Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rozmowy w tłoku: o wielodzietnych

245

Komentarz

  • >>ż "niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica i ksiądz Rydzyk zawsze dyrektor"...<<

    oczywiście w swym mniemaniu postępujesz po chrześcijańsku. Gdzie na antenie RM słyszałaś te słowa?
  • lecz niestety RM posługuje się manipulację i kłamstwem,
    musisz często słuchać...
  • Rafał, tylko głowy nie daj se uciąć za RM.
  • [cite] sylwia1974:[/cite] ale ludzi myślących...No cóż "niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica i ksiądz Rydzyk zawsze dyrektor"....
    To jest niestety manipulacja w wydaniu Sylwii. Nikt w RM nie mówi: "ks. Rydzyk zawsze dyrektor".
    Dziewica piszemy w tym wypadku przez duże D, gdyż dotyczy to Matki Bożej.
  • Z przyjemnością się Wasz czyta. "Inny świat ....." jak to śpiewała Antonina Krzysztoń. Mnie też odrzuca od telewizora. Ograniczam się do pogody i ew. wiadomości. Wg mnie warto jeszcze zaglądać do TV Kultury lub Historii. Reszta to szajs - szkoda czasu. Jak usiądziemy przy stole i zaczniemy rozmawiać to jest dużo ciekawiej niż w telewizorni.
  • [cite] Taw:[/cite]Rafał, tylko głowy nie daj se uciąć za RM.

    A dlaczego?! Radio Maryja to dzieło Boże. Popatrzcie na owoce. Dziwię się, że tak wielu tego nie widzi. Widocznie nie słuchają RM, a jedynie dają się uwieść liberalno-demonicznej propagandzie.
    Słucham RM od 14 lat. Przez te lata obserwowałam rzeczywistość, no i myślałam (też jestem człowiekiem myślącym). Nigdy nie byłam przez RM oszukana. Wręcz przeciwnie - wiele się nauczyłam, co skutkuje pozytywnie w moim życiu rodzinnym.
  • Werka
    A jednak "nieswiadoma"...
    Tak jak Małgorzata, która, przy dwunastce dzieci musi być chuda, zadbana, dzieci nigdy niebrudne i grzeczne. Ja muszę udowadniać, że każde słowo krytyczne, które wypowiem nie jest "zianiem nienawiścią" i że też jestem człowiekiem myślącym.
    Agnieszko, to czy cos jest dobre, czy złe ocenia się "po owocach". Owocem słuchania tego radia również dla mnie są pozytywne skutki dla życia rodzinnego.
  • Radio Maryja to dzieło Boże.
    a... to dla mnie coś nowego, nie słyszałem o tym.

    ps
    na początek zamiast głowy proponuję rękę
  • Programu nie ogladalam, ale po doswiadczeniach osób z pewnego forum , ktore mialy tam opowiedziec o swoich bardzo ciezkich i smutnych doswiadczeniach, a byly wypytywane o pozycie z mezem, nie wierze, ze mozna tam pójść z zaufaniem, ze nasza sprawa zostanie przedstawiona pozytywnie i zyczliwie.
    A co do grubych matek wielodzietnych - jestem gruba i cóż, nie sadze, zebym byla przez to gorsza mama. 13 lat temu bylam szczupla, ale np. nigdy sie nie malowalam, nie fryzjerowalam, chodzilam w spodniach i luznych bluzach itp. Wiec dlaczego teraz mam nagle zaczac udawac kogos innego, wbic sie w garsonki, obstrzyc i zaczac farbowac wlosy?
    Oczywiscie fajnie bylo by schudnośc, ale moj problem przynajmniej w polowie tkwi w glowie - czekoladka to najlepszy pocieszyciel, a problemów wokól nie brakuje.
  • Agnieszko63, czy to oznacza, że ty być oddała głowę (życie) za RM?:shocked:

    Mam pytanie do osób zasłuchanych w RM i zaczytanych w ND, czy w jaikolwiek spsób konrontują pojawiane się tam treści z osobami posiadającymi odmienne poglądy, czy czytają też inne pozycje, słuchają innego radia? Ciagle, tez na tym forum pojawiają się np teksty o Walterze i jego powiązaniach ze służbami, oraz wątpliwości co do sposóbu rozkręcenie interesu. Jak na pewno bardzo dużo wątpliwości pojawia się tez przy Ojcu Dyrektorze i dotyczy jego przeszłości? Jak się z tym rozprawiliście?

