Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie kupić mantylkę?

245

Komentarz

  • Czy kiedyś z tego siė wyrasta??


    Obawiam się, że nie.
    ;;)
  • Małgośka, na pocieszenie powiem Ci, że nie zawsze w mantyli wygląda się tak zjawiskowo. Tu masz księżną Alby- jedną z najbogatszych kobiet w Hiszpanii. A mantylę ma chyba z chińskiego sklepu ;)

    image
  • edytowano kwiecień 2013
    Tej babuleńce to faktycznie lepiej by było w normalnej chustce na głowie, niekoniecznie w kwiaty....
  • Zdecydowanie nie warto się spierać, które nakrycie głowy ładniejsze. Warto natomiast przeciwstawiać się zacieraniu różnic między płciami w kościele, czego przykładem m.in. jest to, że mężczyźni odkrywają głowy, a  kobiety... też je odkrywają :)

    PS. I zakładają spodnie.
  • edytowano kwiecień 2013
    Zdecydowanie nie warto się spierać, które nakrycie głowy ładniejsze. Warto natomiast przeciwstawiać się zacieraniu różnic między płciami w kościele, czego przykładem m.in. jest to, że mężczyźni odkrywają głowy, a  kobiety... też je odkrywają :)

    PS. I zakładają spodnie.
    To ja już nie rozumiem. Po co przeciwstawiać się zacieraniu różnic skoro moraliści powoływani tu choć by przez Brawaria właśnie nakazywali aby kobiety nie zwracały na siebie uwagi męskiej. Jeśli mają być niewyzywające to najlepiej się ubrać bezpłciowo i wtedy nikt się nie może przyczepić.
  • Zapewniam Cię, że spódnica dużo mniej eksponuje kształty, niż obcisłe rurki.
  • Zapewniam Cię, że spódnica dużo mniej eksponuje kształty, niż obcisłe rurki.
    I to nie tylko w kościele. A do tego większość kobiet, bez względu na figurę, duuużo lepiej wygląda w spódnicy (lepiej to znaczy ładniej, zgrabniej, w dobrym tego słowa znaczeniu, skromniej).
  • Zapewniam Cię, że spódnica dużo mniej eksponuje kształty, niż obcisłe rurki.
    I to nie tylko w kościele. A do tego większość kobiet, bez względu na figurę, duuużo lepiej wygląda w spódnicy (lepiej to znaczy ładniej, zgrabniej, w dobrym tego słowa znaczeniu, skromniej).
    O ile mają chude brzuchy.
  • Jak patrzę na panie w spodniach to zaczynam wierzyć w teorie spiskowe, że za najmodniejszymi wzorami stoją złośliwi geje. Naprawdę, trudno o stroje bardziej podkreślające niedostatki w figurze.

    A teraz często spotyka się taki krój, w którym patrząc od tyłu panie wyglądają, jakby nosiły pieluszki, na dodatek dawno nie zmieniane.
  • że za najmodniejszymi wzorami stoją złośliwi geje.


    To akurat prawda. Większość projektantów to kochający inaczej....
  • oj tam ..teraz jest tyle fajnych tunik ktorymi mozna zakryc tyłek i wyglada to całkiem przyzwoicie i kobieco  ..taka wersja codzienna jest spoko 
  • chętnie z córkami kupimy ładne mantylki
    :)
  • Łatwiej brzuch zamaskować odpowiednim krojem spódnicy, niż zrobić to samo w spodniach ;)

  • Ups, spóźniłam się. To do prowincjuszki było a propos brzuchów i spódnic ;)
  • Dyskusja zeszła z nakryć głowy na dolne partie...

    Czasem dobrze przeczytać, jak jesteśmy postrzegane. Ale ale workowate spodnie też nie są ładne, tak jak rurki obcisłe są zbyt obcisłe

    a. u grubych, bo podkreślają za bardzo

    b. u szczupłych, bo podkreślają za bardzo i kuszą, oj kuszą

    choć taki typ wamp wyzywający w rurkach, na obcasach nie u wszystkich ma wzięcie, u mnie budzi myśl, jak ona to na siebie wciąga i jak jej się udaje utrzymać równowagę na tych niebotycznych obcasach???

