Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Matka to nie kobieta (o koszulach nocnych i szlafrokach) ;)

13

Komentarz

  • A tak serio, to bardzo mnie cieszy ten trend na ładne koszule. W mojej sali po ostatnim porodzie trzy z czterech mam miały ładne koszule (ta czwarta miała żyrafy, ale to pierwsze dziecko, jeszcze się nie nauczyła netu przeszukiwać ;) )
    Życiowa mądrość przez Ciebie przemawia Marcelino :) Ja miałam koszulę w słoniki - równie paskudne. I nie przeszukałam netu i to było przy pierwszym dziecku. Jeszcze przed wypisem sobie obiecałam, że ją wyrzucę i nigdy, nigdy nie założę. A mężowi w domu bym się w niej na oczy nie pokazała :D a do szpitala zabrałam :)
  • No i zamowilam sobie przez was sukienke :-)
    Teraz sie zastanawiam,czy do porodu dojdzie, mam zamiar wygladac bardzo kobieco przy tym moim piatym dziecku ;-)
    Najbardziej przekonala mnie @Rosea - a raczej jej maz ;-)  moj tez uwielbia mnie w sukienkach, niech sie chlop cieszy ;;)
  • kurczę, bo to tak inaczej się człowiek czuje niż jak założy koszulę szary-melanż z rozpinaną listwą pod szyją do karmienia, koszula prosta i bez żadnych zaszewek, wór zgrzebny, a na dole aplikacja przedstawiająca uroczą mleczną krowę z gigantycznymi wyciuuuuungniętymi wymionami   3:-O   :-&  (a mam taką i drugą ze słoniem, bo mi do głowy nie przyszło inaczej przy pierwszym)
    taki mam humor przez te sukienki dobry dzisiaj (boszsz, jednak ten materializm z człowieka wyłazi...)
    no dobra, przez reakcję męża też ;)
  • @katarzynamarta a mój maź mnie wyśmiał i nie przywiózł mi prostownicy.. A ja przez tydzien w szpitalu wyglądałam jak szczotka...
  • E tam, nie kokietuj. Szczotka, right.

    A serio, to Ty masz naturalnie kręcone? Bo raz Cię widziałam z kręconymi i myślalam, że sobie skręciłaś - a nie, że zawsze prostujesz :)
  • Naturalne kręcone :)

    I nie kokietuje! Jak zostawię moje włosy samopas bez żadnego zabiegu to powstaje szczotka ;)
  • @Marcelina na ile przyjezdzasz do stolicy? Ubolewam nad tym ze sie nie spotkamy... Chyba ze do przyszłego tygodnia zostaniesz :D
  • Nie, tym razem nie. Przyjeżdżam jutro po południu, wyjeżdżamy w sb po południu (do teściów).
  • http://danvera.pl/pl/p/SK46/859
    ten kangurek fajny na brzuszek - i do karmienia też, no i ta cena :)
    Lila ale ceny wypatrzyłaś
    aż mi żal że nie zdążę na sobotnią imprezę nic zamówić :/ w dotychczasowe sukienki przestałam się mieścić :(


    ale do porodu obowiązkowo :) chociaż już mam fajną, bo Milę też rodziłam w sukience, fioletowej fajna była :)
  • Kupiłam te sukienki ze sklepu polecanego przez Roseę
    wzięłam 4 z wyprzedaży, dwie dla siebie (jakość materiału taka sobie, ale spodziewałam sie tego), dwie dla mamy ( z fajnego grubszego materiału, dobrze uszyte)

    ale

    na cztery sukienki, tylko jedna przyszła dobra
    :-w

    a tak mi zależało na ciemnych kolorach i długim rękawie wrrrrrrrrrrrrrrr
    to przysłali mi jasnozielony z krótkim rękawem
    itd.
  • UJa nic tylko rozszerzyć działalność,bo mali mają mamy
    ;)
  • ale popatrzyłaś na ceny? za tą ostatnią 105 zł to hmmmmm
    skąpa jestem, nie dałabym ;)
  • Nie bijcie, bo sie na polskich porodowkach nie znam. Ale czy te koszule to jakis odgorny wymog? Bo jak raz bylam w DE na poloznictwie, to wiekszosc pacjentek w dresikach przeroznych smigala.
  • ja sobie kiedyś kupiłam fajny zestaw: spodnie bawełniane i koszulka do karmienia, która wygląda tak, że od góry do połowy długości ma drugą warstwę. W pierwszej są wycięte podłużne otwory, żeby się pierś zmieściła, albo przynajmniej maluch miał się jak podpiąć, a warstwa wierzchnia zasłania sama kiedy niepotrzebny dostęp. Mnie się podoba bardzo, bo maluchy w środku nocy są w stanie odsunąć same wierzchnią część, a ja przynajmniej nie leżę całą noc z cyckiem na wierzchu. Ja z tych, co się w nocy nie budzą, i jakoś tylko odruchowo dzieci przystawiają. Jak nie zadziała i dzieciak jęczy, to mąż mnie budzi.
  • Maciejka - o nie nie dres jeszcze gorszy, nie cierpię dresów, najchętniej był w dżinsach pomykała, ale to ponoć nie zdrowo ;) u nas każą chodzić w koszulach i wietrzyć :)

