Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki wózek?

145791032

Komentarz

  • Czyli chyba jednak teitonia. My mamy same gruntowe drogi, nie może zbytnio rzucać.
    Dzięki!

    A Quinny? Miał ktoś gondolę?
  • @MartynaN
    mamy od początku quinny speedi, dmuchany trójkołowiec
    Wózek terenowy :)
    co chcesz wiedzieć? czy ogólnie się rozpisać? :)
  • Rozpisz się. Zastanawia mnie np. wyrzezbienie spacerówki. Czy dziecku chodzacemu, chodzacemu się rozglądać, nadal wygodnie?
  • @MartynaN nie wiem, bo moje jeszcze nie chodzi się rozglądać :) ale moze @Maciejka tu cos więcej powie, bo tez go ma (chodzi o Quinny speedi)
    Napisze w punktach
    Wózek nie do zdarcia, moje dziecko juz trzecie w nim jeździ, po wypraniu wygladal jak nowy. Troche slabo się juz sklada itd. ale wszystko działa
    Gondola krotka, ale J. jest wysoki i uzywal do 8. miesiąca. Gondola ma te same adaptery co Maxi Cosi, ale moze to standard?
    Ogólnie wielki, w niektórych marketach nie mogę wyjsc przez normalna kasę . Duuuza buda.
    Ergonomia srednia, sama bym nie kupila tego wózka. Maly kosz na zakupy, ciężko się do niego dostać. Mechanizm zmiany nachylenia oparcia w spacerowce jakiś przedpotopowy.
    Siedzenie w spacerowce się nie rozkłada na plasko, glowa spada i dziecko śpi krzywo. Wyprostować tez się nie da w moim odczuciu dostatecznie.
    Super w teren, śmiga po wertepach, aż milo. Da się go wciagnac po schodach itd.
    A, raczka się wysuwa, ja mam zawsze na maksa, a mam tylko 175cm. Wózek się robi ogromny z ta raczka :) ale jak sie odblokuje kolko, to zwrotny jest
    Dla mnie wózek dla osób, które mieszkają w domu i maja wokół niecywilizowane tereny spacerowe ;)i w takim celu kupila go pierwotna wlascicielka.
    Ja mam troche inny tryb mieszkam w miescie, dużo rzeczy w wózku wożę (a raczej chcialabym, ale nie ma gdzie), załatwiam jakies sprawy, przechodzę przez waskie przejscia i nie do konca mi odpowiada.
    Aha, nie miałam innego! :) ale w sklepach widziałam i przymierzalismy dziecko.
  • Czyli szału ni ma. Ja mam warunki jak właścicielka nr 1 , ale zależy mi na pojemnym i łatwo dostępnym koszu. Do sklepu kawałek i trudno z trojka jeszcze siatki nosić.Dzieki @malagala
  • To moze Jedo Fyn ? Ja mam na pompowanych skretnych kolach, kosz jest wg mnie dosc spory...
  • Mam pytanie o wózek spacerowy (nie musi być parasolka ale składany) normalny, czterokołowy dla bardzo dużego dziecka 2,5 roku. On się nie mieści w żaden. Które to modele są przestronne i wygodne. Mam na myśli taki wózek, w którym mógłby przysnąć czasem. Nie zmierzę teraz dziecka - nie mniej ma wymiary niektórych 4-latków.
  • PS
    czy np. wózki graco są z tych dla dużych?
  • Baby jogger city mini GT my czasem wozimy w nim sporego 4 latka
  • Podbiję jeszcze z tym wózkiem - dodam, że chodzi o zakup w miarę niskobudżetowy.
  • Może @MonikaN by coś mogła poradzić ?
  • @MagdaCh, już wymieniony Baby Jogger city mini lite, taki my mamy.

