Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki pies?

145791019

Komentarz

 • U nas też znam takie przejście dla pieszych gdzie dziki notorycznie przechodzą. Całymi rodzinami. Tuż przy przystanku autobusowym. Do autobusów póki co nie wsiadają... Pewnie miałyby karty miejskie dla wielodzietnych ;-)
 • https://photos.app.goo.gl/hO224k7HYxtaF3eu1
  Zaktualizowałam zdjęcia piesków.
  Maja teraz 3,5 tygodnia, zaczynaja wyłazic z posłania, dzieci wyprowadzaja je na spacerki ;), najbardziej ruchliwa i największa jest suczka z ogonkiem i białym krawatem, najmniejsza suczka bez ogonka, ale ogólnie wszystkie sa dość małe, jak sie porówna np. z łyżką z jednego zdjecia. 
 • @groszek, pies obrońca czy pies alarm? Bo jak obrońca, to zgadzam się z @Elunia, a jak alarm, to polecam owczarka szetlandzkiego.
  @Ula, koleżanka chce psa z włosem ze względu na alergie :( A my już mamy dwa.
 • @Ula a gdzie mieszkasz?
 • Koło Warszawy, ale rózne opcje transportowe sa możliwe.
 • Właściciel ojca naszych szczeniaków chce  go uśpić, bo ten mu ucieka. Coś mnie trafia, bo gość nie zrobił dla niego nawet porządnego kojca, ma to w poszanowaniu. Tak najłatwiej- uśpić. :( :( :(

  Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny, bo pies piękny i bardzo  łagodny, tylko duży i potrzebuje kogoś kto będzie miał dla niego trochę czasu.

  @groszek może Ty !!!


  Podziękowali 1agnodike5
 • Mam 5 przybled to nie wezmę, dobrze że go nie chce wyrzucić np.do lasu, 
 • @groszek, miałaś kiedyś psa? W jakim wieku są dzieci? To wszystko jest bardzo ważne przy wyborze rasy.
  @Karolinka, a może wysterylizować pieska?
 • Ale pewnie problemem jest to, ze ucieka, a nie to, ze sie rozmnaża. Choc moze wysterylizowany byłby mniej chetny, choc z drugiej strony - haszczaki tak niestety maja, ze lubia sie włóczyć :(
  Podziękowali 1Karolinka
 • Karolinka powiedział(a):

  Właściciel ojca naszych szczeniaków chce  go uśpić, bo ten mu ucieka. Coś mnie trafia, bo gość nie zrobił dla niego nawet porządnego kojca, ma to w poszanowaniu. Tak najłatwiej- uśpić. :( :( :(

  Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny, bo pies piękny i bardzo  łagodny, tylko duży i potrzebuje kogoś kto będzie miał dla niego trochę czasu.

  @groszek może Ty !!!


  Może warto pana uświadomić, że uśpienia zdrowego psa popada pod paragraf?
  Wet może za to odpowiedzieć 
 • kociara powiedział(a):
  Karolinka powiedział(a):

  Właściciel ojca naszych szczeniaków chce  go uśpić, bo ten mu ucieka. Coś mnie trafia, bo gość nie zrobił dla niego nawet porządnego kojca, ma to w poszanowaniu. Tak najłatwiej- uśpić. :( :( :(

  Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny, bo pies piękny i bardzo  łagodny, tylko duży i potrzebuje kogoś kto będzie miał dla niego trochę czasu.

  @groszek może Ty !!!


  Może warto pana uświadomić, że uśpienia zdrowego psa popada pod paragraf?
  Wet może za to odpowiedzieć 
  A usypianie szczeniaków czy tp przed czy po urodzeniu nie popada?
  Ot pokręcona filozofia...
  Podziękowali 1Karolinka
 • edytowano lipiec 2017
  Nie
  Edit : po urodzeniu to wszystko zależy od stanu zdrowia i wielu oraz sposobu. 
  Aborcyjna jest jak najbardziej dopuszczalna
 • Mąż rozmawiał z właścicielem, może z tym ogrodzeniem będą myśleć, żeby ten nie uciekał.
  Jednak widać,że właściciel ma dość :(
 • @groszek, pytam, bo wiele ras wymaga doświadczenia. Ja same posiadam pośrednie doświadczenie (rodzice mieli psy) i nie zdecydowałabym się na psa wymagającego konsekwencji i spokoju, a takim jest owczarek niemiecki. Do tego dzieci, które są nieprzewidywalne, nawet te chowane z psami. Szczerze mówiąc, to naszła mnie kiedyś taka refleksja, że dla ochrony, to lepiej agencje opłacić. Nawet to taniej wychodzi, niż pies. A psa, nawet najgroźniejszego, zdeterminowany złodziej otruje lub zagazuje :( Dlatego może lepszy hałaśliwy pies, który ostrzeże przed obcym, a dla swoich jest łagodny? Albo po prostu łagodny olbrzym, który odstraszy swym wyglądem drobniejszych złodziejaszków? Taki chyba będzie leonberger, ale wnioskuję tylko z opisów, bo rasy osobiście nie znam. Obawiałabym się tej sierści, ale może nie jest tak źle, jak wygląda?
 • edytowano lipiec 2017
  Są tu jacys stali użytkownicy czy bywalcy czołowych psich forów/forumów/for ;) ? Pomocy potrzebuje bo mi się poszukiwanie psa kitłasi. Są tylko dwie holdowle i jedna na drugą nadaje. Nie wiem komu można ufać a nie znam się na rodowodowych procedurach i hodowlach.
 • Nie ma trzeciej?
 • @Gosia5, właśnie nie :(

