Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

17172747677103

Komentarz

  • Czy ma ktoś może drzwi przesuwne takie zewnętrze, nie chowane w ścianie? Właśnie się nad tym zastanawiamy, ale trudno znaleźć jakieś sensowne informacje. Czy takie drzwi chronią przed hałasem z innych pomieszczeń?
  • mamy w pokoju dziewczynek, drzwi cienkie (co ze starej szafy) ale sprawują się dobrze, w środku utrzymują ciepło, hałasu tez nie słychać, tylko same tak "brzęczą" przy otwieraniu i zamykaniu
    ale to raczej wina tego że to nie normalne drzwi tylko "szafowe"
    Podziękowali 1Agnieszka88
  • Nasi przyjaciele maja drzwi na prowadnicy puszczonej po scianie. Chronia tak samo przed chalasem jak klasycznie zamykane (o ile sa zamkniete ;))). Oni maja futryne zewnetrzna i do tej futryny jest przytwierdzona taka listwa, do ktorej drzwi sie domykaja dosyc szczelnie. W prowadnicy jest pozycjoner, ktory powoduje że zamkniete drzwi przylegaja do tej listwy.
    Podziękowali 2Agnieszka88 Basja
  • Czujnik gazu i czujnik czadu.
    Czyb to jedno urządzenie?
    Czy to sie kupuje i montuje samemu? Co trzeba wiedziec kupując?
    I gdzie kupic?

    Boje sie gazu.
    A w kominku nadal nie palimy, bo schize mam, ze nie ma tego urządzenia?

  • I jeszcze wróce do tematu malowania mebli. Czym konkretnie? I czy trzeba wczesniejnprzeszlifowac? Wyczyscic?
    A czym sie maluje boazerie?
    Zeby było ładnie, trwale i tanio?
    Kurcze...pstrzec na nią nie mogę.
    A fachowcy odradzili malowanie twierdząc, ze taniej zerwac.
    Tyle, ze to zrywanie musi poczekac.
  • @Małgorzata32 można kupić np. w Castoramie, w instrukcji jest jak i gdzie wieszać. Warto też przetestować - powinien być przycisk test.
    Wyje tak, że umarłego obudzi ;-).
    My po akcji z czadem (sąsiednie mieszkanie) i wizycie straży a potem w szpitalu na obserwacji kupiliśmy natychmiast.
  • @Elunia ale to jest do kominka tak?
    A do gazu to cos innego?
    Tu jest gaz ziemny. Do tej pory mielismy plyte elektryczną. Ja sie boję, ze ktores dziecko odkręci/nie zakręci dobrze. Na razie mają zakaz dotykania kuchenki.
  • Ale musze muec dwa? Tzn jeden w kuchni a drugi tam gdzie kominek? Czy wystarczy jeden na caly dom? A jak jeden to gdzie go umiescic?
    I gdzie kupic?

  • Małgorzata czujniki można dwa w jednym a można oddzielnie,jak wolisz.
    Co do mebli i boazerii to możesz malować nawet zwykłą farbą ścienną,tylko dobrze jest je najpierw odtłuścić czyli umyć wodą z płynem do naczyń.W zależności od tego jak farba kryje malować 2-3 razy.Jeśli chcesz bardzo dokładnie to możesz przeszlifować ale niekoniecznie.Meble można nie tylko malować ale i oklejać tapetą ścienną chociaż najlepiej zmywalną.Na koniec całość polakierować,żeby Ci się farba nie zmyła przy sprzątaniu ;) i już.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @pierniki doczytałam. Dzięki!
  • Z tego co kojarzę to jeszcze jest ważne żeby czujniki wieszać mniej więcej na wysokości wzrostu (nie pod sufitem czy bardzo wysoko) i nie przy drzwiach/oknach. Ale może technologia poszła do przodu ;)
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Bea masz rację szare mydło (najpopularniejszy biały jeleń dostępny nawet w Biedrze) jest najlepsze ale osobiście myłam tylko woda z ludwikiem i było ok.
    A boazerię w przedpokoju jak mi się pochlapała przy malowaniu ścian, ze złości pomalowałam tą samą farbą co ściany i od tamtej pory tylko co jakiś czas odświeżam.Też miałam zedrzeć ale wygląda na tyle fajnie ,że wolę zostawić tyle że pomalowaną.
    A żeby było śmieszniej,jakiś czas pozniej wyczytałam w necie,że ta farba którą malowałam,ma opinię słabo kryjącej,zostawiającej smugi,generalnie do kitu.Dobrze że moja farba o tym nie wiedziała :smiley: 
  • a mi nie rzeszkadzaja boazerie i dobrze bo cale korytarze w domu mamy i pokoj.. to by bylo zle jskby mi przeszkadzaly ;-)
  • @MAFJa u nas nawet w kibelku powyzej płytek jest boazeria :neutral: 
    Te mam zamiar orzemalowac w pierwszej kolejnosci.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Mysle ile palenia w kominku by było ;)
  • Atsd...na jednym poziomie ta boazeria wygląda jak "spod igły".
    Tej troche zal malowac.
  • Boazeria przemalowana na biało wygłada znacznie lepiej:
    http://mylittlewhitehome.blogspot.com/2013/06/wakacyjne-plany.html

