ja z innej epoki jestem... :/
  • Mafia polecam Ci te biszkopty z zalinowanych wyżej przeze mnie przepisów na tort - taki rzucany na glebę po upieczeniu - naprawdę rewelka.
  • uJa nie przeceniaj mnie...zaczynam miec nadzieje ze z okazji rocznicy M nie zrobi mi niespodzianki  "jestem wczesniej"...  poloze na prawie plaski bo co innego pozostaje... moglabym leciec do pepco po patere poki mala spi,ale sie boje bo ostatnio zdarza jej sie obudzic przed czasem...
  • Agnieszka no ale wlasnie jak to z tym rzucaniem... :) wlasnie taki zrobilam tylko + proszek :):)
  • edytowano czerwiec 2012
    A-ha! ABpowiedziala, ze nie moze byc pod mase cukrowa masa z przepisu zalinkowanego... ze sie stopi

    edit:znaczy ta z mascarpone i śmietaną
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.