Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nigdy dosyć ostrzeżeń więc uważajcie.

1235»

Komentarz

  • @Aniuszka to lasso jest idealne do takich maleństw.
  • JA też wyciągałam te maleństwa lassem, kleszcze są wbrew pozorom mocne, jak się ich nie utnie pincetką to nie dają się łatwo urwać, a lasso spokojnie łapie te małe.
  • Niedobrze mi się robi. Zobaczyłam na zdjęciach jak wygląda opity kleszcz i wiem, że gdzieś dziś widziałam takie coś, ale do głowy mi nie przyszło, że to może być kleszcz. No i nie pamiętam, gdzie go widziałam. Chyba na parapecie w naszej sypialni!
    Na Księżyc ludzie latają (a przynajmniej latali) , a nie mają sposobu na takie małe coś?!
  • To może rzeczywiście następnym razem spróbuję lassa użyć. Ale jakoś sobie nie wyobrażam, żeby tym przyrządem można było skutecznie taki "zabieg" wykonać.

  • Zobaczysz chwyci, ostatni takiego maleńkiego wyciągałam synkowi zza ucha, był w takim miejscy wciśnięty, że czym innym bym go nie dostała,
  • Wracam do tematu. Musze zabezpieczyc psy na nowy sezon. W zeszłym roku stosowałam krople, ale tak naprawde działały po 3 tyg, kosztowały majatek i nie do końca sie sprawdziły. Mysle o obrozach, które niby maja działac na cały sezon, ale rozpiętości cenowe sa tak duze, ze sama nie wiem co wybrac. Cena wg. allegro zaczyna sie od 4,40 za cos, co nazywa sie PESS-PER, potem sa jakies haps, Pchełka i Sabunol za ok. 10 pln za sztuke, no i Bayera - ale tez tańsze kiltix (ok 50) i drozsze foresto. psy sa trzy, wiec z jednej strony przyznam, ze chce kupic jak najtaniej, ale z drugiej, niech to jednak działa. Czy generalnie obroze sa np. nie działajace i nie warto zawracac sobie głowy, tylko nalezy bulic za kropelki?
  • no wlasnie jest masakra - jednak nie czekajac zamówiłam trzy obrózki i jeszcze dwie pipetki na koty ;)
    Wczoraj jeden pies nocowal nam w domu i rano znalazłam trzy kleszcze na podłodze + znalazlam jeszcze trzy wczepione. Do wieczora pewnie znowu beda. 
  • Nigdy kleszcza nie widziałam, nigdy nikt z nas nie złapał. Szczęście mamy chyba albo moje dzieci nie włażą w krzaki po prostu. 
  • Albo u Was kleszczy nie ma. W Polsce od kilku lat jest jakaś inwazja kleszczy - z roku na rok coraz wiecej i robi sie naprawde problem.
  • My neistety do obroży nigdy nie wrócimy - primo - śmierdzą. Secundo - nasz ukochany owczarek najprawdopodobniej się taką obrożą podtruł, w wyniku tego dostał choroby serca i nerek... I trzeba było go uśpić, bo nie było szans ratunku.
    Oczywiście jest szansa, że to był zbieg okoliczności i choroby z obrożą nie miały nic wspólnego, ale lekarze tego nie wykluczyli.

  • Nie było zimy, to insektów będzie masa.
  • @PawelK - w zeszłym roku była zima, a kleszczy bylo tez bardzo duzo - nasze psy pierwsze zlapały kilka dni po roztopach, które jak wiadomo były w kwietniu - wiec jest podobnie.
  • edytowano kwiecień 2014
    U nas co roku kilkanaście, a może i więcej wyciąganych kleszczy.
    Słabo mi się robi gdy pomyślę, że miałabym oddawać je do badania b-(

    A rumień podobno może wyskoczyć w innym miejscu niż ukąszenie. Np. na skórze głowy, okryty skrzętnie włosami.

    Znacie czystek?

    Czystek (Cistus Incanus) w walce z boreliozą i nowotworami.

     

    image   

     

    Czystek (Cistus Incanus)
    jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli- związków fenolowych
    należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i
    wspierającym układ immunologiczny człowieka.


        Polifenole przejawiają doskonałe własności antybiotyczne (czystek jest 100 razy mocniejszy od Tamiflu).

    Działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwbakteryjnie, przeciwhistaminowo i przeciwgrzybiczo.  


    Czystek zapobiega chorobie niedokrwiennej serca, opóźnia procesy starzenia, wpływa pozytywnie na jakość życia.

    Jest niezwykle skutecznym produktem w przypadku infekcji żołądkowo-jelitowych.

    Ma ogromną zdolność wychwytywania i usuwania wolnych rodników. Hamuje rozwój wirusów opryszczki, półpaśca.


     „Specjaliści
    od profilaktyki nowotworowej dowodzą, że systematyczny wysoki udział
    polifenoli w diecie może ustrzec człowieka przed najgroźniejszymi
    postaciami raka: płuc, żołądka,  jelit,  przełyku, trzustki, wątroby,
    gruczołu sutkowego, prostaty, skóry. Polifenole hamują związki
    odpowiedzialne za powstawanie zmian nowotworowych"


       Najnowsze badania potwierdzają, że czystek stanowi nadzieję dla leczonych na boreliozę - powoduje sklejanie bakterii dzięki czemu nie dopuszcza do ich połączenia z błoną komórkową.

    Ma działanie odstraszające owady.

    Nie daje żadnych działań niepożądanych (środek naturalny).

    Czystek jest stosowany przez niemieckich leśników w  profilaktyce przeciw kleszczowej.

    Podawany jest także zwierzętom domowym.

    http://www.planetazdrowie.pl/
  • Nie - to mozna sobie posadzić na działce? Podobno czosnek jest skuteczny - miejsce po kleszczu nalezy zdezynfekowac i przyłozyc plasterek czosnku zawiniety w gaze i przyklejony na kilka dni plastrem ...
  • Dobrze wiedzieć. :-)

    Tyle, ze czystek jest już dla zainfekowanych. I rośnie u południowców: Grecja i te klimaty.

  • edytowano maj 2014
    W tym roku wyjątkowo dużo jest żmij. Podchodzą blisko domów. Parę dni temu mieliśmy jedną pół metra od furtki. Miejscowi mówią że  to nie przypadek. Z tego co wiem podobnie jest w innych miejscah kraju. Jad żmiji jest niebezpieczny dla małego dziecka a zabójczy dla osoby po alkoholu. Także trzeba uważać padając po libacji na trawę gdzie się kładziemy.
  • A najbardziej trzeba uwazac czy sie pada na plecy czy na bezpieczny boczek, bo sie mozna rzygowinami zachłysnąć  =))
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.