    Te pytania nie są zadawane zlośliwie, po prostu w realu nie znam osób w moim wieku słuchających RM i dotyczy to również osób głęboko wierzących o konserwatywnych poglądach - te ostatnie oczywiście bronią radia, na zasadzie wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem - ale sami nie słuchają...
  • [cite] Anka:[/cite] Jak na pewno bardzo dużo wątpliwości pojawia się tez przy Ojcu Dyrektorze i dotyczy jego przeszłości? Jak się z tym rozprawiliście?

    T
    A jakie są te wątpliwości, czy słuchałaś o nich w tefałenie? A może w tok fm?
  • [cite] Anka:[/cite]
    po prostu w realu nie znam osób w moim wieku słuchających RM i dotyczy to również osób głęboko wierzących o konserwatywnych poglądach - te ostatnie oczywiście bronią radia, na zasadzie wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem - ale sami nie słuchają...

    Szkoda..., nie wiedzą, co tracą.
  • Ok, Agnieszko i to jest dla mnie odpowiedź - uznajesz po prostu wszystko co pokazała TVN i puszcza TOK fm za manipulację i bzdurę, więc jezeli oni pisze, bądź mówia o tym źle to znaczy, że jest odwrotnie.

    Nie wierzę, że nie słyszałaś nic o bardzo poważnych wątpliwościach, tak dotyczących przeszłości niemieckiej Ojca Dyr, jak i dotyczącyh finansowania stacji - no, chyba, że rzeczywiście słuchasz tylko RM i czytasz ND.


    No, a co z tym oddaniem głowy?
  • [
    [cite] Taw:[/cite]Radio Maryja to dzieło Boże.
    a... to dla mnie coś nowego, nie słyszałem o tym.

    Tak, Pan Bóg bardzo często działa poprzez ludzi. których sobie wybiera. Popatrz na świętych, którzy niepozorni a tworzyli wielkie dzieła, jest ich mnóstwo, np św. Maksymilian. A Pan Jezus powiedział, że po owocach ich poznamy.
  • [cite] Anka:[/cite]

    Nie wierzę, że nie słyszałaś nic o bardzo poważnych wątpliwościach, tak dotyczących przeszłości niemieckiej Ojca Dyr, jak i dotyczącyh finansowania stacji - no, chyba, że rzeczywiście słuchasz tylko RM i czytasz ND.

    No właśnie o tym mówią liberalne rozgłośnie, plują i plują. Dlatego już lata temu aborcjonistyczna i lewacka SLD postanowiła się z tym rozprawić. Już lata temu nic nie znaleźli, nie znaleźli haka, wiec musieli dać spokój. Oni dali spokój, a Ty nie dasz?
  • [cite] Agnieszka63:[/cite][
    [cite] Taw:[/cite]Radio Maryja to dzieło Boże.
    a... to dla mnie coś nowego, nie słyszałem o tym.

    Tak, Pan Bóg bardzo często działa poprzez ludzi. których sobie wybiera. Popatrz na świętych, którzy niepozorni a tworzyli wielkie dzieła, jest ich mnóstwo, np św. Maksymilian. A Pan Jezus powiedział, że po owocach ich poznamy.
    To była gra słów ale kij z tym, chcesz powiedzieć że ojca Dyrektora wysyłają do Japoni?
  • [cite] Anka:[/cite]Agnieszko63, czy to oznacza, że ty być oddała głowę (życie) za RM?:shocked:

    Mam pytanie do osób zasłuchanych w RM i zaczytanych w ND, czy w jaikolwiek spsób konrontują pojawiane się tam treści z osobami posiadającymi odmienne poglądy, czy czytają też inne pozycje, słuchają innego radia? Ciagle, tez na tym forum pojawiają się np teksty o Walterze i jego powiązaniach ze służbami, oraz wątpliwości co do sposóbu rozkręcenie interesu. Jak na pewno bardzo dużo wątpliwości pojawia się tez przy Ojcu Dyrektorze i dotyczy jego przeszłości? Jak się z tym rozprawiliście?

    Te pytania nie są zadawane zlośliwie, po prostu w realu nie znam osób w moim wieku słuchających RM i dotyczy to również osób głęboko wierzących o konserwatywnych poglądach - te ostatnie oczywiście bronią radia, na zasadzie wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem - ale sami nie słuchają...