    Sama kiedyś nosiłam rurki, ale to nie były jakieś super obcisłe rurki, poza tym zawsze lubiłam jakiś lejbowaty sweter na wierzch, nawet jak szczupła byłam...

  • Otwieram konkurs na stylistę projektanta nie-geja, najlepiej ojca rodziny, który doradzi, co nosić...spódnica/spodnie i jaki fason.
  • edytowano kwiecień 2013

    A, jak zakładam spódnicę i nakrycie głowy, to czuję się, jakbym się powiedzmy w lata Dwudziestolecia międzywojennego przeniosła...coś a la styl Maria Dąbrowska w ubraniu...nic na to nie poradzę...

    Zamiast pracować, to się zastanawiam, Maćku zainspirowałeś mnie, jak ubrać się w spódnicę, żeby nie wyglądać babciowato, a jednocześnie dobrze się czuć itp.

  • A, jak zakładam spódnicę i nakrycie głowy, to czuję się, jakbym się powiedzmy w lata Dwudziestolecia międzywojennego przeniosła...coś a la styl Maria Dąbrowska w ubraniu...nic na to nie poradzę...

    Zamiast pracować, to się zastanawiam, Maćku zainspirowałeś mnie, jak ubrać się w spódnicę, żeby nie wyglądać babciowato, a jednocześnie dobrze się czuć itp.
    Ja bym się tam najchętniej przeniosła w średniowiecze....
  • Ja skończyłam z noszeniem spodni kilka lat temu i wiem, że więcej ich nie założę.
    Córkom też nie kupuję.
    Dotarła do mnie taka oczywista prawda, że strój kobiecy to spódnica lub sukienka.
    Noszę takie trochę za kolana lub równo z kolanami ( choć prawdę mówiąc jak się siada to okazuje się ciut za krótka).
  • U nas była niedawno świeża dostawa spódnic. Na Allegro można znaleźć bardzo ładne wzory za niewielkie pieniądze.

    A co do inspiracji, polecam grupy na FB:
    https://www.facebook.com/FemininaModestaEElegante?fref=ts
    https://www.facebook.com/Catholic.Modesty?fref=ts
  • Było o mantylkach a Wy o spódnicach.
  • edytowano kwiecień 2013
    Aż wstyd przyznac, że wpadłam w manię kupowania spódnic na Allegro dla najmłodszej.
    Są takie ładne i takie niedrogie.
    No nie mogę się opanować :\">

    PS.No to zapytam...Czy nasz Admin ma przypadkiem synka blondynka, który na Mszy 7 kwietnia był ubrany w kurtkę granatowo-beżową i rajstopki w prążki?I bawił się chwilę telefonem ( pod ławką) w czasie kazania?No i aparat marki Canon?

    Jeśli tak to .... widziałam Admina!!!
  • Osiągnięciem byłoby nie zobaczyć Admina, tak się wybija z tłumu.
  • edytowano kwiecień 2013
    Dobrze, że to synek się bawił, a nie admin :)

    Ale tak, to my byliśmy. Dotrwaliśmy do końca kazania, dłużej się nie dało. Synek w rajstopkach w prążki zaczął hałasować.
  • Pozdrawiam również p.Witolda :)
    (jakoś forumowe "per ty" nie przechodzi mi przez klawiaturę)
  • Nawzajem!
  • Pomyliłam się... to było w dzień I Komunii św. a nie podczas Bierzmowania.
  • edytowano kwiecień 2013
    Osiągnięciem byłoby nie zobaczyć Admina, tak się wybija z tłumu.
    Kol. WdRW wybija się jeszcze bardziej, tylko mało kto tak wysoko zadziera głowę :)
  • Wracając do tematu: A może kupić trochę ładnej gipiury i uszyć po prostu?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.