    Jaś, 5 lat, 25 kg czasem jeździ.
    Ten wózek jest przeznaczony dla dziecka do 25 kg.

    http://www.babycheapskate.com/2014/08/01/new-baby-jogger-city-lite-many-of-the-city-minis-features-for-70-less/

    A docelowo wózek jest 2 latka, ale ja mam naprawdę duże dzieci Magda. Spokojnie się młodszy mieści, jeszcze ma zapas w wózku, po bokach też dużo miejsca nadal ma.

    Ostatnio zajechani wracali z wywczasu u forumowej koleżanki i zmieścili się obaj, młodszy na kolanach starszego i nawet łatwo się pchało.

    Jestem z niego zadowolona, do małego formatu się składa, jak się nie mieści, to kólka można odpiąć, na płasko się rozkłada. Kosz ma za mały, ale dla mnie zawsze za mały kosz, bo lubię na targ chodzić i po 15 kg towaru warzywno-owocowego przytargać.
  • A nie możecie mi czegoś za 500 zeta zaproponować tylko od razu takie drogie? Ech.
  • edytowano październik 2015
    Też chcieliśmy do 500 stówek, ale się nie dało. Na 800 zł jeszcze mój mąż wyraził zgodę. Tylko nasz ze sklepu stacjonarnego Świat Malucha czy coś takiego w Alejach Krakowskich.

    W owym czasie widziałam go w necie za 700 zł.

    A i największy plus, to: duże koła, łatwo się prowadzi, a przy tym wózek leciutki, tylko 7 kg.
  • Nie no - mój mąż padnie, jak mu powiem, że kolejny wózek potrzebny. A jest potrzebny. Już też widzę, że w okolicy 700 można nabyć.
  • My teoretycznie Magda, też mieliśmy sprawny wózek, ale tak sprawny, że się bałam jeździć, bo może zaraz kółko odpadnie.

    My dosć wysocy jesteśmy, a wszystkie poprzednie wózki, poza gondolami, dostaliśmy w prezencie, no kilka cm więcej i byłabym z nich zadowolona.

    Ale tak to, no jeździliśmy tamtymi. 2 były ok na wysokość, ale znów ciężkie, po 14 kg, suuuabo.

    Ostatni był leciutki, 6 kg, ale to taka spacerówka, trochę większe koła niż te parasolki mają, ale za niski, cięzko się prowadził.

    I juz na wakacje powiedziałam: dość! potrzebuję wózek, który będzie duży, bo synkowi z kazdego już główka wystawała do połowy i wysoki miał być.

    Ten jogger spełnił moje wymagania.

    Mógłby być granatowy, ale cuuuusz :) jest czerwony.
  • Dobra - @MonikaN - dziękuję za rozwiązanie mojego problemu. Zamówiłam. U nas nie tyle problem wzrostu dorosłych co faktu, że 2,5 latek główką wszystkie zadaszenia podnosi do góry, o nogach i rękach to nie wspomnę. Wygląda jak z innej bajki, o relaksie nie może być mowy podczas spaceru.
  • @MonikaN
    a gdzie się naciska, aby złożyć ten wózek?
  • jeden z czerwonych przyciskow, chyba po lewej stronie, a potem za raczke materialowa, tam gdzie dziecko siedzi. sklada sie jedna reka.

    @MagdaCh, podoba Ci sie? syn sie miesci?
  • Podoba mi się bardzo - na razie sama go rozłożyłam, bo dziecka chore. Nie mogę w instrukcji namierzyć tego sładania. Bardzo fajny, dzięki!
  • @MagdaCh, mi się kojarzy, że po lewej stronie, tam gdzie są te śruby do składania. Na wysokości łokci dziecka mniej więcej.

    Czerwone punkty są 3.

    Dwa do odczepiania kółek, odczepia się też jednym ruchem.

    I ten trzeci do złożenia wózka.

