Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Lista książek,których czytać

edytowano lipiec 2012 w Ogólna

 nie należy.

   "Zabójcy Boga" Haasler

   "Byłem księdzem" Jonasz - Kotliński

    To oczywiste a te mniej oczywiste?

«1345

Komentarz

  • edytowano lipiec 2012
    "Pielgrzym" - Paulo Coelho
    "Weronika postanawia umrzeć" - Paulo Coelho
    "Czarownica z Portoblello" - Paulo Coelho
    "Alchemik" - Paulo Coelho
    "Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam" - Paulo Coelho

  • Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa - Mendozy
  • Nie cierpię Coelho. Jest banalny i przewidywalny. Tak samo nie lubię Whartona
    A dolisty dołączam:
    Jacek Piekara seria o inkwizytorze Mordimerze.
    Podziękowali 1Leli
  • Nie cierpię Coelho. Jest banalny i przewidywalny.
    Żeby tylko, żeby tylko
    :(
  • Nie cierpię Coelho. Jest banalny i przewidywalny.



    Moja koleżanka T. ładnie go podsumowała: książki dla tych, którzy nie mają wprawy w myśleniu. ;)

    Dorzucę Mercedes Lackey i Anne Rice - uwaga, rodzice nastolatek!
  • "Przebudzenie" de Mello.

    @Odrobinko, mnie seria o Mordimerze niesamowicie wciągnęła. Ale zgadzam się z Tobą, polecać bym nie polecała, zwłaszcza młodzieży.
  • i widzisz jukaa co z Ciebie wyrosło? ;)
  • Obawiam się, że każdy musi umrzeć ;))
  • @jukaa ja na to umieranie się nie piszę :P za wcześnie ;)
  • edytowano sierpień 2012
    Razęśmy pisali :D

    edit: oczywiście miało być "razemśmy" ;)
  • a i naukowo potwierdzone że kto choć raz napił się herbaty wcześniej czy później też umrze , straaaszna trucizna że jedna szklanka już człowieka obali ... ;-)
    pytanie, czy herbata szkodzi nam w tym, co po śmierci.

    beznadziejne porównanie.
  • przepraszam, późno już, skupiam uwagę na literkach za bardzo:D


    ale jeśli chodzi o książki, których czytać nie należy... to szczerze bardzo, bardzo dużo książek chciałabym w życiu NIE przeczytać... a czytać musiałam.
  • I tak tu właśnie jest. Zamiast listę książek zakazanych tworzyć, to będą sobie "oczka puszczać". 

    :D LOL

  • Mickiewicz był grafomanem:P
  • jukaa sa jeszcze Tezy kwietniowe tow. Ilijcza :-)
  • Czytałam Whartona jako nastolatka i marzyłam, żeby tak na barce pomieszkać, albo młyn odnawiać. Potem wpadłam na pomysł, żeby pojechać w te wszystkie miejsca o których Wharton pisał, żeby Go wyśledzic w tej Francji i kurde za młoda byłam, bo niedługo potem ukazała się książka, własnie po francuskich śladach Whartona, ehhh. Trochę mam też żal do siebie, że jak był we Wrocławiu, to nie pojechałam, ale trudno.

    Wielka fascynacja okresu nastoletniego




    A przeczytałam jako osoba dorosła, chyba na studiach któregoś "Whartona" i stwierdziłam, co ja to czytałam jak miałam 14 lat? Niemożlwie! Nie pozwoliłabym swojemu dziecku. I jakoś styl "whartonowski" przestał do mnie trafiać zupełnie.

  • edytowano lipiec 2012
    Teraz wszyscy będą czytać o młynie Whartona chociaż nie jest polecanym pisarzem :D LOL, ale zawsze można to wytłumaczyć, że się  o remontach chce poczytać ;).
  • wtedy było z przymusu, teraz z pasją i przyjemnością poczytaj
  • wtedy było z przymusu, teraz z pasją i przyjemnością poczytaj
    Tezy kwietniowe? ;)
  • Jeszcze Umberto Eco :-q
  • Gretkowska,Szczuka,Rusin
  • Bakula
  • i jeszcze Tokarczuk. Nie trawię baby.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Ja tez nie. I Maslowskiej, moje koleżanki czasem cos mi
    Kupią w PL i porażka...Mam jedna koleżankę,która mi cudnie książki kupuje-ostatnio Badiniego właśnie:-)
  • I Chatę:-)
  • edytowano lipiec 2012
    Jeszcze Umberto Eco :-q
    Wszystko?:d

    edt. w sensie cały, czy tylko Imię Róży? W jego tekstach teoretycznych nie dopatrzyłam się niczego strasznego, choć może nie czytałam dokładnie...
  • Teraz wszyscy będą czytać o młynie Whartona chociaż nie jest polecanym pisarzem :D LOL, ale zawsze można to wytłumaczyć, że się  o remontach chce poczytać ;).
    Czytałam, nawet mam na półce (dostałam kiedyś w prezencie) jakby ktoś chciał mogę pożyczyć :)

    Może pustynna? tam remontują stary kamienny młyn - myślę że to prawie coś takiego jak wasza nowa chatka :)
  • Offtop i nie na temat ;)
    Fajna książka - noszeniu, chustach, znaczeniu bliskości :) "Więź daje siłę" - polecam, gdańszczankom mogę pożyczyć :)
    image
  • Irving jest nie po linii, ale go uwielbiam. No cusz zrobic... ? Musze czytac i juz, chociaz przewidywalny (co do motywow) jest. Nawet jego najnowsza ksiazke juz w usa kupilam, bo u nas dopiero we wrzesniu.
    Z czystym sumieniem polecic moge "Metode wodna" (niezly humor) i "Syn cyrku". Obie ksiazki szczegolnie fajne, jak sie zna lokalne zwyczaje (Austria i Indie).
    Raz myslalam, ze go widzialam w metrze. Mam tez w domu krzesla ze starego kina w Wiedniu i lubie sobie myslec, ze moze kiedys Irving na nich siedzial :)
  • ja mam tak samo z Carrollem Johnatanem :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.