Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ile kosztuje dziecko :)

13

Komentarz

  • Jak tam wasze wersje MINI ?

    Pampersy z biedronki 25 zł paczka do 2 paczek w miesiącu
    Szare mydło - Jeleń - 3zł Bambino - 4zł
    Szampon - różnie do 10zł
    Ciuszki dla dziecka - 0zł - po starszym lub komuś zbywa

    Najdroższy lekarz i lekarstwa jak chorują to masowo - 500zł w miesiącu.

    Obiadki po 5 zł
    Kaszki - 5 zł

    Wózek jeden na 10 lat, jak dobry to wytrzyma.
  • [cite] zbyszek:[/cite]Jak tam wasze wersje MINI ?

    Pampersy z biedronki 25 zł paczka do 2 paczek w miesiącu

    Szampon - różnie do 10zł

    Obiadki po 5 zł
    Kaszki - 5 zł

    Ee tam. Pieluszki można uszyć samemu. Szampon niepotrzebny. Obiadki z rodziną. Kaszka - jaglana za 3,5 zł wystarczy na minimum 5 porządnych śniadań.
  • Kerima nie żartuj przecież musisz kupić bawełnę !
    Potem ją utkać pociąć i poszyć.
    Czym umyjesz włosy ? Niczym ? Nasze babcie tak robiły że same się czesały i nie myły na mokro słyszałem o rumianku że w nim można myć włosy.
    Maluszki 5mcy nie może jeść z rodziną bo nie strawi, trzeba mu coś przygotować.
  • Zbyszek, ależ pewnie, że może - kasze, gotowane warzywa (nawet nie w papce), zupy warzywne (przed dosypaniem pieprzu). Moje tak jedzą, w dodatku same, mało im pomagam - rosną pięknie.
  • Szampony są przeznaczone dla starszych dzieci, nie dla maluchów. Ja myję płynem do kąpieli.
    Prosta zupa jarzynowa, przygotowana w domu może być jedzona przez całą rodzinę. Co najwyżej dorosłym można coś dorzucić. A 5-miesięczny bąbel to chyba jeszcze mu pierś wystarcza, co? :)
    Z pieluchami pojechałam, ale dobra pieluszkowa wyprawka może być dziedziczona, więc przy drugim dziecku = 0 zł.
  • Z pieluchami pojechałam, ale dobra pieluszkowa wyprawka może być dziedziczona, więc przy drugim dziecku = 0 zł.

    Pieluchy trzeba prać i wygotowywać czyli nie tak całkiem za darmo. Proszek do prania dla niemowląt niezależnie czy to będzie jelp czy bobas+ woda + prąd+ eksploatacja pralki to też są jakieś koszty.
    Nic nie kosztuje 0 zł.
    Tylko, że nie można robić dramatu z powodu narodzin dziecka i wydziwiać ile to kosztuje, że łatwiej gdyby go nie było i ble ble.
    A takie gadanie, że dziecku nie potrzeba absolutnie nic to mi przypomina czasy jak się czekało po 2-3 miesiące na marną wypłatę a jak się upomniał to człowieka umoralniali, że przecież dawniej dzieciom wystarczał na zimę worek ziemniaków czy też na Syberii zesłańcy szyszki i porosty jedli itd. A najżałośniejsze jak takie kity wciskały osoby, które nie potrafiłyby przeżyć same za mniej niż 10 tys na miesiąc.:wink:
  • Ale pranie robić musisz tak czy siak? Więc koszty eksploatacji nie wzrastają dramatycznie.
  • Tak w ogóle , to ja bardzo lubię wydawać na dzieci :bigsmile:

    Jaki to musi być dramat , jak się nie ma na kogo wydawać . W ksażdym razie dla mnie by był.
  • Caly czas toczy sie dyskusja o wydatkach na maluchy. Ale czy nie macie wrazenia, ze tak naprawde wydatki te rosna razem z dziecmi?
  • Życie kosztuje. Każde. Własne również. Jak ktoś tego faktu nie akceptuje to niech idzie się powiesić (wersja trads) lub do psychoanalityka (wersja modern).
  • [cite] Sylwunia:[/cite]Diamentowy smoczek z 14-karatowego białego złota z 278 diamentami Personalized Pacifiers 38910 zł



    :fm:
    RTEmagicC_Zloty_konik1.jpg.jpg

    Prośba w imieniu moim i Męża mego:

    Prosze o wpłaty na ww smoczuś.
    Chcemy naszemu dziecku zapewnić normalny rozwój.

    Nr konta
    487634562814327653987756


















    :fingersear:
  • Kolejna trumna za 6 tys dolarów :tooth:
    RTEmagicC_Zloty_konik3.jpg.jpg

    A najlepsze to wnętrze w którym stoi, plus okno stylowe z komunistyczną firaną :crazy:
  • Uff... cale szczescie, ze moj dziec nie akceptowal smoczkow :bm:
  • Puk, puk!

    A macie gdzieś gotową listę minimum dla pierwszego dziecka?
    To już III trymestr, maluch urodzi się prawdopodobnie w marcu... wypadałoby coś pokupować ;-)
  • [cite] Nika6+2:[/cite]Kolejna trumna za 6 tys dolarów :tooth:
    RTEmagicC_Zloty_konik3.jpg.jpg

    A najlepsze to wnętrze w którym stoi, plus okno stylowe z komunistyczną firaną :crazy:

    Ojej czy wszyscy muszą chustować ? Dlaczego zaraz trumna ?
  • Ja nie chustuję - jakoś mi nie wychodzi. Lubię wózki ale ten styl "trumienny " jakoś mi sie nie podoba. Poza tym te kółeczka wyglądają mi na mało praktyczne do jazdy po wertepach :wink:
  • [cite] wiesia:[/cite]Puk, puk!