  @Elunia, priv zaraz napiszę.

 • Szczerze mówiąc, to te animozje między hodowlami skutecznie zniechęciły mnie do wystaw i hodowli.
 • @Gosia5, napiszesz coś więcej? Bo ja jednak dość idealistyczny obraz hodowców ogólnie mam zakodowany, ale bez żadnych podstaw.
 • Kolejne pytanie do psich znawców. Przepraszam za nieapetyczny temat, proszę nie czytać przy jedzeniu i takie tam. Matka szczeniąt i drugi pies z hodowli na spacerze miały biegunkę. Właścicielka mówi, że są teraz na wsi to się trawy najadły. Właścicielka robi wiarygodne wrażenie. Wiem, że mój poprzedni pies też zjadał trawę, żeby się przeczyścić, jemu akurat przodem wracało. Mam się martwić? O czym to może świadczyć? Robaki?
 • Robaki, zła karma, wirusówka. 
  Przyczyn może być kilka. 
  A ta właścicielka za szczeniakami pojechała na wakacje?
  Ile one mają tygodni? 
  Podziękowali 1Bambidu
 • robaki
  jedzonko, mleko krowie?
  alergia

  moim tez trawa wraca przodem
  Podziękowali 1Bambidu
 • u nas jeszcze 3 psy czekają na nowych właścicieli  :)
 • edytowano sierpień 2017
  Trochę dziwne to "teraz są na wsi"
  Właścicielka nie boi się że od miejscowych zwierząt jakaś wirusówkę złapią?
  Edit: 3 psom które miałam albo współ - miałam trawa wracała przodem
  Podziękowali 1Bambidu
 • Poza miejscem stałego zamieszkania, tj. " na wsi" są na lato bo budują tam dom z pomieszczeniami dla hodowli. Szczeniaki maja 7 tyg. One wylądaja na zdrowe. Zresztą wszystkie psy wyglądały na zdrowe, ale na spacerze ( bez szczeniąt) te dwa miały stolce zupełnie płynne. Na moje pytanie odpowiedzią byla ta trawa... :/
 • Małe ponoć jedzą Royal Starter. Nie wiem co duże, które miały problemy. Biegunka nie jest może odpowiednim słowem, bo to nie było często. Jedno czy dwa wypróżnienia na psa. Ale żadnego normalnego poza tym.
 • Moje maja zwykle, zwarte kupy, jedza karmę bosch dla szczeniaków i puszki animonda również dla szczeniaków, może nie jest to nie wiadomo co, ale pachnie jak ludzka mielonka :D Są cały czas na trawie, bo mieszkamy na wsi. Raz były odrobaczone, w sobotę będą drugi raz + szczepione.
 • Hodowla zrzeszona w ZKwP.
  Jeśli kwestia żywienia, to prawdopodobnie najprosciej - żywię szczeniakia prawidłowo i liczę, że nic mu się nie stało. Jeśli robaki? Rozumiem, że koszty odrobaczenia, ale czy ludzi też musialabym odrobaczac tudzież sterylizację domu przeprowadzać? Szczeniaki ponoć odrobaczane są planowo. Pytanie czy reszta psów też, bo jesli nie to rozumiem, że odrobaczanie... psu na budę. Jeśli alergia - to źle, bo maluchy mogą odziedziczyć skłonność.
  Czy brać szczeniaka z takiej hodowli? Bo jak pisałam ze znalezieniem innej bylby problem.
 • wiem, jak pachnie świńska mielonka, wiem jak wołowa, ludzkiej nie wąchałam ;)

  @Bambidu, też bym była podejrzliwa!
 • U mnie przybleda miał biegunkę, tu były problemem robaki pchły i kleszcze, ale on błąkał się przez pół roku co najmniej, no i oczywiście sam musiał się przez ten czas żywić , a tu z hodowli to się nie znam, moja kundlica ma kłopoty z żołądkiem jak je kosci 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.