Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ludobójstwo chrześcijan nie możemy milczeć

1234568

Komentarz

  • A niby dlaczego dobrze im tak? Uważam że prędzej czy później jesli Eurokołchoz się nie ocknie będziemy mieć większość muzułmanów.
    Ja nie twierdze że to sie stanie już teraz. Ale za jakiś czas.
    O Szwajcarię się nie obawiam, nie zamierzam tu być do końca życia. To nie jest kraj który mogłabym kiedykolwiek nazwać swoją ojczyzną.































  • Odrobinka napisała:

    > A niby dlaczego dobrze im tak?

    Muzułmanie w ich krajach, to efekt kolonii - to są ich obywatele. Nie należało podbijać i zniewalać innych nacji. Chciało się mieć niewolników, to teraz będzie się za to płacić.

    > Uważam że prędzej czy później jesli Eurokołchoz się nie ocknie będziemy mieć większość muzułmanów. <

    Może wsłuchaj się w głos papieża, on doskonale wyjaśnia, jak temu zapobiec.

    > nie zamierzam tu być do końca życia. To nie jest kraj który mogłabym kiedykolwiek nazwać swoją ojczyzną. <

    Obawiam się, że jednak idealizujesz naszą pierwszą ojczyznę i wątpię, iż po ewentualnym powrocie będziesz tam szczęśliwa.
    Prawdę mówiąc, nie znam bardziej demokratycznego kraju niż Szwajcaria.
    To jest perła w Europie.





  • O tworzenie skutecznej alternatywy dla fundamentalizmu dżihadu zaapelował prymas Hiszpanii. Jego zdaniem dżihadystów nie zdołają powstrzymać ani bluźnierstwo, ani relatywizm.

    „Bluźnierstwo ani relatywizm społeczeństwa bez wartości duchowych, którego głównym celem jest wzbogacenie się, nawet w sposób niemoralny, nie są alternatywą dla dżihadystycznego fundamentalizmu” – powiedział abp Braulio Rodríguez. Wezwał zebranych w toledańskiej katedrze, aby pokonać tego rodzaju pokusy, jak „brak wrażliwości na to, co dzieje się z dziećmi i młodzieżą, osłabionymi egoistycznym konsumpcjonizmem, który oddala się od najuboższych”, czy też „zostawianie na jutro tego, co możemy zrobić już dzisiaj dla Królestwa Bożego”.

    Prymas Hiszpanii podkreślił ponadto pilną potrzebę wychowania młodych pokoleń zarówno na płaszczyźnie ludzko-afektywnej, jak też religijno-sakramentalnej.

    http://www.fronda.pl/a/prymas-o-alternatywie-dla-dzihadu,46776.html
  • Klarcia sobie wybrala - nauczanie papiezy trzech ostatnich pontyfikatow i Carlsberg jako jedynie sluszne. A reszta papiezy be?:) Bog dal nam rozeznanie, ale szatan nam czasem miesza. Nie mialabym odwagi twierdzic kategorycznie, ze to, co robie, jest w 100% w porzadku i ze na pewno ide dobra droga. O slusznosci swych decyzji ( a raczej pewnie nieslusznosci ) dowiem sie dopiero od Najwyzszego Sedziego, juz po tamtej stronie.
  • Klarcia, duza jestes a...naiwna. Szaria obejmuje swym zasiegiem nierozlacznie i prawo cywilne i prawo religijne, bo w islamie te strefy sa nierozlaczne. Islam to nie tylko doktryna religijna, ale i caly sutroj panstwowy. tutaj nie ma rozlacznosci religii od panstwa, wiec nie pisz glupot. Wypowiedz juz te szahade, bo faktycznie - de facto w swoich pogladach jestes juz muzulmanka. I w koncu zdecyduj sie, czy jestes Niemka, Ukrainka, czy kims tam jeszcze, bo wszak Polka juz nie.
  • Widzę że zaczęliśmy się bać muzułmanów.
  • Klarcia jest:
    - Polką z urodzenia i obywatelstwa,
    - Niemką z obywatelstwa,
    - Ukrainką z wyboru serca :)
  • edytowano styczeń 2015
    @draconessa