  • A da sie przemalować takie panele ścienne? Mamy w jednym pokoju zostały po poprzednim właścicielu. Na razie nie planujemy wiekszych remontow w tym mieszkaniu. Może uda nam sie przeprowadzić.
  • tylko psa się nie przemaluje, a w domu, co bądź! 
    Podziękowali 2OlaN. Katia
  • Dzisiaj wyszorowałam ściany w kuchni, ... tak wyszorowałam wodą z płynem do mycia naczyń. Wszystko zeszło, łącznie z chlapnięciem sosu curry ( sprzed kilku miechów B)

    Chciałam ponownie zachwalić farbę  Magnat  ceramic, jest rewelacyjna.
    Latem wymaluję nią korytarz i sień.

    W sieni wracam do rubinu, znudziły mi się białe ściany
    Podziękowali 2babka4 Elżunia
  • Proszę o poradę w sprawie mebli kuchennych. Kuchnia ma być biało- grafitowa. Kafelki na podłodze- grafit, na ścianie między meblami- białe. Meble chcemy zamówić białe na wymiar, aż do sufitu i własnie nie wiem jakie lepiej na połysk czy matowe. Jakie będą lepiej wyglądały przy dzieciach, żebym nie musiała ze szmatką biegać ciągle i wycierać?
    Jaka lodówka lepiej wolno stojąca czy do zabudowy? Chciałabym wykorzystać też miejsce nad zmywarką i zastanawiam się czy można nad nią umieścić piekarnik, a może lepiej szafkę taką wysoką od zmywarki do sufitu? Boję się jak będzie oddziaływać para ze zmywarki na szafkę/piekarnik, czy nie będzie szafka zawilgocona albo zardzewieje piekarnik?
  • Osobiscie wole matowe meble, i odciskow palcow tak nie widac.
    Podziękowali 3mamaw tymka Skatarzyna
  • Chodzi o cos podobnego tylko obok lodówki  byłaby zmywarka a nad nią albo szafka do sufitu albo piekarnik i nad nim szafka. Tylko nie wiem jakie fronty są najbardziej wytrzymałe na parę i ciepło tez z piekarnika, bo widze często u znajomych że ten laminat się odkleja.
  • Biala kuchnia jest poprostu praktyczna.Na ciemnym wszystko sie odznacza.
    Wg mnie ciemna kuchnia wyglada ladnie w duzej doswietlonej/okna/ przestrzeni.

    Podziękowali 1mamaw
  • Już miałam kuchnię jasny brąz, teraz mam ciemny brąz, tylko białej jeszcze nie było;-)
    A kolory jakoś mnie nie pociągają, do biało szarego można będzie co jakiś czas zmieniac dodatki w jakimś konkretnym kolorze i chyba będzie to fajnie wyglądało.
    No własnie nie wiem co zrobić z ta przestrzenią nad zmywarką, bo kuchnia jest wąska i chcę meble tylko po jednej stronie, a po drugiej przy ścianie długi blat, żeby było miejsce dla każdego. I jak tego miejsca jakoś nie wykorzystam to się nie pomieszczę z tymi gratami, za mało będzie szafek. 

  • oczka na zwykly prad tez sa. My mamy i takie, i smakie.
  • mamy wsio w kartongipsie na betonie komorkowym, dlubac w tym latwo. podwieszane tylko tam gdzie wentylacja i tam te niskonapieciowe.
  • cos na pewno znajdziesz albo wymyslisz. a takie gipsowe jakby korytka by ie pasowaly? potem ze sprawnego omputera poszukam obrazka. sa kwadratowe, okragle, prostokatne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.