Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Cukinie - DUŻO CUKINII...

245

Komentarz

  • Agnieszka, pędzone. Cukinia rośnie b. szybko, ale taka młoda nie nadaje się do długiego przechowywania. W zimie sprzedaję na okrągło cukinię Lidl. Ja cukinię b. lubię, ale w lecie staramy się ją jeść na okrągło, by wystarczyło nam do kolejnego lata. Jak ma się ogród, to cukinię można przechowywać w piwnicy, jak dynie. Nadają się do tego duże, wyrośnięte cukinie, takie z twardą skórką.
  • Czy ta sałatka @Jadwiga, musi mieć takie proporcje? Ja nie mam jak zważyć cukinii, a 1 kg papryki to zdecydowanie za dużo.
  • Hejka
    Te placuszki z cukinii
    Można zamienić mąkę pszenną na kaszę jaglaną
    I od razu zdrowiej :P
  • A z mojej, wysianej z zakupionych nasion, cukinii wyrosła dynia >:D<
    A tyle miałam cukinii co roku. Zła jestem.....
  • AgaMaria i inni, ostatnio robiąc placuszki dodałam sporo otrębow,co by mąki za dużo nie sypac,też dobre i chyba zdrfowsze.
  • Zrobilam ciasto czekoladowe z cukinia. Mialo wyjsc ciezkie, wilgotne, a wyszlo wyjatkowo kruszace sie :(
  • edytowano sierpień 2015
    moje dania sprawdzone
    1. cukinia smażona w cieniutkich plastrach w jajku i bułce tartej, doprawiona solą, tymiankiem i papryką
    2.placki z tartej cukinii na słodko
    3.zupa krem z cukinii, ziemniaka i marchewki z curry i zieloną pietruszką
    4.cukinia faszerowana mięsem mielonym z sosem pomidorowym
    5.pulpeciki z cukini
    6.cukinia z wody posypana parmezanem lub po prostu z masełkiem i bułką tartą
    7.leczo oczywiście do słoików ( mam 16 słojów :) )

    w tym roku nie nacieszyłam się młodymi cukiniami...jak jechaliśmy na rekolekcje miały z 15 cm...a jak wróciliśmy były już wielkości hipopotamów :-w
  • A mi w tym roku zaraza zżera cukinię. :((
  • Najlepsza zupa krem z taką nutą pikantną - czosnek, cebula, przyprawy...kurkuma itp.
    Dla dzieci pewnie lepsze łagodniejsze smaki...
  • Przyblizcie jakos blizej te pulpeciki z cukinii. Bo smazenie w panierkach raczej nie dla nas.
  • Właśnie. Czy rzuca się te pulpeciki na wodę wrzącą?
    A co do środka oprócz cukinii?
  • ja trę cukinię na mniejszych oczkach i na sitku czekam aż się osaczy z nadmiarów płynowych ( swoją drogą niech sączy się do garneczka na zupę :P ) Trzeba dokładnie ten płyn odcisnąć, a potem postępować tak jak z mielonymi...czyli jajo dodać,bułkę namoczoną i odsączoną lub bułkę tartą, przesmażoną cebulkę ( można i boczku troszkę dla smaku), posolić i doprawić czym tam kto lubi...muszą być zwarte dość