    A macie gdzieś gotową listę minimum dla pierwszego dziecka?
    To już III trymestr, maluch urodzi się prawdopodobnie w marcu... wypadałoby coś pokupować ;-)


    No przecież na początku jest :cool::wink:
  • A tak serio : wózek głęboki , 6 par śpiochów najlepiej rozpinanych w kroku na zatrzaski , 6 par kaftaników , skarpetki frotowe ze 3 pary , pajacyk , w zimnej porze roku śpiworek-kombinezon , czapeczka , z 10 pieluszek tetrowych - używanych jako ściereczka do ulewanego mleka albo do podłożenia pod dziecko podczas przewijania , pampersy newborne , chusteczki nawilżane bezzapachowe , jakiś linomag albo alantan do smarowania , kocyk.

    Łóżeczko można mieć - ale np. właściwie nie używam (chyba , że jako miejsce do odłożenia na chwilę dziecka ) , większość jednak łóżeczka używa , przewijak ceratowy - chociaż można też przewijać np. na złożonym miękkim kocyku czymś wyłożonym.
  • Pościel dla niemowlaka nie przydała mi się, miałam pozyczonych kilka rożków i uważam, że były bardzo przydatne. Można oczywiście używać do tego kocyków.

    To jeszcze zależy od pory roku. Mi akurat przy dziewczynach pościel się za bardzo nie przydawała a Iza ( koniec listopada) i Justyna ( koniec grudnie) przesypiały pierwsze tygodnie w śpiworach od wózka oczywiście pranych na zmianę ( miałam 2 )i bod buzią czysta pielucha tetrowa , żeby nie gryzły futerka.
  • Zapomniałam o rożku -przydadzą się nawet 2-3 jak dziecko często ulewa. Ewentualnie można kupić ręczniczek z kapturem - ale pewnie można się bez tego obyć. Ja jednak lubię te ręczniki , maluszek nie marznie po wyjęciu z ciepłej wody podczas ubierania i innych zabiegów. U noworodków jakoś nie lubię body , za to trochę później często ubieram + rajtuzki.
  • W rożku fajnie się dziecko odbekuje i układa na boku, po za tym rożek jest dosyć sztywny co przeciwdziała odchylaniu główki.
    Jednak ja miałam z dziećmi problemy bo one się od samego początku uwalniały z rożków i wyłaziły z nich. tak czy inaczej po wyjściu ze szpitala przerzucałam się na śpiochy a najlepiej takie całe ubranka rozpinane z przodu i na pupie.
  • Nigdy nie miałam ani jednego rozka, ani pościeli dla niemowląt i do tej pory nie odrozniam śpiochów od pajacyka. A body lubię u niemowląt, potem już nie używam.
  • No właśnie- aż z ciekawości weszłam sobie na guglownik, żeby sprawdzić co to są te śpiochy i pajacyki (a przecież mam dużo młodsze rodzeństwo więc odrobinkę się znam) no i wyskoczyły mi praktycznie te same zdjęcia.:shocked:
  • Wiecie, niby wydatki itd, ale czytam ten wątek, czytam i zaczynam się zastanawiać, czy NA PEWNO rezygnuję z potomstwa :cb: Muszę tu przysłać mojego Brata, chyba, że to jakieś tajemne działania via jajniki :ag:
  • Czyli nigdy nie uzywalam śpiochów. Tylko pajacyki. W okresie noworodkowym w zasadzie cały czas, tzn te na dzień bardziej wyjsciowe, potem już tylko do spania w ciagu dnia raczej coś co przypomina normalne ubranie, sprawdzają się takie jakby dresiki z otwartymi stopami. A jeszcze chwile pózniej np marinoski. Ja mam wszystkie dzieci późno jesienno - zimowe.
  • Nie łapię się nawet na wersję mini połowa rzeczy jest NIEPOTRZEBNA!!!! Zastanawiam się czy 2 letniej córce kupować jeszcze spacerówkę albo załatwiać, miałam cudną i wygodną od MamyMiki i UKRADLI nam ze dwa dni temu. Niech tam komuś dobrze służy,taką mam nadzieję przynajmniej że się przyda i nie była to sztuka dla sztuki :-)

    E: ort
  • Ja z kolei prawie nie używam pajacyków , a śpiochy najczęściej . Tak mi jakoś wygodniej.

    Jeszcze według mnie w zimnej porze roku warto zaopatrzyć się w ciepły śpiwór do wóżka - ja mam taki z kożuszkiem. Dziecko wtedy może długo spać na dworze/tarasie/balkonie , bo mu cieplutko. Ale pewnie można się obejść i zastąpić to ciepłym kocem.
  • Śpiochy sprawdxzają się do czasu , kiedy dziecko tylko leży , ewentualnie siada , potem znacznie wygodniejsze są body i rajtuzki.
  • Ale jaka jest różnica przy przewijaniu dzieci w spiochach, czy w pajacykach? Przecież i tak rozpinasz tylko dół?

    @Jadwigo, to po mojej Jadwisi niestety żadnych śpiochów nie będzie, nie mam ani jednej pary,
    Mam wrażenie ze nawet nie widziałam ich w sklepie, ale moze są dostępne w okresie wiosenno- letnim?
  • No , nie wiem , wygodniej mi się ubiera po prostu śpiochy :bigsmile: Poza tym mam więcej śpiochów , do których mam wielki sentyment , bo kupiłam je będąc w pierwszej ciąży :wink:

    A w sklepach jest dużo śpiochów , zwykle nie są wywiszone , tylko leżą na półkach :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.