    Swój wózek składałam chyba ze 2 razy w życiu. Jeżdżę komunikacją państwową, a jak trzeba złożyć: pociąg, autobus czy statek, to przeważnie z mężem jestem, On się zajmuje obróbką wózka.
  • Już działa - rzeczywiście prosto się składa i poręczny. Dla mnie to składanie to podstawowa rzecz w wózku :D
  • Wyciągam wątek
    Przymierzam się do zakupu wózka, będzie używany.
    W podobnej cenie mogę zakupić mutsy 4rider albo jedo fyn.
    Macie doświadczenia z tymi wózkami ???
    Wózek musi dobrze jeździć nie tylko po asfalcie czy chodnikach, u nas głównie las i na pewno głównie będą wycieczki w teren.

    Chyba chodzi głównie o wytrzymałość, lekkość w prowadzeniu i bezproblemowe składanie.
  • Mutsy mam na wioskę.
    Wady dla mnie, że u nas nie ma cienia i ciężko zakryć twarz dziecka w spacerowce żeby Słońce nie razilo. Wiatry mamy więc parasolka to nie rozwiązanie.
    Spacerówka ma średnio wyprofilowane siedzisko. Jakieś takie "płaskie".
    Gondola uchodzi za mała.

    Poza tym nie zamienilabym. Sama wsiadam do tego wózka np. bujajac dziecko na huśtawce.
    Tapicerka po dwójce nadal spoko.
    Jestem stała w uczuciach i mimo upływu lat nadal radością napawa mnie jego wygląd - wzornictwo budy, skórzana rączka itp.
    Można dostosować do dwójki dzieci rok po roku kupując duoseat. Lub przyczepiajac board.
    Adaptery do maxi cosi to też miły standard.

    My prawie nie składamy bo wóz używany wkoło domu. Wymaga przesmarowania po latach. Bez tego muszę się lekko szarpać.

    Koła pompowalismy 2x w ciagu 4 lat. Do małego auta ściąga się jednym klikiem.

  • Mutsy- mała i płytka gondola, mój młody ponad 5-cio miesięczny wchodzi ,, na ścisk"a jest tylko w kombinezonie i owinięty kocykiem. Nie wydaje mi się też jakoś specjalnie dużym dzieckiem. Uważam, że ma też słabą amortyzację, na naszych wertepach wytrzęsło Gucia straszliwie, jak był młodszy to ,,skakał" po całej gondoli. Poza tym wózek jest wykonany z bardzo dobrych materiałów, właściwie nie do zdarcia, łatwo i przyjemnie się prowadzi, szybko składa i ciekawie wygląda. Przy pozostałych dzieciach miałam bebecara (urbo i vector at) i oprócz dużej wagi nie miałam do nich żadnych uwag.

  • Dziękuję za opinie, bardzo pomocne.
    O gondoli nie pomyślałam, ze może być mała :(
    Moje dzieci raczej długie.
    A macie rozeznanie w jakich wózkach gondola byłaby taka spokojnych wymiarów.

    Miał ktoś do czynienia z x- lander move ?
    W zasadzie interesują mnie wózki raczej w teren.
  • @wiesia
    @ilona
    A macie ten wózek ze skrętną tylną osią ?
    Jak się prowadzi?
  • Duża gondolę ma Jedo i chyba Roan też. X-lander ma średnią - większa niż Mutsy na pewno, ale nie tak duża jak te dwa wcześniejsze.
  • Mam ze skrętną osią tylną i o dziwo prowadzi się wózek bardzo dobrze. W sumie kwestia wprawy ale jak się człowiek przyzwyczai to naprawdę wózek prowadzi się rewelacyjnie, mam wrażenie że łatwiej niż moje poprzednie wózki. Gondola jest mała ale... zależy kiedy się dziecko urodzi np. jak teraz to myślę że gondola będzie ok. bo przecież latem już do spacerówki się malucha przesadzi. Ja Guciola jeszcze chciałabym zimą w gondoli powozić ale nie wiem czy się uda.
  • Z Jedy Fyn znajomi byli niezadowoleni, bo siedzisko spacerówki się nie składało i gdy stelaż wózka zajmował prawie cały bagażnik w małym samochodzie to siedzisko było kolejnym pasażerem zajmującym jedno siedzenie ;) Tyle że to było jakieś 4 lata temu więc może coś się zmieniło.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.