Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

17810121348

Komentarz

  • edytowano lipiec 2012
    Dziewczyny nie wiem kiedy to robicie, jak to robicie, Wasze torty są jak prosto z cukierni.

    Poprzeczkę podniosłyście tak wysoko, że skok z tyczką  i tak w ydaje się być mało realny :)
  • ojejuuu sliczny. Zainspirowałaś mnie. Córce taki zrobie
  • Ojejuju, piękny. Jestem pod wrażeniem.
  • Ja właśnie znalazłam coś takiego- nie wiem, do jakiego wątku wkleić, ale tutaj chyba najbardziej pasuje ;)
    image
  • @Milagro, z czego to? W sensie, co musisz ze sobą zlepić, żeby tak urosło?
  • wydaje mi się, że to farbowany chleb
  • Nie znalazłam źródła tej strony tylko jeden z moich znajomych zamieścił to jako zdjęcie na fb. Też się zastanawiałam, z czego to jest zrobione, wrzuciłam wyszukiwanie obrazem i znalazłam coś takiego:
     
    Więc to raczej chleb, ale ja sobie to też wyobrażałam w wersji słodkiej... hmmm jestem już tydzień na poście daniela i wszędzie widzę cukier... 
    :\">
  • Ooo, znalazłam chyba oryginalną stronkę:

    i przy okazji nieudane wersje ;)
    Panda Bread Fail
  • A jakaś masa do tortu dla dzieci? Taka żeby się trzymała, ale bez żadnych śmietanfixów. 

    I jeszcze - czym nasączacie torty?
  • Bita śmietana z serkiem mascarpone lub philadelphia -dosladzasz wedle uznania i owoce drobno pokrojone do tego. Nasaczam sokiem z cytryny i woda i cukrem bądź sokiem z pomarańczy.
  • Ech, widzę, że żeby zachować resztki szacunku dla siebie jako piekarza muszę się mocno postarać :D  Ale to dobrze, bo akurat na moje urodziny przyjeżdża Brat, niech ma coś z życia ;) (kiedy był w Polsce pierwszy raz po swojej czterdziestce, dostał 4 torty, w rozsądnych tygodniowych odstępach ;)) - ale, oczywiście, nie takie piękne!).
  • Tort zrobiony, tzn. biszkopt przełożony masą. Zaraz się biorę za polewę cukrową.


    :)
  • image
    on nie ma buzi :(
    ale można ukroić kawałek i na talerzu dorobić nosek i oczka - wtedy będzie buzia 3D ;)
  • Generalnie słabo mi wyszło. Jutro zrobię zdjęcie i wstawię. 
    Ale chyba pierwszy i ostatni raz robiłam tort z masą cukrową. Po pierwsze fatalnie się lepi, po drugie kiepsko smakuje ta masa. 
    Raz zrobiłam z maślaną masą jako wypełnieniem i dekoracją - było ok, tyle że za ciężkie trochę. Musze więc szukac innych rozwiązań.

    Do tego zapomniałam czekoladę kupić i barwiłam kakaem (podobno "kakao" można odmieniać;)) - kolory blade, barwniki słabo barwiące...

    Narobiłam się i efekt taki, że w domu przejdzie, dziecko się zawsze ucieszy, ale na jakieś przyjęcie - w żadnym wypadku.
  • nie chce zniechecac do masy cukrowej ;) ale znalazlam w necie calkiem niezle formy silikonowe, takie 3D np. caly zamek z wiezami itd, albo pociag (kazdy wagonik piecze sie w oddzielnej foremce). Moze to pomysl dla tch, co by chcieli a nie potrafia ;)
  • znalazła i trzyma dla siebie, podziel się, pewno to drogie, ale choć oko nacieszę ;)
  • o to to właśnie! podziel się 
  • dziecko spac nie chcialo :( ale juz jestem. Takie sa na amazonie np:
    pociag
    imageimage

    zamek
    image

    image
    image
    bugs :)
    image

    i wiele, wiele innych :)
  • ten pociag szczegolnie mnie interesuje, bo jest to fajne na przyjecia dla dzieci: kazdy dostaje swoj kawalek i jest spokoj ;) Tylko troche ladniej moznaby ozdobic niz na zdjeciu.
  • Zrobiłam domino:

    image
  • Pociąg ekstra!
  • edytowano lipiec 2012
    o o! jestem wielka :):) 

    znalazłam tę foremkę na allegro :)



    sprzedawca ma także zameczek :) i stado innych foremek 
  • No pociąg nawet nie jest jakoś kosmicznie drogi. Tylko ciasto to chyba raczej babkowe niż biszkopt do takiej formy.
  • Fajne ma ten sprzedawca rzeczy w swojej ofercie :)
    Fajne te formy, myślę, ze dla takich antytalentów jak ja, do duże ułatwienie, upiec ciasto w takiej formie i obłożyć masą ;)
  • Mój Młody miał kiedyś takiego dinozaura na któreś urodziny, 
    Szkoda, że takie beztalencie ciastowo-tortowe ze mnie, zaoszczędziłabym pewno sporo kasy image
  • Dobra, lepiej nie będzie, nie umiem zmniejszyć, ledwo to wstawiłam. Do tego zdjęcia mam nieostre, bo mi się w aparacie poprzestawiało i nie umiałam naprawić. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.