Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1679111248

Komentarz

  • JESTEM SKOŃCZONĄ IDIOTKĄ.

    drugi raz mi masa cukrowa nie wyszła i szlag trafił wszystkie składniki.
  • do trzech razy sztuka ;)
  • edytowano czerwiec 2012
    JESTEM SKOŃCZONĄ IDIOTKĄ.

    drugi raz mi masa cukrowa nie wyszła i szlag trafił wszystkie składniki.

    ----------------------------------------------------------------------------------



    Dlatego warto czasem męża poprosić o zrobienie ciasta :P.

    U nas pół lokomotywy zniknęło :D dobry nawet ten tort. Owoce dość kwaśne i niwelują smak słodkiego kremu. 


    Dorotak. a może dasz sobie spokój z masą i spróbujesz zrobić coś podobnego do naszego tortu? Jest czasochłonny, ale nie ma opcji, ze nie wyjdzie. Dać Ci przepis?


  • Korzystając że siedzę przy komputerze męża wklejam tort zrobiony w październiku:


  • Dorotak. co jest? nie wyszło?

    kurcze ciekawe może żelatyna była przeterminowana ?
  • Spróbuj z mojego przepisu, tam jest tylko 6 łyżek wody i 20ml soku z cytryny. Ja daję nawet 30ml i wychodzi idealnie.
  • @MonikaN, szacun dla męża. Mój też się w tort onegdaj zaangażował i też mu nieźle wyszło. Słowem, nie ma co mężom skrzydeł podcinać, chcą robić torty to niech robią ;)

  • Dorotak albo moze za duzo planty ?:) /expert zabral glos :]
  • A ta margaryna to nie może być zastąpiona masłem? Czy ta Planta to jakaś specjalna margaryna czy zwykła?

    A druga sprawa - czy biszkopt kroić w wybrany kształt przed pocięciem na blaty czy po?
  • OK, ale czy to normalna margaryna? 
  • tak, normalna roślinna, robiłam już i z Palmą i z Kasią i z taką biednronkową też.
  • A ta margaryna to nie może być zastąpiona masłem? Czy ta Planta to jakaś specjalna margaryna czy zwykła?


    A druga sprawa - czy biszkopt kroić w wybrany kształt przed pocięciem na blaty czy po?


    Najlepiej to nie dodawać do biszkoptu proszku do pieczenia, wtedy nie urośnie zbytnio i od razu można wykrajać z takiego z blachy. Wyjąć z blachy na tacę/deskę do krojenia i wycinać.

    U nas to były dwa biszkopty cienkie (ze względu na brak proszku) i mąż ciął razem oba, tylko wpierw trochę równał boki delikatnie, potem złożył i wycinał.

  • A wiem, ze można kupić takie blachy w konkretnym kształcie. Takie znalazłam: http://www.cakecraftworld.co.uk/viewproddetails.asp?pc=BENFN0

    Tylko to są takie foremki chyba i od razu nadany mają kształt, co utrudniałoby przecięcie. A może nie..? 
  • @MonikaN, mój mąż obejrzał dzieło Twojego i jest pełen podziwu :) I to pismo techniczne...
  • Zrobiła, w końcu zrobiła...! Piękny był! i I pyszzzzzzny
    Naprawiła masę cukrową - jestem z niej dumna!!!
    Urodzinki wspaniałe, pogoda cudna, Solenizantka wdzięczna i słodka biegała zszokowana po zielonej trawce z innymi dziećmi.
    Pięknie było. :)
  • no to teraz już tylko na zdjęcia czekamy :-w


    :D
  • edytowano lipiec 2012
    :D
  • edytowano lipiec 2012

    @MonikaN, mój mąż obejrzał dzieło Twojego i jest pełen podziwu :) I to pismo techniczne..

     

    Ja też jestem w niezłym szoku, warto wspomnieć, że podczas tworzenia nie patrzyłam na tort, bo zwyczajnie nie miałam czasu. Mąż z synem razem robili, a ja w tym czasie, obiad, pranie, sprzątanie i jak zobaczyłam efekt finalny, to kopara mi odpadła. I tym bardziej się cieszę, że scedowałam robienie tortu na męża, bo nie miałam żadnych chęci do robienia go i pewnie bym zepsuła, bo nerowowa jestem, a tutaj trzeba było mnóstwo cierpliwości. Za to kura i krowa z ziemniakami na obiad wyszły mi perfekcyjnie :D :P 
  • się udało, prawie pięknie:D zawzięta jestem:D


    Jutro dostanę zdjęcia, to wkleję:D
  • Jak zrobić drogę? 
    Tzn. podoba mi się coś takiego:

    I się zastanawiam, z czego tę czarną lub brązową ulicę zrobić...


    Jak zrobię, to się pochwalę, ale to na za 2 tyg. dopiero będzie, póki co zbieram przepisy, szukam pomysłów. 
  • masą cukrową z czarnym lub brązowym barwnikiem, lub kakaem

    można namalować rozpuszczoną gorzką czekoladą
  • Tylko musi być gęsta, rozumiem.

    Najstarszy syn jak zobaczył, jak czytam o tortach, oglądam zdjęcia, to zażyczył sobie średniowieczny zamek... Ale to jeszcze pól roku. 
    Napisałam, że to rondo mi się podoba, ale już usłyszałam, że może smok, może autobus... @-)

    A jeszcze za 3 miesiące jakiś z motywem dziewczęcym...
  • edytowano lipiec 2012
    szczurzysko, moze autobus wcale nie tak ciezko by bylo, gdyby upiec ten tort w keksowce? Wtedy masz juz ksztalt np. starego VW busa.

    Ja za miesiac bede piekla tez pierwszy tort z masa cukrowa na odejscie meza z pacy. Chcialam mu upiec wielki klawisz Esc (latwe i smieszne), ale w koncu bedzie bialy tort, na tym logo javy. Juz mam stresa, czy mi sie uda...
  • Smok też prosty, pieczesz spód, a na to stawiasz kupną figurkę smoka ;).
  • Nie, miałby być kształt smoka...

    Ale chyba jednak autobus. Mam małą kwadratową tortownicę, małą i wielką okrągła. Może upiec dwie kwadraty, przeciąć wzdłuż, drugi kwadrat przecięty - dac na pierwszy? No, nie wiem... 

  • jeju, jeju, Ojejuju! jaki ładny i w jadalnych kolorach!  =D>
  • <zbiera szczękę z podłogi>
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.