Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wątek łóżkowy - BEZ GUMKI!

1235

Komentarz


  • Mój mąz zakupił łóżlo tromso. Piętrowe. 
    Odgrzebuję.

    Dwa dni temu nasz prawie dziewięcioletni syn spadł z tego łóżka. W środku nocy, podczas snu. 
    Efekt- złamany obojczyk.
    I Bogu dzięki, że tylko obojczyk. Bo spadając bezwładnie z ponad póltora metra wysokości urazy mogły by być poważniejsze.

    W szpitalu lekarze wcale nie zdziwieni. Podobno takich przypadków jest wiele.

    Teraz syn śpi na podłodze. Rozglądamy się za innym łożkiem- wysuwanym.
    Piszę to ku refleksji dla fanów piętrówek.
  • @Małgorzata32 a nie ma barierki w tym łóżku -znak zapytania.(nie działa).Ja mam łóżko piętrowe z Jysk,dzieci śpią już 3 rok,jest barierka i nie ma opcji żeby spadło.Mam nadzieję że złamanie szybko się zagoi.
    :)
  • Małgorzata, współczuję. :-(
  • Barierka owszem jest.
    I wydaje się, że dość solidna i wysoka.
    A jednak...
    Może mu się coś śniło i gdzieś szedł?

    Też mi się wydawało, że spaśc z takiego łóżka nie jest łatwo...
  • Pratykował ktoś z taką wysuwaną przystawką?

    image

    image

  • nie mam wysuwanej przystawki...ale mam łózko piętrowe z ikei 2+1 u naszych dziewczyn się sprawdza...łóżko pojedyncze na górze i duże "małżeńskie" na dole...minus zajmuje dużo miejsca w pokoju...i już jakiś czas temu myślałam o zamianie na zwykłe piętrowe z dostawką wysuwaną...ale córki mówią, że jedna byłaby poszkodowana, bo w dzień miałaby to łóżko schowane...a one dużą część czasu spędzają na łóżku robiąc różne rzeczy...czytając, szyjąc...
    dla młodszych mam dwa piętrowe zwykłe drewniane
  • @sylwia 1974.
    My mamy to nieszczęsne łożko piętrowe z IKEA (TROMSO). Aktualnie góra stoi pusta. Chemy go jakoś wykorzystać, żeby nie zmieniać na inne.
  • Potrzebujemy dla W. nieco szersze łózko, niż standard. Myślałam o szerokości 120cm.
    Możecie coś polecić sprawdzonego?
    A może lepsza będzie opcja rozkładanej sofy, która w dzień nie zabiera miejsca?

  • moje córy mają z bodzia łóżko ze skrzynią 120 cm materac kosztowało dużo bo ok 600 zł 3 lat temu 
  • @M_Monia ; 140 to trochę dużo.
    Z kolei standardowe pojedyncze łóżko nie sprawdza się dla niej. Jest "duża" a przy śpi bardzo niespokojnie. łóżko musi mieć solidny stelaż, bo W.siadając siada całym ciężarem ciała, łamiąc szczebelki. Dobrze, żeby był pojemnik na pościel.
    Ostatnio spała na jakiejś rozkładanej sofie z ikea- takiej wysuwanej do przodu. Niby wygodna. Ale ja nie byłam zachwycona, bo to rozkładanie. No i materac też nie zachwycający...

    Jak pogodzić wygodę i funkcjonalność?



  • Ma swój urok. Ale raczej nie wytrzyma siadania całym ciężarem ciała. W każdym razie, nie długo.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Mnie nie przekonują łózka sypialniane (czytaj z zalegającą pościelą) w pokoju, który jest jednocześnie pokojem dziennym dziecka.


    A może taka opcja by była lepsza?https://allegro.pl/oferta/lozko-tapicerowane-120x200-pojemnik-stelaz-biale-8340741794?fbclid=IwAR1FoliV_xrj3B6KPh_7EZ8LokAlHPu9BgBC0BjyHZIBtOry-mKEpFByIU4



  • Katarzyna powiedział(a):
    Ma swój urok. Ale raczej nie wytrzyma siadania całym ciężarem ciała. W każdym razie, nie długo.
    No właśnie. Ale może solidny gruby materac mógłby poprawić sprawę? Ewentualnie jakieś dodatkowe szczebelki?

