Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Artystyczne guziki - pytanie do handmejdowców

13

Komentarz

  • Te koronkowe mi się podobają...
    Myślę, że można samemu zrobić. Chyba są takie formy guzikowe do obciągania materiałem?
    A kolor? Możesz sobie pokombinować z koronkami.
  • edytowano październik 2013
    @engi mogłaby Ci zrobić cudne  guziki ceramiczne. Piękne są te jej wyroby z gliny - wczoraj znów się zachwyciłam.

    Już doczytałam, że zdecydowałaś się na inne.

    Jakby ktoś potrzebował jakiegoś cuda ceramicznego to do Engi uderzcie.
  • edytowano październik 2013
    @Monira - obawiam się ceramicznych, ze względu na ich nietrwałość :-( Ja mam w domu stadko wściekłych dzieci i nie jestem w stanie ich upilnować, żeby mi tej kurtki z wieszaka czasem nie zrzuciły. A w sieni kafelki na podłodze. Jakoś nie mam złudzeń, że w starciu guzika z płytką podłogową, ten pierwszy odniesie większe obrażenia.
    BTW, guziki ceramiczne bardzo mi się podobają.
  • edytowano październik 2013
    @Agax4 - a co mogłabyś zaproponować na guziki (28-30 mm i do kompletu mniejsze na rękawy) do kurtki w kolorze jasny beż wpadający w łososiowy?
    Chętnie u Ciebie zamówię komplet guzików - 4 większe i 7 mniejszych. Fajnie, żeby były jakieś dość kontrastowe względem materiału, żeby było je widać. Ale chyba bym nie szła w jakieś bardzo wywrotowe kolory.
    Z delikatnym różem, różo-beżem, często ładnie komponuje się turkusowy (choć oczywiście nie wiem, czy tak będzie w przypadku tego konkretnego odcienia).
  • przeglądnę zapasy i odpiszę coś pod wieczór :)
    myślę, że cena jednego guzika to nie więcej niż 3 zł
  • @Pigwa - ale to nie róż. Na moje oko, to turkusowy tam nie będzie pasował. Ale ja nie do końca prawidłowo widzę kolory i nie koniecznie potrafię określić co, do czego pasuje.
  • @Agax4 - oszacowanie ceny brzmi bardzo kusząco :-D
  • No i zaraziłaś mnie, znalazłam płaszcz w kolorze mlecznej czekolady - uwaga, uwaga!!! - BEZ... no... bez czego?! Bez guzików  ;)) To sobie też zamówię, a co! Na poporodzie będzie jak znalazł :))

    Agax4, można do Ciebie w sprawie guzików na priw? :)
  • hahaha
    właśnie prasuję swój granatowy bezbarwny ciążowy płaszcz i tak rozmyślam czy by mu choć jednego guzika nie zmienić :)
  • Bardzo się cieszę, że jestem dla Was inspiracją :-)
    Ja dostałam w zeszłym roku po szwagierce płaszcz. Długi prawie do ziemi. Elegancki. Tylko cóż z jego elegancji, jak miał na dole niespieralną plamę. Dlatego przerobiłam płaszcz na kurtkę i teraz kombinuję z guzikami, żeby to szykowniej się prezentowało ;-)
  • @Pigwa - ale to nie róż. Na moje oko, to turkusowy tam nie będzie pasował. Ale ja nie do końca prawidłowo widzę kolory i nie koniecznie potrafię określić co, do czego pasuje.
    Jeśli bardziej w stronę beżu, to może bordo? A jeśli lekko wpada w pomarańcz (łososiowy), to np. granat, fiolet? Ale to taka zgadywanka:)

    Świetny pomysł z tymi guzikami - i jaki ciekawy wątek:)
  • Myślę, że bordo, brąz, fiolet - coś w tym kierunku.
  • Najfajniejsze guziki jakie widziałem to takie: http://ceramikowo.com/galeria/category/1-guziki.html
  • wątek naprawdę inspirujący :)
    zeskanowałam swoje serwetki i tak to mniej więcej mogłoby wyglądać:


    image
    image
    image
  • i jeszcze

    image
    image

    Kramik z guzikami uważam za otwarty!!!

    :-))

    guzik wielkość 2,8 cm a może być większy 4-6 cm
    pewnie nie wszystkie wzory pasują 
    ale myślę, że z jednej serwetki można zrobić kilka guzików

    INSPIRUJEMY kolejnych handmadowców
  • To bardzo proszę o komplet z serwetki nr 8. Choć wybór nie był łatwy.
  • Moja koleżanka robi takie cosie.
    Rozmawiałam z Nią(mama wielodzietna),guziki tez mogą być


  • Slinię się i ruszam do szafy , szukać w czym guziki zmienić!!!
  • @E.milia
    coś dla ciebie?
    image
    image
  • agax ale profesjonalnie do tego podeszłaś łał :)
  • @-) :-B :-O


    i wielkie brawa =D>

    słów mi brakło !
  • łoł ja tez do kurtki potrzebuje dużych guzików. Agax mogłabym zamówić u Ciebie??
  • podoba mi się wzór 11:):)
  • łoł ja tez do kurtki potrzebuje dużych guzików. Agax mogłabym zamówić u Ciebie??
    można, można
    piszę priv
  • Ha! Patrzcie i podziwiajcie moje guziczki :) jak przyszyję to wstawię. I chyba ukradkiem poodpruwam jakieś z innych ciuchów ;) Są śliczne i nie mogę się na nie doczekać!!!
  • edytowano październik 2013
    Skoro już odpruwacie: przygarnę  wszelkie uwolnione guziki! Kolor, wielkość i ilość bez znaczenia,  preferowany kształt tradycyjny. Do rękodzieła. ;;)
  • guziki dla założycielki tego wątku 
    mam nadzieję, że przypadną do gustu i będą pasować do kurtki 
    ;)
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.