Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rogale Świętomarcińskie

124»

Komentarz

  • Schar też z Niemiec. Bardzo OK. Koszt ok. 12 zł za kg.
  • Ja raz jadłam - i od tamtej pory marzę o nich. 
    Ale w tym roku nie da rady - że też zatrzymałam się dzisiaj w Łodzi zamiast jechać do Poznania :)
  • Dobre rogale wyszły. Nawet te bezglutenowe są całkiem jadalne.
  • E tam drogie i  przereklamowane..  Ja mam Marcina calkiemdużego na stanie i tak twierdzę. W niedzielę razem z podłączona urodzinowe teściówo u nas ma być odswietowane... Prosiła mnie o rogaliki drożdżowe... Jak bym robiła to mogę cześć zrobić z masą z puszki i pewnie tez będzie ok.. Ale raczej coś szybszego zrobię. Chyba że dziewczyny pozawijaja.. 
  • Z. robiła rok temu, wyszły piękne i smaczne, korzystała z przepisu z MoichWYPIEKÓW.
  • @Skatarzyna, a Z. w tym roku robi? Moze by nam kilka sprzedala :).?
  • Ja uwielbiam! A pierwszy raz jadłam na imprezie forumowej pieczone przez @Katarzyna jakieś 6 lat temu ;)
  • @Kerima, cierpisz widzę na tę samą przypadlosc co ja ;).
  • @MonikaN, Zosia nas opuszcza na weekend, nic nie zrobi niestety...
  • Może własne są dobre rzeczywiście.. Te kupne nawet z dobrych cukierni dla mnie bez rewelacji a cenowo jak za zboze
  • u mnie w tym roku córka przyniosła ze szkoły!!!!!
    Jest w technikum spożywczym


    takich dobrych dawno nie jadłam!!!!!! jakem poznanianka hej!
    a w ogóle to nie miałam pojęcia, że te nasze rogale się tak na świat rozprzestrzeniły
    ciekawe ile takich "prawdziwych marcińskich rogali" 
    w Poznaniu dobre cukiernie nie odważyłyby się na podróby tych tradycyjnych...o nie! - straciliby klientów

    ale od siostry wiem, że w gorszych cukierniach zamiast białego maku dają kaszę mannę podprawioną aromatem migdałowym ;)
  • i przyniosła bez lukru...mniam
  • Jadłam tylko takie z Lidla ;)
    Niby dobre, ale jak to mówią nasze dzieci : doopy nie urywa ;)
    Podziękowali 1sylwia1974
  • eeee pączki z  Lidla też NIBY dobre...
  • Nie mialam okazji skosztowac takich rogali, przestudiowalam jednak sam przepis z moichwypiekow. Na pewno sa przepyszne, bo widze tam same dobre skladniki ale ile z tym polki tooo... dajcie spokoj. Jak ktos ma czas to moze sie pobawic ale troche czasochlonnej rzezby jest, mam tu na mysli proces trzykrotnego skladania ciasta, walkowania, odpoczywania w lodowce. Juz samo zawijanie rogali jest przyjemne( ja robie krucho drozdzowe) a jedzenie! Mmmmm, na pewno poezja o:)
  • ja jem z różnych piekarni od tygodnia ;)
    mam już swój "typ"
    ale czy takie są w Poznaniu?
    kiedyś sprawdzę
  • to jakie te sprawdzone 
    namówię męża na wyjazd
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Bo w Poznaniu też różnie można trafić. Każda cukiernia robi je trochę inaczej.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Byliśmy z dziećmi w poprzednie lato na pokazie pieczenia tych rogali w Poznaniu, podobało się.
  • jest też super muzeum rogali marcińskich :)
    http://rogalowemuzeum.pl/ - polecam turystom
  • sylwia1974 powiedział(a):
    jest też super muzeum rogali marcińskich :)
    http://rogalowemuzeum.pl/ - polecam turystom
    Rogalowe muzeum jest fajne i dla miejscowych :)
    Podziękowali 1sylwia1974
  • To o tym mowiłam , fajny pokaż w zabytkowej sali z widokiem na rynek i koziołki.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Dziewczyny, to gdzie w Poznaniu na rogale? 
  • Nigdy nie jadlam takich rogali... I chyba juz mi sie nie trafi.
  • draconessa powiedział(a):
    Nigdy nie jadlam takich rogali... I chyba juz mi sie nie trafi.
    Jak sobie zrobisz, to Ci się trafi ;). Mi od Sowy smakowały. 
    Podziękowali 1draconessa
  • Zosia planuje znow zrobić. Dwa lata temu wyszły świetne, choć oryginału nie znamy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.