Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zabawka - HIT ? czy KIT ?

1555658606176

Komentarz

  • A mnie "Ulica Czereśniowa" nie zachwyciła. Dostaliśmy jesienną. Taka wizja postrzchrzescijanskiej Europy. Budynek, który wygląda jak kościół, a kościołem nie jest. Zakonnice, które niosą lampiony-pingwiny. Akurat pingwiny, każda, nie coś innego. Mam wrażenie, że autor jest na bakier z chrześcijaństwem. Ale może niepotrzebnie się czepiam.
    U nas hitem wśród książek obrazkowych był "Rok w lesie". Piękne ilustracje. I można "czytać" na dwa sposoby. Albo każdy miesiąc oddzielnie, albo śledzić, co się dzieje z danym zwierzęciem w kolejnych miesiącach 
  • uJa powiedział(a):
    Najstarsza marzy o głowie do czesania, uważam że to fajny pomysł więc dostanie na urodziny, tylko się zastanawiam czy brać taką lalkową zabawkową różową ;) czy fryzjerską głowę, cenowo wychodzi na to samo, ma ktos doswiadczenie?
    Mieliśmy zabawkowe dwie, szybko się włosy splątały i trudno je było uczesać. Córki nie chciały się już potem nimi bawić. 
  • U nas też się głowa nie sprawdziła. Szybko rozczochrana trafiła do lamusa
  • @uJa moim znajomych córka ma taką fryzjerska i jest bardziej zadowolona.
  • Dzięki spróbuję zatem z fryzjerską, pewnie zapał przejdzie ale ja tak mało zabawek im kupuję że.choc raz w roku spełnię marzenie.
  • A petshopy kupię gdzieś w dobrej cenie? Jedna z córek marzy albo o Lol albo i petshoopach jak widzę ceny Lol to mi slabo ale jeszcze tych drugich nie sprawdziłam;)
  •  Petszopy na olx zobacz. Może po Mikolaju ktoś chce zbyc. 
  • @uJa miało być "bardzo" a nie "bardziej" :smile:
  • ha!
    największą niewiadomą była dla mnie 12 letnia córka,
    i myślę że znalazłam :)
    ona uwielbia puzzle, ale już nie chciałam  kolejnych normalnych puzzli,

    wooden city - zobaczcie sobie na allegro, są fajne rzeczy tam :)

    ja kupiłam szkatułkę - takie mistery box, ale zastanawiałam się jeszcze nad sejfem 

    druga podobna firma, bardzo ciekawa - robotime - też po wpisaniu na allegro cuda wyskakują :)
    Podziękowali 2NC500 Pipijo
  • Joannna powiedział(a):
    wooden city 
  • Ja już mam dola w temacie.. myślałam ze szybko ogarniemy tymczasem z chłopakami sama nie wiem.. chciałam ten pociag duplo ale został taki za 250.. wart swojej ceny ale obawiam się ze mało atrakcyjny tak w momencie dostania. Żadnych kolorowych klocków, dużo torów, pociag inteligentny.. pan nie negocjuje... a nie wiem czy ma sens wywalać tyle na to teraz.. czy nie lepiej pudełko torów wziąć z 2 zwrotnicami za 60 zł i trochę popróbować najpierw na tym.. (mamy dwa niewielkie zestawy pociągowe- razem całkiem spory się robi).. No mieliśmy coś im do zabawy kupić.. ale wszystko bez sensu mi się wydaje.. wszystko na dwie minuty.. nie ma ktoś czegoś ekstra dla 3latka? Te dinozaury myśleliśmy gumowe ale tez minutę pobiegają krzycząc Ła i kuniec.. 
  • Jest taka gierka fajna a wlasciwie zajęcie na chwile skupienia: Sznurki i dziurki sie to nazywa - https://www.smyk.com/p/granna-sznurki-i-dziurki-gra-edukacyjna-i5775401?&gclid=CjwKCAiAxMLvBRBNEiwAKhr-nHTt9DoqiD4ak_PUaZ3e_7hn563USGaJILE84tm-dZdY5cDaIAekFRoCUJoQAvD_BwE
    Moze to by u nich chwycilo, @MAFJa
    Podziękowali 1MAFJa
  • W ogóle Granna ma wiele fajnych pozycji! Ja bardzo polecam, przetestowane wielokrotnie.
  • @MAFJa A klocki blocki mubi? 
    Chyba tam są tańsze zestawy kolejki niż duplo a łączą się z duplo.
    Mają dobre opinie. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Kupił ktoś Gravitrax?