    tylko ja raczej wersję smażoną robiłam ...nie sprawdzałam czy pulpety w gotowaniu się nie rozlecą :-/ @AgaMaria i @Maciejka...ale może czas wypróbować ?
  • edytowano sierpień 2015
    Tak smazone moga byc :) Bardziej przerazaja mnie pojedyncze plasterki z panierka po obu stronach ;)
  • No to musze chyba z tego prhepisu chyba tez sprobowac.
  • Zrobiłam dziś 15 litrowych słoików leczo.
  • Moja mama robiła pyszną sałatkę do słoików.
    Cukinie (surowe) w plastry plus papryka, cebula, czosnek a zalewa octowa. Receptury nie znam.
    @ojejuju może zna ;)
  • Popelnilam ciasto czekol z cukinia z moich wypiekow. Bardzo polecam!!
  • Zosia też piekła, w sobotę - potwierdzam, warte polecenia. :)
  • Zmniejszyłam ilość cukru o połowę i bardzo ok:) na następny dzień, z lodówki mmm:)
    Ja akurat na diecie więc tylko na jeden mały kawałek sobie pozwoliłam, ale wciągające jest baardzo:)
  • edytowano listopad 2015
    Racuchy z cukinia opracowalam...
    Pewnie Amerykę w puszkach odkryłam, ale napiszę...
    Ucieram cukinie na dużych oczkach po wygrzebaniu pestek i zostawiam posolona na durszlaku. Robię ciasto z 5 jaj i 2 szklanek mąki, połowa może być żytnia, z tym sokiem, co z durszlaka splynal, wrzucam cukinie i mieszam.... Doprawiam jarzyna na soli i smaze jak racuchy...

    Przepyszne!
  • Up bo sezon otwarty.
    Zrobiłam już leczo na obiad
    Zupę krem z cukini do której dodalam pasate żeby udawała pomidorówkę. Zjedli z makaronem hehe.
    Na cukinie grilowane i panierowane kręcą nosem. Takie wodniste to wychodzi.
    Szukam dalszych inspiracji bo wyjątkowo dużo wyrosło krzaczkow cukiniowych.
  • racuszki jemy na slodko...a faszerowaną w calości i obtaczaną w bułce plasterkową na słono...mmmm
  • racuszki na slodko? co to? jak to sie robi?
  • Dla mnie cukinia to niskokaloryczny zapychacz. W kostkę i wrzucić do zupy albo na patelnię (obieram, bo mam w domu fanów skórek ;) ).

    BTW, czy cukinia to to samo, co kabaczek?

    BTW2, uczono mnie, że cukinie je się do 12cm; większe są bez smaku. Cóż, zgadzam się, że cukinia jest bez smaku, a mniejszej niż jakieś 20cm w życiu nie widziałam :P
  • no tak jak wyżej @Katia
    ucieram na tarce cukinię, dodaję jaja, mąkę, może być nieco mleka i piekę na oleju do zrumienienia.
    Podaję posypane cukrem pudrem, albo z dżemem sezonowym, musem...
    a te wyrośnięte cukinie takie powyżej 20 cm i znacznej średnicy kroję na cieniutkie plastry takie ok 5mm, albo cieniej, obtaczam w jajku i bułce tartej, doprawiam solą, pieprzem, papryką i smażę ze skórką i pestkami takie medaliony.

    Można też gotować w osolonej wodzie kostki dużych cukinii i jeść polane masełkiem z bułką tartą lub posypane żółtym serem zapiekane
  • U nas tez leczo dzis na obiad, i jutro. I cukiniowa kleska urodzaju w ogrodku.
  • Przy klęsce urodzaju (choć nie tylko) daję cukinię do zupy jako smaczek. Podduszam na rozgrzanym tłuszczu w garnku posiekany czosnek, cebulę. Wrzucam pokrojoną cukinię (albo dwie, jak więcej zupy ma być) i zalewam wrzątkiem. Lubię dodać garskę natki. Gotuję do miękkości, miksuję. Dolewam wrzątku i wrzucam warzywa. Taka zupka ma fajny smak, tak jest bardzo delikatnie zagęszczona, ale leciutko. Można robić na tym smaku lekką, letnią zupę z mniejszą ilością warzyw. Podobny smak (albo jeszcze lepszy) daje fasolka szparagowa zamiast cukinii. @Kitek, Ty kiedyś pytałaś co robić, by zupy na wodzie miały smak.
  • Mozna zrobic ciasto czekoladowe z cukinia, fajnie mokro-kleiste wychodzi :D
  • Od kilku dni mam już klęskę urodzaju. Cukinie piętrzą mi się w kuchni. Dziś przyniosłam kolejny koszyk. Dzieci w tym roku, jak na złość, kręcą nosem na cukinię :-(
    Dodatkowo zebrałam pierwsze pół koszyka ogórków i już się kiszą :-D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.