Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

17576788081103

Komentarz

  • a, to co innego. ja mam też małą łazienkę i mam pralkę wąską. jakoś daje radę, mimo że dużo piorę. ale na razie mam małe dzieci i czwórkę "tylko"
  • edytowano lutego 2017
    koleżana ma pralkę w szafie w przedpokoju, za ścianą łazienka i rury puszczone przez otwór w szafie i ścianie dzielącą oba pomieszczenia
  • edytowano lutego 2017
    o, to też ciekawy pomysł.

    a ja się zastanawiam, gdzie wygospodarować miejsce na mini suszarnię.

    wkurza mnie suszące się w domu pranie, małe mieszkanie mamy.  w sumie to lubię jak mi się pralka zepsuje hahaha bo wtedy idę do mojej mamy do pralni-suszarni i tam się wszystko zaczyna i konczy :D  ale "dopiero" 3 razy mi się pralka zepsuła. na szczęście naprawianie zajmuje mężowi trochę czasu, więc się nacieszam hehe

    rozwiązaniem jest jeszcze lato i suszenie na dworze, ale jak wiadomo jest ono tylko przez część roku ;)

    edit
  • Do małych mieszkań najlepsze pralkosuszarki.
  • O tak, mielismy w pierwszym warszawskim mieszkaniu, swietna byla. Ja sie teraz nacapierzam na wielka bebnowa suszare, ale jeszcze troche, przeprowadzke trza amortyzowac.
  • a to trzeba mieć miejsce na pralkosuszarkę ;) mam malutką pralkę gł. chyba z 40 cm (nie chce mi się wstać i zmierzyc, ale coś koło tego, większa nie wejdzie).

    ale taka pralkosuszarka to fajna by była...
  • My 45/60 najmniejsza znaleznilismy
  • na minus płytek zamiast brodzika
    - właśnie ta szczelność,
    - fakt, że na początku kąpania płytki są zimne

    tak usłyszałam
  • przed położeniem płytek smaruje się śmierdziuchem zwanym folia w płynie - uszczelnia elegancko! zimne płytki? żart jakiś ;)
    Podziękowali 1Karolinka
  • a nie wiem, dopiero się przymierzam do tej łazienki
    tak mówiła koleżanka, ze musi sporo wody spłynąć zanim da się wejść boso do kabiny
  • edytowano lutego 2017
    U mnie na pewno byłyby zimne, bo parter w starej kamienicy. Nawet po drewnianej podłodze nie da się chodzić boso, znaczy ja nie daję rady, bo dzieci i owszem ;)

    Planujemy pod tego terrana przełożyć rury doprowadzające wodę do kaloryferów. :)

  • @Bea nie mam plytek bezfugowych, tez nie jestem przekonana, ze to zdaje egzamin. Na ścianie mam jakas specjalna farbę, po której soe moze lać woda, a na podłodze panele lazienkowe.
  • czy ściany da się wygładzić tylko poprzez nałożenie gładzi i szlifowanie? Marzą mi się białe ściany, ale to stare budownictwo, poprzedni lokatorzy nic ze ścianami w tym kierunku nie robili i mąż też nie miał czasu i chęci się w to bawić i zawsze kładł grubą tapetę. Oczywiście można połozyc białą tapete albo taką do malowania, ale ja bym chciała mieć "żywą" ścianę. Istnieje jakaś magiczna sztuczka czy farba która podołałaby zadaniu? :)
  • Można chyba oblozyc plytami kartongips, ale ma to minusy
  • edytowano lutego 2017
    U nas tez ściany nierówne były, a nie chciałam tapet i nie chcieliśmy robić gładzi bo to duży kurz i większe dziury mąż zagipsował a potem pomalował farbą strukturalną baranek i bardzo fajnie wyszło i bez kurzu i nie duzo pracy.
    https://www.google.pl/search?q=farba+strukturalna+baranek&espv=2&biw=1366&bih=662&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjCooPn-bLSAhWM3SwKHWV-Dm0Q_AUIBigB#imgrc=qNZSNX8SHE-YvM:
    E: sufit tez tym pomalował, sypailania i duży pokój na biało, a w dziecięcych po jednej ścianie w kolorze.
  • Bea powiedział(a):
     Na to po wyschnięciu mp-k. zagruntuj i pomaluj.
    10 zl :D
    co to jest mp-k?
  • edytowano maja 2017
    Mam pewien szalony pomysł. Otóż zobaczyłam dzisiaj na hali sklepowej ściany obite prostokątami z blachy. Chce tak obic po jednej ścianie u dzieci. Tam gdzie są łóżka. Strasznie mi się to podoba. Co wy na to?
  • A nie będzie smierdzialo metalem?
  • jak taka dziurkowana to już widzę co tam można wrzucać i co będzie za tym dziurkami kwitło;-)
  • No bez przesady. Nie dziurkowana. ....
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Sorry, ale skojarzenie mam z hodowlą dzieci w laboratorium.
  • A jak z akustyką w takim pomieszczeniu?
  • @aga---p ja Cie popieram, bo sama lubie takie wariactwa (mam nadzieje, ze nie uraze ;) )
    my mamy kilka frontow w kuchni ze stali nierdzewnej, palcuja sie troche. ale fajne jest to, ze mozna do nich przyczepiac magnesy. wygladaja super :) reszta frontow drewniana, taka zabawa w cieplo-zimno.
    a jakie bys chciala, stalowe czy aluminiowe? aluminiun sie na pewno mniej palcuje, jest drozsze i chyba nie przyczepisz magnesow

    Podziękowali 1aga---p
  • mi  to się nie podoba :(
  • aha, nic nie smierdzi poki co, i nie powinno
  • A czemu u dzieci akurat? Sobie w sypialni najpierw zrób, jak będziesz zadowolona, to zrobisz też u dzieci ;)
  • a po co jej magnesy w sypialni ;) ?

    Podziękowali 2aga---p Katia
  • No... można panterkę powiesić ;)
    Albo w warcaby zagrać pod warunkiem, że ma się dużo magnesów.
    Taka gra wstępna. B)

    A jak mąż kołdrę zabiera to ją można magnesami do ściany przytwierdzić i problem z głowy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.