    @Mafja , a te minifigurki Papo co wklejałem wyżej? Jest tego 24 sztuki (12 rycerzy i 12 fantasy) ładne, ale ostrzegam że naprawdę małe.
  • Agnieszka ze lepiej niż kupić taka grę za 20 zł jeździć po obi wiercić malować i do szewca itp?:-) U nas na pewno nie.. Gorzej ze mam wątpliwości czy by się to sprawdziło,, z lego jestem absolutnie wiernym wyznawca... tylko mam wątpliwości relacji wkładu kasy do zadowolenia klientów i długości zajęcia.. na razie ciagle nic poza paroma drobiazgami.. może najlepiej by na nich się skonczylo
    Podziękowali 1Polly
  • A używał  ktoś kiedyś cis takiego? Tez się zastanawiamy- Nikodem ma trochę środków odłożonych moznaby doinwestować prezent.. ale czy dzieci się tym bawią?  https://m.olx.pl/oferta/duza-tablica-manipulacyjna-CID88-IDxI9tN.html#position=9&page=1
  • @MAFJa kupuj duplo, warto, jeśli jakimś cudem nie podejdzie chlopakom( w co nie wierzę) to sprzedasz bez straty <span>:smiley:</span>
    Podziękowali 1NC500
  • A klocki typu bump (takienrurki do laczenia) u mnie wnrobicie nieustajacy hit.
  • edytowano grudzień 2019
    MAFJa powiedział(a):
    A używał  ktoś kiedyś cis takiego? Tez się zastanawiamy- Nikodem ma trochę środków odłożonych moznaby doinwestować prezent.. ale czy dzieci się tym bawią?  https://m.olx.pl/oferta/duza-tablica-manipulacyjna-CID88-IDxI9tN.html#position=9&page=1
    Mieliśmy głównie bawili się tym goście 
    oddalismy mojej siostrze jej dzieci zachwycone
    teraz dla najmnlodsze mamy taki domek z zamkami i klamkami i queitook z zapieciami ubraniowymi
  • Agnieszka powiedział(a):
    Ale to chyba milion zestawów razem  :/
    Pewnie tak, ale my na próbę kupiliśmy starter + zabawkę innego typu. Potem dokupuje się różne rozszerzenia.
  • edytowano grudzień 2019
    @MAFJa
    A ile Nikodem ma lat?
    Bo chyba jakieś proste Meccano lepsze. Ale nie dla 3-latka. Masz kolejkę z Ikei? Nasz ma b. duży zestaw, ciągle z nią szaleje.
    http://www.meccano.com

  • edytowano grudzień 2019
    Oni w sumie nie maja bardzo dużo zabawek.. jeszcze nie posiedli umiejętności zabawy.. wiec dlatego tez nie chce mnożyć w nieskończoność - Stad duplo. Nie maja jeszcze chłopięcych zabawek takich za bardzo.. pare resorakow ale bez garaży czy torów.. No i z tego duplo tez w zasadzie.. są jakieś chłopięce zestawy? Auta pojazdy różne dla najmłodszych mamy.. ale moe jakaś policja czy straż? Jak w playmobilach są ? Coś takiego się pobawią 3 latki czy nie bardzo.. jak mi się rzuci fajny pociag to wezmę..
    o tym zestawie myślałam
     https://m.olx.pl/oferta/kolejka-lego-duplo-pociag-lokomotywa-tory-zwrotnice-przejazd-kolejowy-CID88-IDCHnyu.html

    ten bym wzięła bez wahania ale rezerwacje ma do świat prawie 
    https://m.olx.pl/oferta/lego-duplo-pociag-inteligentny-3325-3774-rezerwacja-do20-12-CID88-IDCMDTy.html ;
    ale można tez tak rozbudować torowisko tylko bo 2 pociągi mamy https://m.olx.pl/oferta/tory-zwrotnice-i-most-lego-duplo-CID88-IDCNJf2.html

    albo wręcz tak https://m.olx.pl/oferta/lego-duplo-10882-tory-kolejowe-nowe-CID88-IDCM9ph.htmli jeszcze dosztukować np. Ciastolina Playdoh która wciąga ich relatywnie na długo jak są różne sprzęty 
  • Najtańsze kolejki robi Ikea.
    Podziękowali 1MAFJa
  • nikos ma roczek .. i właściwie z zabawek najbardziej lubi wyciągać płyty przez wybita szybę w witrynie albo z szuflad, włazić na kanapę i fotel, uciekać na schody, spacerować po łóżeczkach braci.. i żeby ktoś my włączał chlopakow chudego i buzza bo sam nie umi..
  • Moim dzieciakom ( 4 i 6 lat) znudziło się już wszystko...nie mam pomysłu na jakikolwiek prezent.
  • To tez fajnie bo możesz szaleć.. i jak znajdziesz to kupić :-) 
  • @mafja jak mowisz ze maja niewiele chłopięcych, kilka aut to ja myśle ze pewniakiem będzie garaż ze zjeżdżalniami! U mnie cała 5 synów zawsze i często się tym bawiła. Naprawdę! Najlepiej żeby winda była i zjeżdżalnia. 


    Podziękowali 2MAFJa Polly
  • edytowano grudzień 2019
    @MAFJa dla takich maluchów ciężko znaleźć coś czym się pobawią długo więc może faktycznie lepiej zainwestować w jakość.
    Chłopcom aut nigdy mało wiec może to dobry trop.
    Osobiście wolałabym trzy auta kupić niż zestaw składający się z kilkudziesięciu lub kilkuset części,które potem będą się walać po podłodze...
    Szybciej się sprząta ;)
    Moja 3 latka potrafi dość długo bawić się jakimiś małymi figurkami,ludzikami więc playmobil 123 jest fajny,wkłada,wyciąga,gada,odgrywa scenki. Fajne bo mają niewiele elementów=mniej bałaganu. 
    No i wszelkie kolorowanki wodne,tablice magnetyczne itp. byle kiedy złapie i chwilę się zajmie.
    Jeszcze bardzo lubi stary zabawkowy laptop,który już nie działa,a jest w wieku mojej najstarszej nastolatki.
    Akurat u nas skrzynka duplo też po starszych siostrach kurzy się w kącie rzadko w użyciu.

    Co do malucha brat zrobił taką tablicę manipulacyjną synowi i na początku dużo się nią bawił,teraz leży i się kurzy. Po kilku razach stracił zainteresowanie więc chyba koszt nie przekłada się na efekt.
    W tym wieku u nas niestety wszelkie piszcząco-grające kostki,telefoniki itp. były atrakcją.
    Jeszcze np. takie wielkie kolorowe drewniane  liczydło.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.