Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Artystyczne guziki - pytanie do handmejdowców

24

Komentarz

  • modelina potrafi się złamać jeśli element jest taki właśnie plackowaty jak guzik
  • Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
    Najchętniej bym zakupiła coś od kogoś z forumowiczów. Czemu nie ma zarobić ktoś znajomy? :-D
  • Oj @Katarzyna, wybredna jesteś...
  • Ja? Wybredna?
    Na razie jeszcze nikt nie zaproponował czegoś, co mogłabym od niego zakupić. Owszem, kilka fajnych podpowiedzi padło. A ja bym chciała dać zarobić forumowym handmejdowcom :-D
  • Mi osobiście najbardziej podoba się pomysł z  sutaszowymi guzikami.
  • Mi też się bardzo podobają. Tylko pozostaje pytanie - Kto dla mnie może takie zrobić? :-D
  • Koleżanka Kalinosi?
  • Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
    Najchętniej bym zakupiła coś od kogoś z forumowiczów. Czemu nie ma zarobić ktoś znajomy? :-D
    @Sylwunia zna się na sutaszu.  Wygadała mi się . Uderz do niej:)
  • toż pisałam że Sylwunia ostatnio w tym działa :)

    ale dajmy jej czas na po niedzieli, teraz ma chyba dużo na głowie :)
    może Katarzyna nie zmarznie do tego czasu
  • Ależ ja sobie cierpliwie czekam aż @Sylwunia tu zajrzy. Wiem, że teraz ma co innego na głowie. Jeszcze ciepło jest. Moja kurtka to taka na zimę raczej.
  • edytowano październik 2013
    A może guziki ceramiczne? Moja szwagierka kiedyś robiła ręcznie i wypalała przepiękne guziki w niepowtarzalnych wzorach.
  • @AleksandraB - a jak z ich wytrzymałością?
  • Jak to ceramika (dokładnie to porcelit szkliwiony). Na guziki się nadaje a jak upadną za ziemię to się stłuką.
  • Tego się trochę obawiam.
    Ja jestem praktyczne stworzenie i chciałabym mieć rozwiązanie na lata. Dlatego z pewną ostrożnością podchodzę do pomysłów, o wątpliwej trwałości - modelina, ceramika, filc, sutasz...
    Z tej perspektywy najbardziej mnie kuszą drewniane dekupażowe. Zrobiłby mi ktoś?
  • edytowano październik 2013
    mam jeszcze trochę modeliny jakby co... to wygląda na trwałe po utwardzeniu...
  • łomatko, taki wątek przegapiłam  :-(( 
    linki cudne :)

    faktycznie, lekko raczkuję sutaszowo :) 


    sutasz jednak delikatny jest. świetni się nadaje na kolczyki, kolie, broszki czy bransoletki. ba, nawet na pierścionki, ale IMHO na guziki nie
     codziennie (czy choćby tylko  częste) przekładanie przez dziurkę, spowoduje moim zdaniem , popsucie 

    wg mnie najlepsze byłyby guziki dekupażowane
  • @wielorybek - ale nie jest trwałe. Robiliśmy z bratem w dzieciństwie zabawki z modeliny. Łatwo się łamały. I nie mam pojęcia, jak się modelina zachowuje na mrozie.
  • edytowano październik 2013
    @Agax4 dekupazuje. może ona by zrobiła takie guziki ?

    modelina marznie i się rozpada a przynajmniej staje się jeszcze bardziej podatna na uszkodzenia 



  • @Sylwunia - mam podobną intuicję w kwestii trwałości sutaszu.
    No, to przyzywam forumowych dekupażystów! :-D
  • a te guziki Bolki ? taki patent nie podchodzi ci?
  • Podchodzi ale się już dopytałam, że guzików Bolka nie robi. No, i cena mnie lekko odstrasza...
  • edytowano październik 2013
    to co? wołamy?


    nie mogę znaleźć  tego wątku z prezentami last minute ;) tam spis po specjalnościach był 

     

  • a wiesz, co? a jakby takie witrażowe? unikalne byłyby na pewno 
    nie wiem czy się da takie ;) 
    @AnnaLecha by wiedziała :)
  • Pomysł ciekawy ale witraż też dość delikatny jest. No, i jak z niego zrobić guzik?
  • Widzisz, @Malgorzata, taka już ze mnie życiowa oferma, że nie potrafię sobie guzika przyszyć, pardon, wybrać...
    Nie każdy jest jak Ty mistrzem w każdej dziedzinie. Niektórych przerasta wybór guzików nawet... Może coś poradzisz?
    :-D
  • Posłuchanie rad innych osób (prawdopodobnie lepiej obeznanych z guzikowym handmadem) nie wyklucza dokonania samodzielnego wyboru :-P
    Pytam o radę nie po to, żeby ktoś za mnie decydował. Po prostu, zbieram pomysły, żeby mieć w czym wybrać.
  • ...wywołana :)

    mogłabym zrobić decoupage guziki - choć do tej pory nie robiłam
    wybór kształtów drewnianych guzików spory, np. tutaj:

    mogły by wyglądać np. tak:

    image

    a mnie się podobają też takie ceramiczne, tylko ceny astronomiczne
    image
  • a tu znalazłam sutaszowe też piękne:
    image
    i takie z materiału
    image
    image
  • @Agax4 - a co mogłabyś zaproponować na guziki (28-30 mm i do kompletu mniejsze na rękawy) do kurtki w kolorze jasny beż wpadający w łososiowy?
    Chętnie u Ciebie zamówię komplet guzików - 4 większe i 7 mniejszych. Fajnie, żeby były jakieś dość kontrastowe względem materiału, żeby było je widać. Ale chyba bym nie szła w jakieś bardzo wywrotowe kolory. Masz jakiś pomysł? Może akurat jakąś serwetkę masz, która Ci się wydaje adekwatna.
    I jaki byłby koszt takiego kompletu guzików?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.