Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

17475777980103

Komentarz

  • Czy macie doświadczenia ze sklepem internetowym sprzedającym wszystko do łazienki?
    Polecacie jakiś ?

    Wszystko wskazuje na to, że wykończymy łazienkę, ufff

    Zastanawiam się nad prysznicem. Na dole mamy taka kabinę z wysokim brodzikiem, na górze też ma być prysznic.
    Na górze chcę coś innego, tylko co ????
  • zróbcie z odpływem w podłodze, bez brodzika.
  • myślę o tym,
    a zamiast brodzika płytki?
    fugi!!!
  • Jak nie dasz na podłogę mozaiki, to nie ma problemu ;)
    u nas fugi mają się dobrze mimo upływu lat.

  • Karolinka powiedział(a):
    myślę o tym,
    a zamiast brodzika płytki?
    fugi!!!
    My mamy tak właśnie,a czemu się boisz fug?
  • czyszczenie !
    na dole mamy prysznic kabina + wysoki brodzik rogowy, pomimo wietrzenia i czyszczenia, fugi są fuj dużo czarnych do wymiany
    mają 5 lat
    trochę obawiam się powtórki z rozrywki u góry



  • Karolinka powiedział(a):
    czyszczenie !
    na dole mamy prysznic kabina + wysoki brodzik rogowy, pomimo wietrzenia i czyszczenia, fugi są fuj dużo czarnych do wymiany
    mają 5 lat
    trochę obawiam się powtórki z rozrywki u góry



    @Karolinka może najpierw spróbuj te fugi posmarować pastą zrobioną z sody+w5 środek do czyszczenia łazienek.
    Tak zostawić na parę godzin, a pozniej wyszorować jeszcze raz twardą szczotką moczoną już w samym w5  (oczywiście trzeba to robić w rękawiczkach).
    Uwielbiam ten płyn,bo udało mi się nim wywabić brązowy zaciek powakacyjny z wanny,którego nie chciało ruszyć żadne mleczko,soda,domestos,proszek nic,absolutnie nic.A on bohatersko,wywabił :smiley: (nasączone płynem waciki kosmetyczne zostawiłam przyklejone do wanny na noc.Rano nie było śladu po zacieku).
    To ten pierwszy na blogu (nie mogę znaleźć go na żadnym innym obrazku) http://rolci.blogspot.com/2016/02/porzadny-dom-7-moich-ulubionych-srodkow.html
    Podziękowali 1Karolinka
  • @Karolinka do brodzików sa jakies specjalne fugi, nie pamiętam, jak sie nazywają. Epoksydowe? Droższe, szybciej zasychają, bardziej toksyczne przy kladzeniu. Ale podobno dobrze się to zmywa. Rozumiem Cie, bo ja nie znoszę fug i w nowej łazience nie mam ani centymetra :)
    Podziękowali 1Karolinka
  • my mamu z plytek ale bez kabiny,drzwiczek.. tylko z jednej strony okno z drugiej scianka z kafli.. tej zimy nikt sie nie zdecydowal uzyc.. okupujemy wanne na dole.. marzy mi sie duza wanna u gory i prysznic na dole.. ale taki uklad tych lazienek malych ze to wymagaloby calosciowej rewolucji
  • A zobaczcie sobie brodzik Terran z Roca- taki mamy zamówiony do łazienki. Wszyscy, którzy mają bardzo sobie chwalą...
    Podziękowali 2Karolinka Amica
  • CART super jest "brodzik"! Taki właśnie jest w łazience w hotelu, w którym teraz na feriach jesteśmy, rewelacja! Jak go zobaczylam, to mi się taki do domu zamarzyl, a że remont łazienki już bardzo się prosi, to byłaby okazja. Tylko sądziłam, że to ciut tańsze jest :(
    Podziękowali 2Karolinka Amica
  • @Karolinka domarket.pl zaoszczędzilisymy na samej wannie 800 zł. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • My zbieramy się pomału do wyremontowania łazienki, z wymianą wanny na kabinę.
    Tylko kabinę bym chciała z głębokim brodzikiem taką półokrągłą. Ktoś może coś polecić? 
     
  • Ania,przemyśl tę półokrągłą kabinę jeszcze, może na rzecz takiej pięciokątnej narożnej. Z półokrągłej nie ściągniesz wody ściągaczką na przykład, a to bardzo pomaga w codziennym utrzymaniu czystości.
    Ogólnie nie lubię kabin i tych prowadnic, do czyszczenia fatalne. Ja wybierałam żeby miała jak najmniej tych elementów gdzie się może brud gromadzić.
  • @Małgorzata
    daj przykładowe zdjęcie takiego prysznica

    myślimy dalej!
  • Małgorzata, zgadzam się, mam podobnie, tylko obudowane kabiną szklaną właśnie pięciokątną, narożną, otwieraną (jak najmniej prowadnic i innych elementów) bo łazienka mała i nie chciałam mieć wszystkiego zachlapanego. Sprawdza się, ostatni myjący się przeciąga ściągaczką, co trwa 1 min i dzięki temu myję ją może raz na miesiąc. 
    Inna sprawa, że nie w każdym bloku da się takie rozwiązanie zrobić, bo wtedy instalacja musi być w podłodze, więc czasami po prostu nie ma możliwości.
  • edytowano lutego 2017
    No ciekawe czy mi wklei. U nas jest tak (trochę nie spasowaliśmy tej góry, ale kabinę w sumie kupiłam za 700 zł a nie robiłam na amówienie za 2 tysie, więc jakoś przeżyję :) ):
    Podziękowali 4Karolinka mamaw Amica kropka
  • @Emilia_K ; tylko u mnie problem jest taki że łazienkę mam wąską i okno tak ułożone że inna chyba kabina nie będzie pasowała, bo albo okna nie uchylę albo będzie się tam woda lała:/
    Mała ta moja łazienka a chce tam jeszcze  pralkę zmieścić.
  • A może wiecie gdzie znaleźć program do projektowania łazienki ?
  • Szklana kabina???
    Czy to się nie potłucze?
    U mnie czterech chłopa na stanie, każdy ruchliwo- wrzaskliwy, no może poza mężem ;)
  • Ja projektowałam na kartce w kratkę :)

    Podziękowali 1AniaLecha
  • @Emilia_K
    woda spod prysznica zostaje w kabinie czy niekoniecznie?


  • Jak kabina jest dobrze zasilikonowana przy podłodze, to zostaje. Troszeńkę się moczy mokrą uszczelką dolną od drzwi, jak się je otwiera, ale to odrobinę. 
  • Karolinka- nie wiem czy się nie potłucze, u nas nikt nie próbował :)
  • @Emilia_K widzę, że masz płytki cementowe :) mi się podobają ogromnie ale wyczytałam, że są trudne do utrzymania w czystości. Możesz coś napisać na ten temat?
  • formatka to nie są cementowe, to gres :) Vives 1900. Do utrzymania normalne jak każdy gres, wystarczy mopem przelecieć.
  •  W takim razie ładny gres :)
    Podziękowali 1Emilia_K
  • No ładny, ja się zakochałam na zabój :)
  • a nie da się tej pralki dać do kuchni @AniaLecha ? u mojej teściowej jest mikroskopijna łazienka i jeśli by to ode mnie zależało ;) to dałabym tą jej ogromniastą pralę do kuchni (też nieustawna bo wąska, ale pralka by się zmieściła)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Mam ją teraz w kuchni i mam już jej dość. Chętnie szafkę zamiast pralki wsadzę do kuchni.
    Podziękowali 1Rogalikowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.