    Anko,
    A czy ty byś oddała życie, głowę np. za ulubionego księdza, którego kazania Ci się podobają?
    Całe szczęście nikt od nas takiej ofiary jeszcze nie wymaga...
    Co do konfrontacji, to mam jej w nadmiarze. Cokolwiek bym przeczytała lub obejrzała - wszyscy mówią to samo... :rolling:
    Oczywiście jeżeli mówią to samo, nie znaczy, że mają rację, zwłaszcza, jeśli mówią o tym, o czym nie mają zielonego pojęcia... Prawdy należy szukać u źródła, a nie z plotek droga Anko. Jesli masz wątpliwości na temat jakiejś osoby, to nie szukaj informacji u jej wrogów.
  • szkoda tylko, że posługiwał się manipuloacją i wykorzystywaniem naiwności, zagubienia, ale też złych emocji ludzi do budowania swojego imperium medialnego.

    Konkrety proszę.
  • Sama mam pochodzenie żydowskie (dziadek) i nie czuję się dyskryminowana w tym "antysemickim" radiu. Zło trzeba nazywać złem obojętnie czy jest dziełem Żyda czy kogos innego. A że teraz nie wolno mówic źle o Żydach (O Polakach można) to inna sprawa...
  • Ja życia za ulubionego księdza bym pewnie nie oddała.

    Agnieszko63 nie denerwuj się tak bardzo, prawde powiedziawszy to RM mnie ani ziębi, ani grzeje, byłam po prostu ciekawa, czy wierzycie we wszystko co jest tam powiedziane na słowo i na zasadzie, jak wrogowie źle tzn dobrze, czy też towarzyszy temu jakaś wnikliwsza analiza?


    Dla mnie nadwaga to przede wszystkim kwestia zdrowia. Batoniki, nadmiar cukru jest po prostu bardzo szkodliwy.

    NO i prawda jest taka, ze człowiek wysportowany, nieobjadający się nadmiarem węglowodanów, oprócz tego, że jest zdrowszy to jest też pogodniejszy i ogólnie szczęśliwszy. Endorfiny mają cudowną moc...:bigsmile:
  • jak np. stwierdzenie o. Rydzyka, że sprawa z Jedwabnem jest rozdmuchana i chodzi w niej o wyłudzenie dolarów.
    akurat to to prawda.
    Że tajemne siły się zmówiły a mówiąc dosłownie masoneria to też prawda.

    Mnie na przykład chodzi o to że przez to ciągłe biadolenie ten Szatan spowszedniał.
  • [cite] Werka:[/cite], łatwo można sobie zrekonstruować, jak ojciec dyrektor budował swoje imperium; miało być radio formą wsparcia dla ludzi cierpiacych, miało być wspólną modlitwą, szybko okazało się, że Rydzyk wyczuwa koniunkturę genialnie i sądzy w serca biednych (najczęściej) staruszków idee oblężonej twierzy, przy okazji zapuszczając im dren do kieszeni.

    I do tego oprócz RADIA MARYJA
    założył fundację LUX VERITATIS,
    która prowadzi telewizję TRWAM,
    doprowadził do założenia NASZEGO DZIENNIKA.
    pomógł w utworzeniu INSTYTUTU EDUKACJI NARODOWEJ - skupiającej młodych filozofów z KUL,
    założył wydawnictwo NASZA PRZYSZŁOŚĆ,
    założył wyższą uczelnię WSKSiM kształcącą dziennikarzy i polityków,
    obecnie zaangażował się w badania geotermalne k. Torunia, ale rząd p.o. wścieka się i robi wszystko, żeby przeszkodzić.
    To wszystko za pieniądze od naiwnych staruszek i moje również.
  • Wstrętna PO.
  • [cite] malgorzata:[/cite]
    przepraszam bardzo, ale mało mnie przekonują Twoje argumenty
    bo z jednej strony, co mnie to, a z drugiej , może warto by choć spróbować
    myślę, że dobra kiecka, i ładna fryzura, mogą lepiej zaradzić, niż cały wagon batoników
    Oczywiscie, ze moj spadek atrakcyjnosci ma tez jakies przelozenie na ogólne samopoczucie, ale nie tu tkwi sedno moich problemów ze soba i kiecka czy fryzjer naprawe na dluzsza mete nic tu nie pomoga.
    [cite] malgorzata:[/cite]że o samopoczuciu męża nie wspomnę, bo dlaczego ma w pracy podziwiać koleżanki, a nie żonę bez batonika???
    Ale i zona bez batonika nie moze byc niczego pewna, co sama widze wokól siebie...
    [cite] malgorzata:[/cite]może więc lepiej zbierać tę kasę z batoników i zakupić sobie ciucha, niż udawać, że mi z tym dobrze,
    To glownie mój maż kupuje slodycze ;>

