Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Lista książek,których czytać

124

Komentarz

  •  Hitlerowcy wcale nie byli pierwsi.Nie chodzi o palenie tylko o nieczytanie szajsu,rynek sam wtedy wszystko unormuje.
  • no jak zmierzch propaguje wegetarianizm, to już jest dla mnie na indeksie
  • Po przeczytaniu "Przebudzenia" zapadłam w głęboki sen...hi hi...w ciągu dnia

    ale ani "przebudzenie" ani "Weronika" mnie jakoś nie porwały

    innych rzeczy Coehlo nie czytałam

    do tych niepolecanych dorzuciłabym książkę filozofa w formie rzekomych listów kochanki św Augustyna

  •  Ja tam nie wiem jak Droga ale w książce chodzi o swoistą formę wegetarianizmu,wampiry piją krew zwierząt a nie ludzi, te porządne.
  •   Dorota polecam "Nie mysl że ksiązki znikną" rewelacja rozpływałam się  w trakcie czytania m.in. poznasz swiatopogląd Eco, jest ateistą uprzedzam.
    Nie wiem, światopogląd to swoje, nie czytałam i pewnie czytać nie będę niczego innego niż pism teoretycznych. Nie bronię go, absolutnie, ale jako teoretyk literatury jest niepodważalnie wielki :)
  • Światopogkąd to pikuś ale ta wiedza o historii książki że tak to określę ,super ja bym nie dała rady nie przeczytać tym bardziej na polonistyce wierz mi łakomy kąsek. Polecam naprawdę jest ciekawa :-)

  • Jeżeli chodzi o Paulo Coelho, to jeśli kogoś to bardzo interesuje ;) to można sobie przeczytać artykuł
    http://www.psychomanipulacja.pl/art/paulo-coelho-herezje-w-mistycznym-wydaniu.htm

  • Hehe, to artykuł Brawaria
  • :)
    Hmm no to nie wiem, można przeczytać, albo dopisać do listy rzeczy, których się czytać nie powinno;)
  • edytowano sierpnia 2012
    *Gregorius
    Hehe, to artykuł Brawaria



    no i co z tego?
    :-)
  • Nic, ja tylko stwierdzam.
  • Podajecie tytuły książek, o których nie miałam pojęcia, że istnieją :\"> 
    Aż wstyd...
  • To taka kryptoreklama książek szkodliwych ;-) :-p
  • edytowano sierpnia 2012
    Mówiąc szczerze , piekare lubię i nic mi nie miesza.
    Coehlo jest taki miałki pod przykrywka ładnych slow,ze na mdłości bierze. Mój rektor cytowal go na absolutorium-wtedy zrozumiałam,ze skończyłam denna uczelnie:/

    Kosiński masakra, a czytałam chyba w 4 kl. Podstawowki :-&

    Jak dla mnie, trzeba dbać o formacje religijna i intelektualna,a nie nieczytanie czegoś. I tak nie jestesmy w stanie uniknąć wszystkich złych treści,z dziećmi i znajomymi trzeba dyskutować,jeśli chce sie kogoś przekonać,a strasznie to śmieszne jak ktoś krytykuje coś co zna tylko z artykułów polemicznych,mocno wydumanych czasem.

    Nie zrozumcie mnie zle,nie zachęcam teraz do kompletowania biblioteki faktów i mitów,ale dziwnie bym sie czuła,gdybym wiedziała,ze gdzieś tam istnieją wielkie straszne księgi,które mogą zatrzasc moim swiatopogladem.Tym bardziej, ze wiele z wymienionych pozycji czytałam i okazały sie dość słabe merytorycznie zwyczajnie. Nie róbmy im reklamy!

    A Anna Rice sie nawrocila i pisze o aniolach.

    Lepiej skupmy sie na wątku co czytać. Najważniejsza jest profilaktyka:)

    Jakby mi było w życiu żal czasu, to bym sie właśnie uczyła, a nie pisała do was sazniaste wpisy na telefonie :\">
  •  Niby racja ale to pod wpływem forum pozbyłam się wszystkich tomów Harry'ego Pottera zatem coś w tym jest nawet jeśli tylo jedna osba wyzbędzie się paramistrza myslicieli Coelho to będzie super ;-)
  • Po wywaleniu Harry'ego P. (mieliśmy tylko 1 tom),uspokoiło się w naszym domu, zwłaszcza lęki córki i ogólnie "zła aura"...
  •  Ja muszę jescze spore porządki robić ale faktycznie teraz łatwiej mi ten temat w ogóle podjąć predtem nawet myslo wyrzuceniu książki mi w głowie się nie mieściła.
  • edytowano sierpnia 2012
    @MartynaN - masz rację, ale... :)
    Zawsze jest jakieś "ale" - oczywiście, że wszystkiego nie uniknę, ale gdy wiem na pewno - unikam. 
    Mnie wystarczy opinia osób, które cenię z różnych powodów. Nie muszę wówczas sama siegać po to, czy tamto, aby sprawdzić, czy te osoby mają rację - bo im ufam.
    Formacja religijna i intelektualna, to także unikanie g... Inaczej formacja może zmienić się w deformację...
    I nie chodzi tu o trzęsienie moim światopogladem (bo ten jest pewien), ale właśnie o zachowanie czystości, niewinności spojrzenia i wyobraźni.
    Profilaktyka polega także na ostrzeganiu przed zagrożeniami.
    Pewne wartości i zasady są obiektywne.
  • Ja też miałam "ekologiczny" opór, przeciw wyrzucaniu książek na śmietnik, długo trzymałam tego cholernego Mendozę i nie tylko. W końcu doszłam do wniosku, że skoro złe i ja nie przeczytam, to jak mogę to komuś dać - będę miała tę osobę na sumieniu... no i darłam, a potem na śmieci segregowane, albo na makulaturę...
  •  Właśnie wciskam na makulaturę  podobnych powodów.
  • a co z Pilchem? Bo z jednej strony pisze do Tygodnika Powszechnego, a z drugiej widziałam dziś jego książkę pod patronatem Polityki... 
  • a co z Pilchem? Bo z jednej strony pisze do Tygodnika Powszechnego, a z drugiej widziałam dziś jego książkę pod patronatem Polityki... 



    Pianie do TP o niczym nie świadczy... Strasznie zszedł na psy.
  • Do TP pisało wielu ateistow.
  •  Ile kosztuje makulatura? Warto zanosić trochę książek sę uzbiera.M.in. "Ostatnie kusze Chrystusa" mam autor ten od "Greka Zorby" o "Joannie,która została papieżem" itd.
  • ja w tamtym roku dostałam...1 zł za kilogram...
  • o zmierzchu ostatnio przeczytałam ciekawe podsumowanie: jest tak popularny wsrod dziewczat bo przedstawia milosc idealna ojcowska jakiej powinna zaznac kazda dziewczynka i kobieta
  • a co z Pilchem? Bo z jednej strony pisze do Tygodnika Powszechnego, a z drugiej widziałam dziś jego książkę pod patronatem Polityki... 
    to nic dziwnego - ta sama linia przecież :D


     



  • o zmierzchu ostatnio przeczytałam ciekawe podsumowanie: jest tak popularny wsrod dziewczat bo przedstawia milosc idealna ojcowska jakiej powinna zaznac kazda dziewczynka i kobieta
    łomoatko...
  • niop. tam sexu nie ma az do trzeciego tomu, pocałunków tez niewiele, i ogplnie facet ja czci i ratuje z wszelkich opresji
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.