Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1568101148

Komentarz

  • no normalnie - wyciągasz po upieczeniu z piekarnika jeszcze gorący i z wysokości własnych kolan upuszczasz na ziemię, po czym odstawiasz do ostudzenia.
  • Pod moją masę może być - bo jest tam dużo planty w składzie.
  • bo sa dwie wersje masy cukrowej :
    wedlug AB - czyli ze sie stopi na smietanie
    wedlug Agnieszki - ze sie nie stopi
  • Jeszcze raz przeklejam przepis - to nie jest identyczny przepis jak AB podany na początku wątku!!!

    Przepis na masę cukrową.

    Składniki:
    - 9g żelatyny ,
    - 6 łyżek stołowych wody,
    - 20g glukozy,
    - dowolny zapach - ja dałam cytrynowy,
    - sok z  cytryny (około 20 ml) ja dałam ciut więcej),
    - 750g cukru pudru, (ostatnio dałam mniej niż 0,50 kg i wyszła super plastyczna)
    - 90g Planty.

    Wykonanie:
    Żelatynę
    wrzucić do metalowej miseczki lub garnka, zalać 6 łyżkami wody i
    odstawić na 10 min. Później ustawić nad garnkiem z gotującą się lekko
    wodą i podgrzać, ale nie zagotować. Dodać glukozę, sok z cytryny i
    zapach, wymieszać. Do tego dodać tłuszcz, wsypać 250g cukru pudru. Potem
    stopniowo dosypywać resztę cukru pudru, aż masa będzie ugniatać się jak
    plastelina.
    Najczęściej nie jest potrzebne całe 750 g cukru pudru,
    ale lepiej mieć zapas. Wydaje mi się, że ta masa jest lepsza do
    formowania. Z tej porcji wychodzi jej dużo, wystarczy do pokrycia
    sporego tortu. Jeżeli lekko się kruszy wgniatam w masę  trochę planty
    rozmiękczonej w palcach.

    Masę wyrabiamy podsypując mąkę ziemniaczaną.
  • planta, to taka margaryna?
    chce zrobic tort kwadratowy. Jak go obklejac ta masa? Bo cos mi sie zdaje, ze jak rozwalkuje wielkie kolo i poloze na takim torcie, to bedzie mi zwislo gdzies na katach... jak to zrobic???
  • @Agnieszka&;5 dziękuję za przepis. skopiowany :)
  • edytowano czerwiec 2012
  • tu masz instruktaż ;)


  • to nie wiem.. troche mnie teraz rece opadly... :) mam wyyyysoki tort... ktory ledwo sie trzyma ale jakos trzyma..... na wierzchu lezy nie przykryty niczym krazek biszkopta.... najchetniej to bym juz nic nie dawala bo masy ni mam juz... no ale jak trzeba to zrobie ta maslana i na nia dopiero cukrowa... dowolna... jakies rady?
  • jest w lodowce omaslony wyglada profesjonalnie.... tylko boje sie bo to bylo troche smarowanie smietany maslem na brzegach.. i moze gdzieniegdzie wyzrec ta smietana ta mase... no ale przechodze do meritum.... dobrze ze F spi :)
  • Dasz radę MAFJa - pamiętaj, że ja zaczynałam ledwie pół roku temu a zobacz jakie już mi cudeńka wychodzą.

    To łatwe jest!
  • Jest!... Dzieki Agnieszka&5.. dzieki AB... Stoi w lodowce... Łatwa ta masa...:) Ktoś potrzebuje? Mam kulke bialej i czerwonej... Przyszli rodzice, przyniesli nam w prezencie patene - tort przerzucony, obfotografowany czeka w lodowce.. I zabrali F, wiec biore sie za sprzatanie zanim M wroci... takie są skutki  siedzenia na forum..
  • wycielam biale kawalki pomalowalam.. niespecjalnie schly to przesuszylam chusteczka higeniczna.. i spoko.. pokaze jak mi rodzice zrzuca.. moze po poludniu sie by udalo...
  • no to czekamy z niecierpliwością :)
  • eee... chyba sie zaczne troche wstydzić.. i to nie kryguje sie... ale po tych boiskach i instrumentach to moj pomazany blado wypadnie... :)  ale wkleje wkleje..
  • chcesz w ucho?
    ;)
  • no żesz kurdę,patrzę-tyle wpisów,pewnie fotka jakaś. A tu nic????????
  • wszystko przez was !

    miałam zrobić mężowi ciasto na imieniny i zamiast zwykłego ciasta robię ten zalinkowany tort cytrynowy, tylko Mila usnęła i nie będę miała jak rzucić ciastem :/
    może obejdzie się bez rzucania
    ciekawa jestem masy :)
  • edytowano czerwiec 2012
    uJa - robiłam go w zeszłym roku. To zresztą mój pierwszy w życiu tort. Jadalny :)


    image
  • wyszła nawet fajna kwaśna :) ( a zrobiłam na mleku sojowym i margarynie bezmlecznej) kiedyś napewno powtórzę z tradycyjnymi składnikami:)

    biszkopt niestety nie urósł więc go nie przekroiłam tylko masę dałam na wierzch i posypałam kokosem

    zdjęcia nie zrobiłam bo nie ma się czym chwalić, ot zwykły biszkopt z masą bez dekoracji :)
  • miałam opory żeby rzucać ciastem o podłogę, więc położyłam sobie koc na podłogę i rzucałam na takie "miękkie" podłoże. Faktycznie rzucany biszkopt nie upadł i był równy.
  • @dana, ja biszkoptem zawsze rzucam :) nie opada. Ale jak pierwszy raz rzucałam to mąż stał w progu kuchni i się wyzłośliwiał jaki to zakalec będzie ;)
  • edytowano czerwiec 2012
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9f4aa341eba561ae.html#



    oj nie wiem jak sie wkleja- zdjecie na razie robocze bo porzadnych z aparatu rodzicow nie dalo sie przeslac.. a to takie nieoficjalne, robocze, komorkoweimage.

    a jak ktos nie wie co to.. to w google "logo wisły kraków" :)imageimage
  • Mafja, super świetny!
  • dzieki dzieki az sie zarumienilam... a jaki dobry :)... wchlonal sporo cukru pudru, a w ogole nie byl slodki...  nawet smiem twierdzic ze bez masy cukrowej bylby moze za malo... moze to dzieki truskawkom i jagodom w srodku...
  • MAFJa - no szacun dziewczyno!

    Ale jazda :D
  • edytowano czerwiec 2012

    Dziś urodziny Janka i z tej okazji tata (@ArturN) wykonał Mu tort. Dodam, że robił tort pierwszy raz w życiu :D.  

    image
  • Nie widzę obrazka :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.