Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wątek łóżkowy - BEZ GUMKI!

1356

Komentarz

  • @OlaN. a pod łóżkiem nie jest siedlisko kurzu? Ja raczej jestem za takimi łóżkami co mają pusto pod spodem albo są obudowane do podłogi.
  • Szufladę (my mamy jedną dużą)  można całkowicie wyjąć i odkurzyć. 
  • My też takie mamy, dostawka używana w razie potrzeby, dla gościa dzieci.Do spania na stałe raczej średnie, nasze przynajmniej, ma cienki, gąbkowy materac, ale właściwie można go wymienić, choć za gruby nie wejdzie. szuflady praktyczne, używane u nas jedna na zapasową pościel- w torbie próżniowej, co by kurzu nie łapała, druga na rzadziej używane gry i puzle. Obie można łatwo wysunąć i odkurzyć po łóżkiem, choć to zawsze większy kłopot, niż gdy pusto pod spodem, dzieci nie odkurzają, czeka zawsze na troszkę większe porządki i no i wtedy jest co robić.
  • Mamy takie od 3 lat. Szuflady łatwo wysunąc, odkurzanie nie stanowi problemu. Najnizszy poziom ma troszkę mniejszą dł. materaca (ok. 9cm). Jesli  chciałoby sie wymieniac, trzeba zamawiac na wymiar. Pozostałe to standartowe wymiary. Ważna jest stabilność łóżka, bo wysokie i szybko się "rozbuja". Szuflady b. pojemne. W jednej trzymamy pościel z dwóch łózek, a w drugiej...klocki!!!
    My na najwyzszym poziomie dorobiliśmy "jaskółczą półkę" na budzik, książkę i inne nocne przydasie   i hamak ;)
  • Argento, czemu po mnie papugujesz i wklejasz moje ulubione fotki? ;)
  • Oj się pomyliłam!
    Tytuł mnie wprowadził w błąd... Cieszę się że nie tylko ja Miałam coś i nego na myśli, hehehe
  • U nas miałoby być uzywane stale. O oszczędność miejsca chodzi.
    A może macie jakieś inne pomysły jak ułożyć trójkę na jak najmniejszej powierzchni???
  • widziałam przed chwilą genialne łóżko dla trójki dzieci i nie mogę go odnaleźć :( a pomyślałam o Tobie ale nie skopiowałam
    kurcze no

    idę szukać
  • edytowano październik 2012
    U mnie w domu rodzinnym było łóżko dla nas trzech. Dół był w kształcie litery L (ojciec sam robił, to były dwa łożka stykajace się, z tym, że jedno krótsze dla mnie) i nad dłuższym piętrus.
  • Małgorzata32, a może takie łóżko? http://www.jysk.pl/4/751/3100031/a/catalog Młodsza dwójka mogłaby spać na dole razem.
    Nie może być. Bo ta dwójka to różna płeć. Poza tym jakoś nie jestem zwolennikiem spania razem.
    No i miejsca powierzchniowo więcej jednak zajmuje niż to wysuwane.
  • Małgorzato32 - ja nie mam potrójnego, ale takie podwójne wysuwane - tak. Z innej firmy (bo było tańsze i na miejscu dostępne, a ja nie miałam czasu). Nie kurzy się specjalnie, szuflady pojemne - 3 komplety pościeli chowam bez problemu. Dodatkowo, jak się odsunie dół trochę bardziej, to chłopaki tam wchodzą i udają, że jaskinia. Nawet latarkami świecą. (2 godziny wolnego dla rodziców ;) )
    O tym na zdjęciu długo myśleliśmy, a odstąpiliśmy od pomysłu tylko dlatego, że najstarszy, który jako jedyny mógłby spać na górze, strasznie się w nocy kręci. Teraz "spada" tylko na brata, z piętrowego wysokiego woleliśmy nie sprawdzać.
    k.
  • http://www.abra-meble.pl/sypialnia/lozka/lozko-legoo-bis.html
    My mamy z abry - podobne jak to powyżej, ale wcześniejsza seria była w innym kolorze. Nie jest to cudo estetyki, ale od 3 lat służy i jeszcze jest w całości. A skoki dzikie (jak nie widzimy) odbył się na nim nie raz.
    k.

