Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wrocław: Akademia Familijna - zapraszamy na kurs dla rodziców

edytowano luty 2008 w Polecamy
We Wrocławiu ruszy niebawem kolejna edycja Akademii Familijnej - kursu dla rodziców pragnących wychować swoje dzieci na osoby wolne, odpowiedzialne i samodzielne. Kurs "Pierwsze kroki" przeznaczony jest dla rodziców dzieci od 0-3 lat. Jest to okres kluczowy dla wychowania dziecka, gdyż nawyki wpojone mu w tym okresie będą procentować przez całe życie.

Kurs prowadzony jest nowoczesną metodą "case study" (analizy przypadków), dzięki czemu rodzice otrzymują wiedzę praktyczną, bardzo przydatną w życiu codziennym i samodzielnie wypracowują rozwiązania wielu problemów "z życia wziętych".

Małżeństwa z Wrocławia i okolic (uwaga: nie ma możliwości uczestniczenia w kursie tylko jednego z rodziców) chcące się zapisać na Akademię Familijną mogą się zgłaszać do p. Marka Mackiewicza, e-mail marek.mackiewicz@gmail.com. Dodatkowe informacje dostępne są stronie http://www.akademiafamilijna.pl/

Dodam tylko, że wraz z żoną braliśmy udział w tym kursie i serdecznie polecamy. Dużo praktycznej wiedzy i bardzo dużo pozytywnych efektów w życiu domowym.
«134

Komentarz

  • Choć wydawało się nam, że jesteśmy świetnymi rodzicami i niczego nie trzeba zmieniać i poprawiać :-)
    o... to tak jak mi... no ... prawie... bo świetny to może nie jestem ale nie lubię zmian no i wydaje mi się że dziecko do 3 lat to powinno byc z rodzicami a nie pod opieką... ale może dla celów wyższych warto je zostawic ze specjalistami...
  • znowu specjaliści...:sad:
  • wszędzie dookoła...
  • Mam konserwę rybną, ale boję się otworzyć....
  • Mam konserwę rybną
    made in OD ?
  • podobno ONI we wszystkim siedzą...
  • U mnie ostatnio siedziały w kaszy gryczanej. Siedzieli. Przepraszam.
  • Ci z Życia Warszawy...
  • A jak tak na marginesie zapytam... Przeszliśmy pierwszy etap AF, było miło, fajni ludzie, ale żeby jakoś to wywróciło moje spojrzenie na wychowanie, to nie powiem. Gdybym przeszła ten kurs korespondencyjnie - efekt byłby ten sam. W zasadzie czytać krótkie historie ze zrozumieniem umiem. Co dla Was było najbardziej pomocne? Najbardziej odkrywcze?
  • Co dla Was było najbardziej pomocne? Nabardziej odkrywcze?
    Że sex ma związek z dziecmi. Wczesniej tego nie skumałem...
  • O widzisz... a mi umknęło nawet na AF... ktoś jeszcze?
  • Co "ktoś jeszcze" to świadectwo Tobie nie wystarcza?
  • Nie, nie, to bardzo mocne świadectwo, porażające - rzekłabym. Ale może ktoś jeszcze, nie?
  • Gdybym nie był na kursie "Pierwsze Kroki" miałbym tylko jedno dziecko.
  • bo tam pierwszy raz zetknąłem się z ludźmi którzy mieli po kilkoro dzieci, przedtem to był dla mnie kosmos, a sama metoda to była dla mnie rewelacja, do tej pory stale korzystam, oczywiście nie piszę sobie już na kartce planów ale omawiamy z żoną róźne problemy. Teraz czekam aż będzie grupa Warszawa Centrum Pierwsze Litery ale coś się nie może zebrać od paru lat
  • [cite] Prayboy:[/cite]Gdybym nie był na kursie "Pierwsze Kroki" miałbym tylko jedno dziecko.
    To tak jak ja i wielodzietni.org gdyby nie Grzesiek to miałbym...
  • @Prayboy
    Metoda, czyli podejście do problemu takie zadaniowe? Opisać fakty, nazwać problem, zaradzić?
  • tak
    [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Prayboy:[/cite]Gdybym nie był na kursie "Pierwsze Kroki" miałbym tylko jedno dziecko.
    To tak jak ja i wielodzietni.org gdyby nie Grzesiek to miałbym...

    Pierwsze Kroki - to nie chodzi o pierwsze kroki w seksie...
  • A skąd Ty o tym wiesz... nie znasz Grześka...
  • [cite] Taw:[/cite]A skąd Ty o tym wiesz... nie znasz Grześka...
    to ten od dzisiejszego Jana 08 ?
  • [cite] Malgorzata:[/cite]oczywiście nie piszę sobie już na kartce planów ale omawiamy z żoną róźne problemy.
    kurde , a bez akademii nie omawialiście:shocked::shocked:
    no to nie chcę żeby była w Łodzi,
    piszemy plan, i omawiamy ,
    z planu czasem trza wyminąć parę punktów, a omawianie prowadzi czasem do zadymy
    a rano i tak plan jest taki, że nikt nie chce wstać do szkoły
    kurde, za to wakacje w tym roku mieliśmy surviwal, pobudka o 6 rano:crazy:
    optuję o przesunięcie szkoły na lipiec i sierpień,

    No więc ja mam podobne refleksje...

    Do planowego działania i rozmów z mężem byłam przekonana przed AF. Za to wychowawczych konkretnych skillsów, jak się to mówi, ciut mało tam...
  • kurde , a bez akademii nie omawialiście:shocked::shocked:

    nie - przeciez pisałem że mielismy jedno dziecko wiec nie mielismy problemów do omawiania
  • [cite] agaga:[/cite] Nie da się zaplanować, co zrobi dziecko (że, np. wstanie punktualnie)
    Ale jakby tak zaplanować, że nie wstanie punktualnie, to raczej się uda... :wink:
  • Myślę Kingo, że Twoje rozczarowanie wynika z przyzwyczajenia do akademickiego modelu przekazywania wiedzy. W AF nie ma profesorów, są liderzy i moderatorzy, oraz zwykli uczestnicy. I to ci ostatni w największym stopniu decydują o wartości spotkań. Oczywiście, że przemyślenia innych osób mogą wydawać się nam banalne (i vice versa), ale mogą też skłonić do refleksji i przemyślenia kwestii, nad którymi przeszliśmy już do porządku dziennego.
  • [cite] mona:[/cite]
    [cite] Taw:[/cite]A skąd Ty o tym wiesz... nie znasz Grześka...
    to ten od dzisiejszego Jana 08 ?
    Tia... to ten.
  • najfajniej było na spotkaniach w grupie...
    a do Międzylesia mieliście za daleko? tam już w ub. roku były grupy "Pierwsze litery"
    AF rozwija się i może coś dla TAWa będzie....
  • Rasowy warsiawiak z lewego brzegu Wisły nie przyjeżdża w nasze rejony częściej, niż dwa razy w roku :cool:
  • o przepraszam, nie wiedziałam, ze rasowy
    ja z Legionowa jestem
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.