    quoda - mam taką jedną koszulę, ale widać na górna warstwa jest za  krótka bo wiecznie mam oba cyce na wierzchu, nie lubię jej, ale teraz tak sobie myślę że może faktycznie by doszyć te 10 cm materiału i powinno być ok
  • Maciejka, nie wymóg. Kwestia higieny krocza, dopływ powietrza przyspiesza gojenie.
    Na te pierwsze szpitalne doby lepsza. I mniej się plami, kiedy leżąc w łóżku - na podkładzie - się ją podwinie. Sorki, że tak naturalistycznie.
    Jak lubię spać w spodniach, tak tu też wybieram koszule.
  • Takie koszule w różnych kolorach w lutym tego roku były w łódzkim realu (w manufakturze) za ok.30 zł.
    Kupiłam dwie,jedną taka jak u góry na zdjęciu a drugą krótką i do tego spodenki ze stopniowaną gumka.
    W ciąży chodziłam,cesarkę w niej miałam (w tej bez spodenek),teraz bardzo fajna do karmienia.
    Bawełniana,często piorę,nic się z nią nie dzieje.
  • nie wiem czy dobrze leżą, bo na razie leżą u mnie na sofie :D:D:D i czekają aż mama się zjawi i je zobaczy

    a wzięła taką: image

    i taką:image


    a teraz widzę że z tego samego materiału, czyli z grubszego pojawił się też takie:image

    tak mi się wydaje że to ten grubszy, a nie ten bawełniany z którego przyszły moje.
  • Kalinosia - właśnie taką chciałam kupić ciemno zieloną z długim rękawem, dostałam jasno zieloną z krótkim :( czekam co mi zaproponują bo zła jestem strasznie
  • @Uja, a w tym samym sklepie tak?
    Kurde...

    Boo te mi sie wyjatkowo podobaja ale jak dostane z moim pechem ni to co chcialam to sie wkurzę..
    Daj znac jak u nich reklamacja przebiega..to sie moze zdecyduje..
  • do karmienia? czemu nie
    zaśliniłam się na tą czekoladową i bakłażanową ...
    mi sie szarosci podobają wszelkie i wrzosowate i baklazanik tez :)
  • jakbym umiala szyc to bymsobie sama uszyła :P o!
  • Może w regularnej sprzedaży jeszcze mają, bo ja klikałam na wyprzedaż
    ale w sumie co za różnica, skoro jest na sklepie powinno być w magazynie, a jak nie ma to się dzwoni/pisze maila i przeprasza a nie wysyła cokolwiek.
    Na razie proponują odesłanie wszystkiego, a ja tak nie chcę. Zobaczymy
  • jakbym umiala szyc to bymsobie sama uszyła :P o!
    za tą cenę, trudno kupić sam materiał a co dopiero szyć ;) (oczywiście mówię o cenie z wyprzedaży)

    Lila właśnie nie ma w opisie, musiałąbyś do nich pisać, tak na oko mi wygląda że to ten grubszy (a nie ten z któego jest sukienka linkowana przez Roseę i Kalinosię)
  • @uJa dziwne to wszytsko :/ w dzisiejszych czasach o klienta sie powinno dbac :P chuchac i dmuchac i w myslach czytac...

    Apropos koszul nocnych..
    Powiem Wam ....ale nie zlinczujcie ;) ...ze ja do tej pory się nie ubrałam, ino w tej nieszczesnej koszuli  (z misiem!!!!) leze buuuuuuuuuuu
    Muszę się zebrać w sobie i pokuśtykać się ubrać..
  • jakbym umiala szyc to bymsobie sama uszyła :P o!
    za tą cenę, trudno kupić sam materiał a co dopiero szyć ;) (oczywiście mówię o cenie z wyprzedaży)

    Lila właśnie nie ma w opisie, musiałąbyś do nich pisać, tak na oko mi wygląda że to ten grubszy (a nie ten z któego jest sukienka linkowana przez Roseę i Kalinosię)
    kupowałabym rozmiar 46 sukienek i przerabiała :P hehehehhe
  • Podbije. Bo szukam
    Czegos kurde nie w sloniki, do porodu i karmienia... I najlepiej ponizej 100zl, bł do tej pory wszystkie które mi się podobały to od stowy w górę...


    No a 3 porod zobowiazuje, c'nie?;)
  • A sukienka z indyjskiego sklepu, wzorem Kowalki?
  • Dorota, mi właśnie przyszły sukienki z Pentelki. Jako sukienki eleganckie średnio ale jako sukienki po domu lub bardziej eleganckie koszule nocne ok. O takie:
    http://pentelka.shoparena.pl/pl/p/Elegancka-sukienka-ciazowa-oraz-do-karmienia-/183
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.