    Współczuję - moim zdaniem bardzo trudno jest żyć nie wiedząc, czy jest się na właściwej drodze.
    Wiem KOMU zawierzyłam i jestem pewna, że się nie rozczaruję :)
  • Droga Klarciu - ja tez wiem, komu zawierzylam i czyimi sciezkami staram sie isc. Roznica w tym, ze nigdy nie osmielilabym sie twierdzic, ze z owej sciezki nei zboczylam, nie pogubilam sie i ze jestem w swych dzialaniach nieomylna. Zapewne nieraz przegapilam i jeszcze nieraz przegapie jakis drogowskaz. ty zas twioerdzisz, ze dzialasz nieomylnie i wszystko robisz dobrze. Troszke wiecej pokory, moja mila.
  • Czyli Klarcia wspolnoty - poza miejscem urodznie, z Polska nie czuje. Coz zatem Klarcia robi na polskim forum? Trzeba sobie wybrac forum ukrainskie, i tam sie udzielac.
  • Klarciu nie bez przyczyny pycha zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce na liście grzechów głównych.
  • @maliwiju

    była wystawa?
  • No dalej odwleczona umówiłam sięnz księdzem że się tym zajmiemy z przyjaciółką ale dzieci mam chore i nie ruszyłam tematu.
  • a ja się skontatowalam z ks. Jegierskim z SoS dla Zycia i oni też robią jakąś wystawę i ma mi coś przesłać jeśli mój proboszcz się zgodzi;)
    ale najpierw chciałam mieć jakiś konkret z którym pójdę do naszego księdza
  • Za sugestia maliwiju poszukałem czegoś o akcji modlitewnej i jest - 100 dni dla chrześcijan w Syrii. Polecam. Choć trzeba poświecić godzinę.
    http://100dnidlasyrii.pl/

    Dobry początek czegoś.
  • Ks. Jegierski był niedawno z transportem w Syrii. Robi konkretna robotę. Współpracuje ścisle z Fundacja Anny Walczak. Anna Walczak to kobieta b zaangażowana w pomoc na bliskim wschodzie. Ona zbiera pieniadze i przesyła bezpośrednio siostrom dominikanakim z Iraku. Sytuacja jest tam dramatyczna.
    Ja mieszkam w Szwecji i tu nasz biskup i Kosciol lokalny robi wspaniała robotę. Przyjeżdża mnóstwo uchodźców. Anna Walczak współpracuje z radiem Wnet i tam jest kilka cennych wywiadów z osobami, ktore pracują na rzecz uchodźców. My tu przeprowadzaliśmy zbiórki pieniężne. Transport rzeczy jest możliwy ale jest stosunkowo drogi. Najlepiej zbierać pieniadze. To mozemy
  • draconessa napisała:

    > Czyli Klarcia wspolnoty - poza miejscem urodznie, z Polska nie czuje. <

    Bardzo mylne wrażenie. Jak najbardziej czuję wspólnotę z Polską, czego dawałam liczne dowody.
    Jak już wspomniałam - obecnie wrzuciłam na luz, nie mam już tyle zapału/sił do walki, co jeszcze kilka lat temu.
    Niemniej, nadal staram się wpływać na wydarzenia w kraju, a jeżeli do władzy dojdzie inna ekipa, nie wykluczam powrotu do poprzedniego zaangażowania.

    Dziś jestem już w sytuacji, gdy do walki zbrojnej się nie nadaję, lecz gdybym miała tę formę co jeszcze dziesięć lat wcześniej - bez wątpienia włączyłabym się w walkę na Ukrainie. A gdyby w Polsce powstał Majdan, także bym przyjechała.
  • edytowano luty 2015
    Ciekawi mnie czy wszyscy ci zwolennicy radykalnych metod patrzą na muzułmanów z perspektywy wieczności. Przecież to właśnie oni są zagrożeni śmiercią drugą, znacznie gorszą od pierwszej.

    Czy patrzą oni z perspektywy Kochającego Boga który traci takiego człowieka na wieczność.

