Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

PiS chce dać 500 zł miesięcznie na dziecko

edytowano lutego 2014 w Polityka
... drugie i kolejne, aż do skończenia 18 r.ż.

Kalkulatory w dłoń :)
«134

Komentarz

  • Ale dlaczego? Kaczyński nie pali cygar, będzie mógł się podzielić kasą ze społeczeństwem.
  • A skąd ją ma?
  • Ale jak dać?
    Znowu jakieś socjalistyczne rozdawnictwo cudzego?
    Czy odpis od podatku/dochodu?
  • Jak sprzeda wrak tupolewa jako relikwię to może będzie miał na te dodatki.

    Mi wystarczy jakby zniósł obowiązek ZUS i PIT.
  • propozycja konkretna (jak dla mnie) ale uwierzę jak zobaczę :/
  • niech lepiej VAT obniży
  • ja tam jak dają to biorę :p
  • edytowano lutego 2014
    A mnie żaden zus ni pit nie pomoże, bo jam z krus i dlaczegóż miałabym się tym zadowolić, a konkretne dofinansowanie jak dla mnie ma sens, skoro w eu rodziny korzystają z dofinansowania
  • Dlaczego dofinansowanie, a nie ogólna obniżka podatków? Bo system ma nagradzać rodziców, a nie robić dobrze wszystkim.

    Po antyrodzinnej polityce Platformy jest to miła odmiana.
  • Otóż to
  • Karta to pomyłka
  • Poczytajcie sobie w dzisiejszej Rzepie - Tusk zatrudnił na stanowisku ministerialnym jakiegoś gostka, którego jedynym zadaniem jest trollowanie na Twitterze. Na pewno ma sekretarkę i samochód z kierowcą. Jak się wyleje na zbitą mordę tych wszystkich darmozjadów, to zostanie dużo kasy dla rodzin wielodzietnych.

    Albo zagraniczne sieci handlowe - w praktyce nie płacą w Polsce podatku dochodowego. Takich dziur w systemie jest cała masa, wystarczy je pozatykać.
  • Nic tylko PiS da, PiS da...
  • Każdy(prawie) byle nie Tusk z kiełbasą wyborczą czy bez. Oby tylko sytuacja się zmieniła
  • A z czego da? Skoro nie ma własnych pieniedzy. Z cudzych łatwo rozdawać, tylko to się kradzież nazywa
  • Dobrze, przekonaliście mnie. Będę głosował na Tuska. W końcu teraz jest nam dobrze jak nigdy.
  • TawTaw
    edytowano lutego 2014
    Poczytajcie sobie w dzisiejszej Rzepie - Tusk zatrudnił na stanowisku ministerialnym jakiegoś gostka, którego jedynym zadaniem jest trollowanie
    ----------------------------------------
    nic odkrywczego i raczej powszechna praktyka u polityków
  • edytowano lutego 2014
    powiedziałbym tak - o utrzymanie rodziny ma zadbać ojciec,
    a proponowane rozwiązanie oddala nas od tego (hłe, hłe) ideału, poza tym hoduje nastepną warstwę klientów klasy politycznej
    o!
  • O ile popieram ulgi podatkowe na dzieci o tyle rozdawnictwo uważam za szkodliwe społecznie i moralnie. Za komuny już odrobiliśmy tą lekcję. Po co cofać się w czasie i rozwoju? Nie ma nic za darmo a rodzenie dzieci i wychowywanie to nie praca zawodowa. Nie mieszajmy dwóch rzeczywistości. Ludzi trzeba uczyć odpowiedzialności i pracowitości choć czasem wydaje się, że to syzyfowa praca.
  • Tak.


    Ale poczytaj najpierw prof. Kieżuna, Pioszo. 


  • Dobrze, przekonaliście mnie. Będę głosował na Tuska. W końcu teraz jest nam dobrze jak nigdy.
    ----------------------------------------
    Możesz zagłosować na Ruch Narodowy
  • @Monira

    ale o co chodzi ?
  • @Monira Rybiński się myli bo zawęża podatek do dochodowego. Jeśli za podatek uznamy również składkę na ZUS i kasę chorych oraz wszystkie składniki obciążające zarówno pracownika jak i pracodawcę to jest z czego pracującym nie zabierać.
  • Ponadto zgadzam si e z @Pioszo54. Systemy państwowe tworzą zależną od państwa i polityków klientelę. To główna przyczyna kryzysu demograficznego ale  i moralnego demokracji typu europejskiego. Ubóstwienie demosu zawsze się źle kończy.
  • A ile osób zatrudni się do obsługi tego rozdawania?
  • i komu zabierze?
  • przebrzydłej uni... to była chmurka by unia wypłacała po 100 euro na dziecko takie ujednolicenie dla krajów UE. A resztę w przypadku Polski 100zł państwo. No ale w sumie unia już wypłaca po 200 hehe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.