Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odtruwanie i odrobaczanie organizmu

1141517192054

Komentarz

  • No dobra...
    Przyszłam tu zainspirowana rozmową z @SKatarzyną.
    Nie będę czytać całego wątku bo musiałaby noc zarwać
    :D
    Przymierzamy się do wizyty u dr O, ale zastanawiamy się czy powinniśmy jechać wszyscy...
    I tu pytanie do was: Czy leki przepisywane przez dra można brać w ciąży/w czasie karmienia?
    Nie wiem czy w ogóle jest sens żebym ja się tam pokazywała...

    Pojedzie na pewno mąż (problemy brzuszno skórne ma bardzo zaostrzone od kilku lat) i synowie (głośni i ruchliwi chyba za bardzo :) )
    . My z córką oczywiście idealne  jesteśmy, ale jak trzeba to pojedziemy
    :))
  • W ciąży i w czasie karmienia leków na robaki się nie przyjmuje. Generalnie.
  • Tak, ale @Ulaa ma odstawić na ten czas małą od piersi i wcześniej mleko zebrać na tych kilka dni.
    Ja tego nie robię - odrobaczamy tylko połowę rodziny ;)
  • @Dorota - a badapak obczajałaś? www.badapak.pl 10kg jaglanej kosztuje 34zł chyba czy 36zł. Przesyłka do 20kg 12zł więc masz za 84zł 20kg jaglanki z przesyłką, co daje jakieś 4,2zł za kilogram a masz zapewniony byt na długo - my tak żyjemy. Rodzynki mają jeszcze za niecałe 10zł za kg i inne suche
    obczajone mam, tylko, że czekam... aż UG napisze do mnie, jaką podjęli decyzję w sprawie moich studiów dalszych.

    A tak serio to poważne zakupy żywieniowe planuję właśnie w badapaku, jeśli w połowie listopada nam wypłacą te stypendia za październik i listopad. Jeśli nie, to chrzanimy doktorat i zakupów też nie będzie:P
    i jeszcze ziółka od Skworca bym sobie kupiła, bo przyprawianie solą i pieprzem to lipa jest...

    pomarzyć dobra rzecz...



    Ale serio, Młoda ma robaki, jak nic. Aż żałuję, że wątek zaczęłam czytać, bo teraz nie mogę udawać, że nic nie wiem
    >-)
  • @Dorotak. - na forum są osoby mające Pyrantelum. Może się z kimś dogadasz, to Ci uprzejmie prześle i Z. przeleczysz? Owsiki powinno wybić. Przy odpowiednim zastosowaniu glistę też może.
  • pestki dyni jeść na okrągło   olej też jest z pestek dyni
  • @Dorotak. - na forum są osoby mające Pyrantelum. Może się z kimś dogadasz, to Ci uprzejmie prześle i Z. przeleczysz? Owsiki powinno wybić. Przy odpowiednim zastosowaniu glistę też może.
    serio, serio?


    To ja się szeroko uśmiecham do kogoś... kogokolwiek może...


    [i idę czytać dalej, coby się dokształcić...]
  • Badapak ma też przyprawy - przetestowane :)
  • Tak, ale @Ulaa ma odstawić na ten czas małą od piersi i wcześniej mleko zebrać na tych kilka dni.
    Ja tego nie robię - odrobaczamy tylko połowę rodziny ;)
    O nie nie... u mnie to też odpada. Dzieć się jeszcze nie narodził, nie będę go stresować zaraz po narodzinach :)
  • @Dorotak. - podpowiem, że w tym wątku szukałam Pyrantelu w stolicy i się zgłosili tacy, co mają i mogą się podzielić. Ja nie skorzystałam wtedy, bo porodziłam sobie w końcu inaczej.
  • Może głupi zabrzmi, ale Pyrantelum przepisują też weterynarze - może to jest droga? ;) albo ktoś, kto ma zwierzęta ma zapasowe opakowania.
  • @Dorotak ile tego Pyrantelu potrzebujesz? Mogę przynieść w piątek na Akademię.
  • @Eggo - tylko trzeba mieć zaprzyjaźnionego weta. W innym wypadku czasem trudno wymóc akurat pyrantel, a nie inny lek ściśle weterynaryjny ;-)
  • dobra to się wczytuję od początku w ten wątek

    kolejnej takiej nocy nie przeżyję
    dziecko chce spać ale ewidentnie nie może, wierci się kręci, łazi, płacze, itd całą noc

    tylko innych objawów brak: je, kupy robi, oczu nie ma podkrążonych, jest spokojna (nawet się sama zaczyna bawić) co tam jeszcze było na liście??
  • Pewnie gdzieś w tym wątku były już informacje na ten temat, ale nie dam rady całego przeczytać, stąd przepraszam, jeśli powtarzam pytanie:

    Dorotka (5,5 msc.) dziś w nocy poza normalnym kałem miała śluz podbarwiony krwią. Czy to mogą być jakieś bakterie lub robaki? Czasem też ma zaczerwienienie wokół odbytu, które pojawia się i znika po pokremowaniu sudocremem.
  • @melisa - a nie ma czasem Dorota nietolerancji pokarmowej? Śluz i krew w stolcu wskazuje na stan zapalny jelita.
  • ja mialam zamawiac ale jeszcze nie zdazylam.
    Tak, ale @Ulaa ma odstawić na ten czas małą od piersi i wcześniej mleko zebrać na tych kilka dni.
    Ja tego nie robię - odrobaczamy tylko połowę rodziny ;)
    Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Ja odrobaczyłam wszystkich poza sobą, samą siebie traktuję sokiem z jagód i Paraprotexem - uzgodnione z dr O :)
    oooo  co to ten Paraprotex?
    i ja musze tak sie odrobaczac
  • @uJa - witaj w klubie. my co mc blisko pełni/w pełnię, takie cyrki z Michem przechodzimy :-( dwie h w nocy conajmniej, a jako jedyny z dzieci najlepiej wygląda i je. Teresa jeszcze gada w nocy i sie wierci ale Michu daje czadu ze szok.
    gdzie te lekarstwa!!!
  • @Haku
    jak tam przesyłka z tajlandii? wszystko tam ok wyszło?
    pytam, bo mam zamówione i ciekawam czy nie oszukują i jak długo to może iść.
  • A teraz znowu pełnia ma być?? 
  • A teraz znowu pełnia ma być?? 

    Tak, znowu ;) tak jak zwykle co miesiąc :D najbliższa 19.10  http://www.kalbi.pl/kalendarz-faz-ksiezyca
  • @Haku
    jak tam przesyłka z tajlandii? wszystko tam ok wyszło?
    pytam, bo mam zamówione i ciekawam czy nie oszukują i jak długo to może iść.
    doszło- wysłali jakies 3 tyg po złożeniu zamówienia w 2 częściach, bo alinii 200mg nie mieli od razu. pojawiła się jakies 5-7 dni po wysłaniu 1 części
  • Dziewczyny, czytam o podawaniu Pyrantelu. Więc 2 dawki (na noc?) w odstępie 2 tygodni i po podaniu gotowanko bielizny i pościeli i szorowanie domu?
  • @uJa - witaj w klubie. my co mc blisko pełni/w pełnię, takie cyrki z Michem przechodzimy :-( dwie h w nocy conajmniej, a jako jedyny z dzieci najlepiej wygląda i je. Teresa jeszcze gada w nocy i sie wierci ale Michu daje czadu ze szok.
    gdzie te lekarstwa!!!
    Ha a powiem Ci że akurat przy dwóch ostatnich pełniach spała rewelacyjnie całą noc :) poczekam co będzie przy tej i zdecyduję czy ją badać, czy odrobaczać czy iść się wyspać do innego pokoju :D
  •  czy iść się wyspać do innego pokoju 


    :))
  • @melisa - a nie ma czasem Dorota nietolerancji pokarmowej? Śluz i krew w stolcu wskazuje na stan zapalny jelita.
    Później jej kupka zrobiła się zielona. Lekarka dała nam probiotyk w kropelkach, ale kupka dziś nadal jest zielona. Ile to może trwać? Czy grozi Dorotce odwodnienie? Wcześniej Dorotka nie miała nietolerancji pokarmowej, ostatnio wprowadziłam jedynie tran do swojej diety i popołudniu przed nocą z Kupką i śluzem zjadłam pomelo :(
  • edytowano październik 2013
    @melisa - probiotyk nie pomoże z dnia na dzień. To trzeba jakiś czas podawać, żeby był efekt. Od zielonej kupy się dziecko nie odwodni, jeśli tylko nie wymiotuje i normalnie je.
    Rozumiem, że do tej pory dziecko nie miało żadnych objawów nietolerancji? Mam na myśli: kolki, wzdęcia, gazy, ulewania, zmiany skórne, ciemieniucha, problemy ze spaniem?
    Nie sądzę, żeby to pomelo z dnia na dzień zaszkodziło.
    A nikt w rodzinie nie przechodził ostatnio jakiejś infekcji rotawirusowej?
    Pewnie jestem przewrażliwiona (w wyniku moich specyficznych doświadczeń z własnymi dziećmi), ale w przypadku krwi i śluzu w kupie wdrożyłabym, przynajmniej na jakiś czas dietę bez mleka, jaj, pszenicy i zbóż glutenowych, kakaa, soi i owoców morza.
  • Do tej pory nie miałam z nią żadnych kłopotów: nie miała kolek, wzdęć, gazów, zmian skórnych, ciemieniuchy, ani problemów ze spaniem. Trochę nam ulewała, ale nie dużo. Teraz nie wymiotuje i ładnie je, więc @Katarzyna mnie uspokoiłaś, dziękuję!
    Nikt z naszej rodziny i otoczenia nie miał żadnych infekcji rotawirusowych. Śluz i krew pojawiły się tylko tej jednej nocy i to się nie powtórzyło... Jeżeli się powtórzy zaraz przejdę na dietę.
  • Dobra! mamy robaki czy nie mamy odrobaczyć się zamierzamy!

    I teraz pytanie :D

    owsiki wypędzamy jednym lekiem a resztę innym? każdy robak to inny zestaw leków? Czy owsiki możemy wypędzić sobie też ja (karmiąca) i G. 7 miesięczniak? Bo owsiki to bankowo mamy :D i jednak będę nas odrobaczac co rok na jesień.
  • @Taja - zależy na jaki lek się zdecydujesz. Jeśli na ten sprowadzany (z Tajlandii, czy innego Meksyku) to on tłucze po całości i owsiki i inne robale. Jeśli na Pyrantelum lub Vermox, to warto rozważyć podanie kuracji, jak na glistę i włosogłówkę - owsiki też wybije przy okazji. Ale lamblii nie ruszy. Na to trzeba albo Alinię (ten sprowadzany) albo Zentel (w polskiej aptece na receptę) w dużych dawkach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.