    Nie, ja nie twierdze , ze wszystko jest ok, wiem, ze ostatnio juz naprawde przekroczylam pewne granice, ale z drugiej strony, denerwuje mnie powszechny kult chudosci - jak zbierze sie kilka ciotek i tesciowych i komentuja, ze ktoras tam dziewczyna przytyla (a jest i ladna i wcale nie jakas gruba), a inna taka super bo schudla. I tak sie martwia o te grubsze...
    Poza tym, bywa i tak, ze grube dziewczyny maja swoich amatorow, tylko, ze facet musi byc pewny siebie i odwazny, zeby nie dac sie stlamsic otoczeniu, jesli jego wybranka odbiega od utartych kanonów urody.
  • [cite] Werka:[/cite]Mona, tylko dobrze by było, gdyby oskarżenia miały podstawy, a nie były ohydną manipulacją, będącą przy okazji dla oskarżających hańbą, jak np. stwierdzenie o. Rydzyka, że sprawa z Jedwabnem jest rozdmuchana i chodzi w niej o wyłudzenie dolarów. TO jest przykre. Ale właśnie tak wykorzystuje się ludzi, niedoinformowanych, bezradnych, biednych, nie radzących sobie w rzeczywistości, budując w nich poczucie, że jakieś tajemne siły zła zmówiły się pzreciw garstce sprawiedliwych. To stara jak świat metoda. Populizm i demagogia.

    http://wielodzietni.org/comments.php?DiscussionID=2738&page=1#Item_0
  • Najpierw tylko "nieświadomych", teraz już coraz lepiej: niedoinformowanych, bezradnych, biednych, nie radzących sobie w rzeczywistości
    Co jeszcze? :smile:
  • >>ecz niestety RM posługuje się manipulację i kłamstwem,
    musisz często słuchać... <<

    Kolego Taw mógłbym Cie zaskoczyć może raz kiedyś w tzw "trasie" ale nie mama zamiaru komukolwiek spowiadać się ze swoich poczynań.

    Nie zgadzam się z Twoimi poglądami ale oddam życie abyś mógł je głosić" / Voltaire/.
  • >>TO jest przykre. Ale właśnie tak wykorzystuje się ludzi, niedoinformowanych, bezradnych, biednych, nie radzących sobie w rzeczywistości, budując w nich poczucie, że jakieś tajemne siły zła zmówiły się pzreciw garstce sprawiedliwych. To stara jak świat metoda. Populizm i demagogia.<<


    Populizm i demagogia ma wiele wymiarów >> Ale właśnie tak wykorzystuje się ludzi, niedoinformowanych, bezradnych, biednych, nie radzących sobie w rzeczywistości,<<
  • >>Jest wiele zapisów archiwalnych z RM (również jego początków), łatwo można sobie zrekonstruować, jak ojciec dyrektor budował swoje imperium; miało być radio formą wsparcia dla ludzi cierpiacych, miało być wspólną modlitwą, szybko okazało się, że Rydzyk wyczuwa koniunkturę genialnie i sądzy w serca biednych (najczęściej) staruszków idee oblężonej twierzy, przy okazji zapuszczając im dren do kieszeni.<<

    Konkrety moja panno inaczej to lanie wody lub robienie ludziom wody z mózgu.
  • @ Anka
    >>Nie wierzę, że nie słyszałaś nic o bardzo poważnych wątpliwościach, tak dotyczących przeszłości niemieckiej Ojca Dyr, jak i dotyczącyh finansowania stacji - no, chyba, że rzeczywiście słuchasz tylko RM i czytasz ND<<

    A jak ktoś słucha tylko Tok FM i czyta GW to oświecony argumenty funta kłaków warte.

    Stwierdzenie w zadaniu- w domyśle zamknięta na świat moherowy beret podobnie jak żydokomuna czytająca GW.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.