    To, że siada całym ciałem wynika z faktu, że nie do końca ma nad tym ciałem kontrolę.


    Ona sama raczej chciałaby łóżko w styku dziewczęco- młodzieżowym

  • Takie tylko nie tapicerowane mają moje 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @AB, ten spód z płyty może być jakimś rozwiązaniem.

  • edytowano sierpień 2019
    Można samemu zrobić takie łóżko (Stora - Ikea):

    Trzeba jeszcze dokręcić co najmniej 4 skosy, bo Stora kiwa się niemiłosiernie, z gumką czy bez.  :mrgreen:
    Zawsze można dorobić dolną pryczę i nie musi być dokręcona do ramy.
    Deski i kantówki dostaniesz w Castoramie, narzędzia też. Drewno najłatwiej połączyć łącznikami do drewna ze stali nierdzewnej:

    Drewno potniesz piłą japońską typu Kataba marki Bahco.

    ^-Wkręt typu torx.
  • @Małgorzata32 , łóżka składane to może być katastrofa dla kręgosłupa, nieraz dopiero po latach się odczuwa taką składana sofę czy inną wersalkę używaną w młodości.

    Zerknij na mebelki krakowskiej firmy MAGNAT.
    Nie są drodzy.
    Mają ogromny wybór łóżek i materacy. Stelaże są nie tylko sosnowe (kruche), ale też z drewna brzozowego, trwalszego.
    Stelaże faktycznie możnaby wzmocnić płytą (mój mąż też zamierza tak zrobić).

    Oprócz wygodnego materaca można dokupić nakładkę na materac np. z silikonu. Ma ok 3 cm grubości i dla niektórych jest mega wygodna. Ja akurat nie lubię spać na miękkim materacu, ale moi domownicy są zachwyceni ta nakładką.

    Rozmawiałam niedawno z bardzo dobrą  fizjoterapeutką, pytałam o dobór materaca dla każdego domownika, powiedziała, żeby absolutnie nie kupować materacy ortopedycznych z górnej półki cenowej, tylko takie w średnich cenach, bo one często są lepsze dla kręgosłupa niż te wypasione za kilka tysięcy. Firma Magnat chyba spełnia te parametry, my mamy ich materace od lat, są OK i są dość tanie. 
  • Link do Magnata: 

    https://www.meblemagnat.pl/

    Transport kosztuje chyba coś ok 100 zł.

  • edytowano sierpień 2019
    @Małgorzata32 a może podwójny stelaż (szczebelki) pod materac?
    Tak żeby nie leżały "na sobie" ale naprzemiennie?
    Jeden tradycyjny z ramą i na to drugi, bez drewnianej ramy,same listewki połączone materiałową taśmą.
    Powinny dobrze rozkładać większy ciężar.
    ps.a czy te metalowe łóżka to nie mają jako stelaża takiej metalowej siatki,mocnej?



    Podziękowali 1Małgorzata32
  • edytowano sierpień 2019
    @Małgorzata32, obawiałabym się metalowego łóżka, mimo że  tak ładnie romantycznie wyglądają, bo dość szybko zaczynają  skrzypieć trzeszczeć i się kiwac. Poza tym są nieprzyjemnie zimne w dotyku a jeśli  ktoś ma nieskoordynowane ruchy przez sen to można sie konkretnie uderzyć.
    Zamówiliśmy córce brzozowe ze skrzynią na podnośnikach gazowych od niedużego producenta. Wymiary zrobią jakie chcesz. Stelaż też brzozowy, zagęszczony (wiecej szczebelkow). Cena dość przyzwoita. W najblizszych dniach powinno dojść to mogę się wtedy podzielić opinią.
  • @Bambidu W. jednak nalega na metalowe - nie koniecznie to, ale w takim stylu. Na razie negocjujemy, rozglądamy się, zbieramy opinie. A podasz link, gdzie wy zamawialiscie?
  • Rozumiem, bo one ładnie wyglądają. Też rozważaliśmy. Ale ci co się skusili  po zakupie już nie są tak zachwyceni i komentują jak wyżej pisałam.
  • Skoro tu się  tyle osób gumkami chwaliło to zalinkujcie proszę jakie i gdzie grube porządne z gumką kupujecie.  100% bawełna,  jersey.
  • Tchibo często ma, a może i na stałe. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.