Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy są jeszcze w Polsce patrioci?

13

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2013
    emigrant patriota to Mickiewicz 
    emigrant obecny to - Dorobkiewicz
  • edytowano czerwiec 2013
    emigrant patriota to Mickiewicz 
    emigrant obecny to - Dorobkiewicz
    Krótko i na temat.

  • nie zgadzam się. Dorobkiewicz chce wrócić i błyszczeć. Ci co emigruja teraz nie chcą wracać wcale. Mają dość wegetacji i niemożności.
    Co jest ważniejsze rodzina czy ojczyzna? Bo ja miałam taki dylemat związany z wyjazdem. Ojczyzna która nie daje żadnych perspektyw i która ma w d.. czy moje dzieci mają co jeść. Ewentualnie mi te dzieci zabierze.
  • emigrant patriota to Mickiewicz 
    emigrant obecny to - Dorobkiewicz


    powyższe stwierdzenie - skądinąd ciekawe jest trochę poza zakresem wątka.

    Wróćmy do pytani: czy są jeszcze w Polsce patrioci.

  • e tam Niemcy też ci zabiorą
  • w Polsce są patrioci brzmi odpowiedż
  • w Polsce są patrioci brzmi odpowiedż
    też tak czuję ;)
  • ale Niemcy to nie swoi. A poza tym ja nie w Niemczech.
  • @DOEtata: matematycznie rzecz ujmując na tym forum jest co najmniej dwóch patriotów, więc odpowiedź na pytanie w tytule wątka: tak, są :)
  • wracając do tematu są się marnują
  • @DOEtata: matematycznie rzecz ujmując na tym forum jest co najmniej dwóch patriotów, więc odpowiedź na pytanie w tytule wątka: tak, są :)
    no to teraz myślmy jak ten stan posiadania zmienić :)
  • to już z żonami robota
  • to już z żonami robota
    czyli praca u podstaw? a gdzie romantyzm? ;)
  • Ja ostatnio przebywam dużo czasu w towarzystwie patriotów, tak myślę.  Mówie o srodowisku rekonstruktoroow historycznych. Bo, wbrew pozorom, rekonstrukcje to tylko jeden z obszarów naszej dzialalnosci. Oprócz bitew bierzemy udzial w lekcjach zywej historii, uroczystościach upamietniajacych bohaterów,  pomagamy w rejowacjach zabytków itd. To patriotyzm w odslonie "pamietamy o przeszłości"
  • C.d. I widze, ze ludzie ci w życiu prywatnym dbają bo przekazywanie wartości odziedziczonych przez wieki. Natomaist pojawia sie jeszcze inna kwestia-jak realizowac ma sie dzisiaj patriotyzm w praktyce?  Moim zdaniem m.in. w rzetelnym wypelnianiu swoich obowiazkow i pracy dla dobra ogółu społeczeństwa :) 
  • nie bardzo tak to widzę. Na dzisiaj to za mało. Myślę że w kupowaniu polskich produktów, promowaniem polskich zalet itp.
    @prayboy jest jeszcze jeden czynnik dla którego mi za zagranicą dzieci nie zabiorą. Pracujący Polacy nie cierpią biedy.
  • to już z żonami robota
    czyli praca u podstaw? a gdzie romantyzm? ;)
    @DOE: można kupić biało-czerwone świece. I będzie i romantycznie i patriotycznie
    =))
  • @kresowianka to o czym piszesz nie ma wiele wspólnego z patriotyzmem tylko z byciem człowiekiem z wartościami, zasadami i czym tam jeszcze. A tu chodzi o to żeby pokazać ludziom że Polska jest wartością. Że Polacy mają powody do dumy.
  • to już z żonami robota
    czyli praca u podstaw? a gdzie romantyzm? ;)
    można kwiatek dać,  wiersz powiedzieć
  • Pracujący Polacy nie cierpią biedy.
    _______
     no właśnie w Niemczach jednemu za biedę zabrali dziecko
    w Polsce jak dotąd tylko za:
    - metody wychowawcze
    - niezaradność
    - lekkie upośledzenie umysłowe
  • http://reduta-dobrego-imienia.pl/?page_id=359

    czas na Kraków, w Warszawie akcja rozpoczęta
  • pytanie w tytule zawarte...kiedy slucham HORYTNICY czy FORTECY, to wiem, że patrioci są i próbują coś robić - chociażby w taki sposób
  • I jeszcze jedno - patrzyłam na moich uczniów, z którymi brałam udział w uroczystościach na Powązkach na Łączce i towarzyszyła mi myśl, że tam razem uczymy się być patriotami, że nasza obecność tam to przejaw patriotyzmu w konkretnym czynie, nie tylko w słowie. Wierzę, że coś w nich z tego zostało...
    Czasem łapię się na tym, że patriotyzmu uczę się na Kresach bardziej niż gdziekolwiek...
  • A ja ostatnio zastanawiam się na co mi ten mój patriotyzm? W perspektywie bezrobocie albo emigracja. Gdybym nie miał patriotycznych sentymentów spakowałbym walizki i poszukał szczęścia za granicą, bez bólu. A tak tu mi źle tam będzie niedobrze.

    Musiałem to napisać bo doła mam. Wielkiego. Wk...wia mnie wszystko wokół.
  • Jak wyjedziesz Śpiochu i zostaniesz dłużej to nigdzie nie będziesz w domu. Piszę z własnego doświadczenia.

    Ja mam pytanie: gdy mi jakiś przyjezdny (Polak skądś tam) bluzga na mój region i dam mu w ryja to jestem patriotą czy nie?
  • Jak wyjedziesz Śpiochu i zostaniesz dłużej to nigdzie nie będziesz w domu. Piszę z własnego doświadczenia.

    Ja mam pytanie: gdy mi jakiś przyjezdny (Polak skądś tam) bluzga na mój region i dam mu w ryja to jestem patriotą czy nie?
    Wiem. Mój chrzestny wyjechał w 79 roku do USA. Wrócił w latach 9o-tych na kilka lat i znowu wyjechał do USA. Tam był szczęśliwym ale robolem tu oszukiwanym i robionym na szaro biznesmenem. Nigdzie nie czuje się u siebie.
  • A co do pytania: jesteś lokalnym patriotą takim heimatowym.
  • A co do pytania: jesteś lokalnym patriotą takim heimatowym.
    Zaostrzę pytanie; co jesli dam w ryja warszawiakowi, a mieszkajacemu tu od pokoleń niemcowi nie (bo on też tu ma heimat)
  • Cóż ... ja jestem narodowcem i różnice regionalne traktuje jako pozytywną kulturową konkurencję. Jednak gdy ktoś ponad obowiązki polskie przedkłada interesy regionalne, prywatne lub europejskie przestaje być Polakiem patriotą. Tyle teoria (Dmowski).
  • @Kresowianka, a czy znajomi o ktorych piszesz, chodzą na Marsze patriotyczne?

    Jak bronią wartości ???

    Bo ja znam wielu takich młodych, ale...

    na wybory nie chodzą
    na marsze nie chodzą
    polityka śmierdzi

    itd...


    nie - dziękuję!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.