Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

uszka i pierogi wigilijne

edytowano grudzień 2011 w Kuchnia
Dobry wieczór Państwu, proszę, zjedzcie mnie!
uszkomini.jpg
«134

Komentarz

  • Dziś moja żona z IrenąB narobiły uszek, więc zmienię sobie tradycję i zacznę jeść barszcz na wigilię.
    uszkamini.jpg
  • A co jadałeś do tej pory zamiast barszczu? Że tak dociekliwie zapytam?
  • Z łazankami?
  • u nas jest z ziemniakami
  • U nas jest dwa w jednym, bo barszcz ale z grzybami, więc trochę jak grzybowa :wink: I uszka, to zawsze niesamowita frajda dla dzieciaków. Nie zamieniłabym ich na łazanki.
  • Maniek, bracie Ty mój! :bigsmile:
    Ja też grzybową z łazankami. F. uwielbia!
    Pojutrze zamierzam zrobić łazanki i wstążki do klusek z makiem, żeby potem mieć już spokój.
  • Ja w zeszłym roku poszłam na kompromis, bo dzieci nie lubią grzybowej i w Wigilię ładnie zjadły po dwie łyżki grzybowej, za co dostały w pierwsze święto do wypęku barszczu z uszkami....










    kupnymi.:tooth:
  • Łeeeee, kupne, to nie uszka... Jak się samemu nie ulepi, to tak nie smakują... Słowo!
  • A to to ja wiem.:cool:
    Ale nie darzę tak pietyzmem uszek, jak łazanek, pierogów i klusek z makiem,:wink:
  • Jestem głodna...
  • A wiecie, co moi chcieli na Wigilię?
    Ciekawe, czy ktoś zgadnie...:cool:
  • Cart a jak robisz kluski z makiem ? Kluski jakieś lane czy inne faszerowane kluseczki ???

    Lubię na równi i grzybową i barszcz.
  • O ja Sylwunia, jak mogłaś :wink:
  • Jak nie, jak tak?:cool:
    lazanki.JPG
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]A wiecie, co moi chcieli na Wigilię?
    Ciekawe, czy ktoś zgadnie...:cool:

    Krokiety z kapustą i grzybami.
    Zjadłabym tych Twoich...
    I Kazik też:tongue:
  • Cartowa mi posłała , jak mnie z ignorancji leczyła, to się podzieliłam :wink:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]A wiecie, co moi chcieli na Wigilię?
    Pizzę?
    Mój brat kiedyś na mamie wymógł pizzę na Wigilię.
    A mój własny syn w tym roku coś wspominał o... bigosie :confused:
  • Jesteście niemożliwe!!!:bigsmile:
  • Katarzyno bingo!
    Ja bym na to nie wpadła, naprawdę! Gdyby to nie moje dzieci wymyśliły, to bym nie uwierzyła, że ktoś może takie coś wymyślić.
    Krakowskim targiem będzie pizza w drugie święto. Ale za to pieczona na kamieniu, który zobowiązali się przywieźć ze sobą dziadkowie.:bigsmile:
  • Cart , pytałam o te kluseczki wyżej ale chyba nie zauważyłaś..... :)
  • @Cart - widzisz, jak ja się znam na dzieciach płci męskiej :wink: W końcu też synów mam i jeszcze brata młodszego, to i wiem, jakie pomysły mogą mieć chłopaki :wink:
  • Dobra idę jeść - zostały mi kotlety jaglane - mogłyby być z boczkiem rzeczywiście...
  • [cite] manna:[/cite]@Sylwiuniu, a odebrałaś mail ode mnie?
    Przepraszam za OT.

    dzisiejszy?


    bo tamten - już załatwiłam :bigsmile:
  • [cite] Namorowa:[/cite]
    Krokiety z kapustą i grzybami.
    Zjadłabym tych Twoich...
    I Kazik też:tongue:
    Boszsz... ja mam do dziś wyrzuty sumienia na samą myśl, czym paskudna ciotka dziecko nakarmiła.:shamed:
  • @Jagno - Cart pisała na początku, że do klusek z makiem robi wstążki (makaron, jak rozumiem).
  • To znaczy miesza makaron z kluskami i makiem? Ale jakie te kluski ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.