  • uJa, u nas nie ma ani jednego prostego kąta :(
  • Co sądzicie o tego typu łóżkach? (zdjęcie przykładowe)
    Jak się sprawdza najniższy poziom?
    Bo oszczędnośc miejsca niewątpliwie korzystna.

    image
    Fajne łóżko tylko jak to z górnego chce siku to podepcze to dziecko śpiące na dole.
  • Przecież to dolne można na noc stawiać trochę dalej od całego łóżka, a tylko na dzień chować. Ono nie jest ciężkie.
  • Małgosia32

    My teraz przerabiamy ten problem-tzn. planujemy rozparcelowanie dzieci: starszy syn -11 na górze, młodszy 3,5 na dole, w drugim pokoju córki 6 i 8,5.
    Potrzebujemy awaryjne dodatkowe spanie dla gościa. Problem z łóżkami 3-poziomowymi polega na tym, że prześwit między łóżkami jest dość mały. Ośmiolatka ma problem, żeby usiąść wyprostowana na dolnym poziomie- siedzi zgarbiona :(

    Myślę o tym, by kupić łóżko w ikea takie pojedyncze na antresoli-ono jest dość wysokie (Tromso 550zł) a pod spodem postawić łóżko podwójne- takie z wysuwanym materacem i szufladami pod nim. Wtedy prześwit będzie wystarczający.
    Szukam używanego tromso- właśnie ktoś sprzątnął mi sprzed nosa za 100zł. :-L


    Najgorsze jest to, że obie dziewczyny chcą spać na dole...i plan się wali!..
  • Magg, a nie mogą spać jak chcą na zmianę? Czy może któraś się boi?
  • Dzięki @magg, że zwróciłaś na to uwagę. Ale biorąć pod uwagę wysokość pomieszczenia (2,45), to przy piętrowym albo ten na górze albo ten na dole będzie zgarbiony. Inaczej się nie da...
  • Na górze nie przysiadasz na chwilę, żeby np.przebrać się, a na dole tak!

    Nie bardzo na zmianę, bo każda ma swoje przytulanki, naklejki na ścianę oraz półeczkę na książki i bibeloty...

  • Oglądam te łóżka...Ogladam...I nic mnie do końca nie przekonuje.
  • To jest oryginalne
    image
  • Ładnie wygląda, ale ten środkowy to chyba klaustrofobii by dostał. Zobacz na odległość twarzy od górnego łóżka...
  • To ostatnie łóżko to do wysokiego pomieszczenia się nadaje pewnie.


    A takie jak wleiła @uJa planuje mój mąż. Na górze antresola, a na dole wysuwany tapczan. I szafka jakaś. 

  • Moim zdaniem łóżko nie może być za wysokie, bo tam na górze może być duszno i gorąco.
  • Pozbyliśmy sie jednej antresoli właśnie z powodu duszno i gorąco. Druga stoi, ale jest użytkowana tylko wtedy, gdy jedna z dziewczynek udostępnia swoje łózko gościowi. 
  • Poradźcie!
    Ponieważ się prxeprowadzamy do wyższego (niestety nie większego) mieszkania zapadła decyzja co do łóżka piętrowego. Podobają mi się te tromso. Szukam takiego używanego w rozsądnej cenie
    Zastanawiam się jednak czy kupić takie typowe piętrowe z dwoma spaniami czy może na antresoli. To drugie rozwiązanie wzięło się stąd, że w zasadzie P. ma łożko (po M.), które jest nieużywane, bo nie było go gfdzie wstawić- super łożko samochód. Dokładnie takie: http://allegro.pl/lozko-auto-samochod-sleepcar-komplet-gratis-i2766755772.html.

    image

    Zastanawiam się jednak czy ten samochód wlezie mi pod taką antresolę:image

    I jakby to wyglądało?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.