    Czy patrzą oni z perspektywy muzułmanów, którzy naocznie widzą "misje pokojowe chrześcijan" z którymi utożsamiają zgniły moralnie zachód.

    Czy naprawdę współczesnym chrześcijanom aż tak brak wyobraźni, a może są już tak leniwi i obrośnięci tłuszczem, że nie chce im się wyjrzeć poza czubek własnego nosa i uznać te wszystkie obrzydliwe manipulacje tym czym są w rzeczywistości: próbą skłócenia całej rodziny ludzkiej?

    Co tu odpowiadać, czas sam wszystko zweryfikuję. Ja nadal wierzę w ten drugi naród, wybrany przez Boga, który ma wydać owoce, choć tak naprawdę nie wiem kim on będzie.
  • edytowano luty 2015
    @Biznes Info a jakie manipulacje?
    Podejrzewam ze szatana. Ok. Nie zmienia to faktu, że sa mordowani ludzie w okropny sposób.
    Są również 3 drogi. Modlitwa. Pomoc prześladowanym. Powstrzymanie agresora. To wydaje sie być proste. A im mniej "filozofowania" tym lepiej.
  • edytowano luty 2015
    Pisząc manipulacje miałem na myśli te wszystkie socjotechniki wykorzystywane głównie w mediach (ale również w demokrację są one wpisane), a później podświadomie przez ludzi w codziennym życiu. Też wydaje mi się że mają szatański rodowód.

    Przedstawienie ludobójstwa chrześcijan jest też w taki sposób aby wzbudzić uczucie bezsilności gdyż obecnie rozrosło się do takich rozmiarów że żadne wyrażenie swojej opinii, czy nawet pospolite ruszenie chrześcijan tego nie opanuje. Może natomiast uzasadnić opinii publicznej różne bestialskie działania chrześcijańskiego odpowiednika skrajnych islamistów.

    A co do manipulacji to są one trudne do zdefiniowania i wytłumaczenia, dla nieobeznanego w temacie człowieka. Próbuje od jakiegoś czasu to zrobić z dość miernym skutkiem niestety. Wydaje mi się że właśnie w takiej edukacji leży ratunek nie tylko dla chrześcijan, ale dla wszystkich ludzi.
  • Nie ma i nie będzie ustroju, w którym nie dało by się prowadzić socjotechniki.
  • Skoro nie ma, to trzeba będzie go wymyśleć.
  • To myśl - powodzenia :)
  • Myślisz że skoro stwierdziłaś "nie będzie ustroju" to jestem bez szans? :-?
  • @Biznes
    Nie ma i nie będzie żadnego "chrześcijańskiego odpowiednika skrajnych islamistów". Grozisz nam jakimś science fiction, jak władze w Moskwie swoim obywatelom, że grupka polskich i litewskich żołnierzy zamierza zdobyć Moskwę.
    Jeśli twoim remedium na mordowanie tysięcy jest edukacja to gratuluję dobrego samopoczucia.
  • I co z tego że byli? (jeśli byli). Ludobójstwo odbywa się TERAZ, podczas gdy TERAZ nie ma fanatycznych uzbrojonych chrześcijan. Po co w ogóle taki wpis. To jakaś manipulacja.
    Rozmawiamy tu o prawdziwym problemie, niech Biznes na swoje fantazje założy nowy wątek.
  • Mam się bić w pierś za grzechy twoich przodków? Bo moi nie mordowali.
  • Dla mnie nie wystarczy. Ale to nadal offtop. Odciąganie uwagi od tego co istotne.
    Tam - w Iraku, Syrii, Nigerii, Nigrze, Czadzie, Sudanie, RŚA, Kolumbii, Korei Północnej - zabija się chrześcijan i z tym należy coś zrobić.
  • No dobra. To co robimy?
  • Zrobiłaś ładne podsumowanie. Nie ma w nim jednak remedium na główny problem.
    Tam teraz mordują.
    Co z tym robić? Może wywrzeć presję na władze na wysłanie kontyngentu sił pokojowych?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.