Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejańska 3

145791016

Komentarz

  • A nie po wysłuchaniu tego świadectwa zaczynałaś?
  • edytowano listopad 2015
    Mam nadzieję, że zacznę NP we Wszystkich Świętych :) Ostatnie dwie zawaliłam :((

    e:nie zaczęłam :(
  • M32 zrobiła "up" 27 stycznia i wg moich obliczeń odnośnie jej ukończenia to będzie ta data...
  • @Katia
    Co to znaczy "zawaliłam"?
    Mnie sie zdarzało odmawiać zasypiając co chwila przez cała noc aż do rana... I kończyć dopiero rano...
    Swoista droga krzyżowa
    Chciałam odmawiać z całych sił i ufałam że Bóg nie jest drobiazgowy...
    I wygląda na to, że nie jest. Byle by sie nie poddawać
  • "Zawaliłam", czyli zaczęłam, ale nie skończyłam, po prostu.
  • Chciałabym zacząć ale potrzebuje kogoś kto zacznie ze mną, żeby się wspierać i pilnować nawzajem.
  • @Q... Maryja cię będzie wspierać, bardziej niż możesz sobie wyobrazić
  • @Quintana, obudziłam się z myślą, że mam zacząć - kiedy zaczynamy? dziś?
  • zaczelam dzisiaj. Odmowialm narazie dwie czesci.
    Wiec kto chce zaczac ze mną suuuper. Tylko musicie mnie pilnowac z tymi 27 dniami czy cs takiego. Nie mam do tego glowy.
  • Tylko nie odmowilam tych modlitw ( koncowych ) po kazdej czesci , bo bylam na spacerze i nie wiedzialam, ze trzeba. Moge odmowic po ostatniej czesci dwie modlitwy koncowe??? czy nalezy od nowa zaczać?
  • Na stronie nowenny pompejanskiej napisane, ze mozna modlitwe koncowa odmawiac raz, na koniec dnia. Tez tego pewna nie bylam i tam doczytalam.
  • O, to ja tak robię właśnie ale z niewiedzy, bo nie doczytalam. Dzięki @Pipijo:)
  • edytowano październik 2015
    Trzeci dzień.@Skatarzyna , jestes ze e mną?
  • A ja dzis ostatni dzień blagalnej :)
  • Jeśli zaczniesz dzisiaj nowennę pompejańską, to część dziękczynna zacznie się od 28-11-2015 a ostatni dzień nowenny przypadnie na 24-12-2015.
  • Ja też od jakiegoś czasu myślałam, żeby zacząć dziś, ale jakoś nie mam odwagi i chęci :-(
  • @Małgorzata32 ja dzisiaj zaczynam
  • edytowano listopad 2015
    Jak pisałam na poprzedniej stronie - zaczynam dziś :) Tradycyjnie :D

    e:he, he, he :(
  • Mam do oddania płytę z różańcem specjalnie do Pompejańskiej z modlitwami wstępu i zakończenia
  • Ma ktoś może rożaniec w mp3 i może mi wysłać?
  • W każdej z NP zostałam wysłuchana. Obecnie odmawiam Np w intenecji pracy mojego męża ale niestety stracił ją. Postanowiłam nowennę skończyć- do 16.11 ale jeszcze nigdy nie było mi tak ciężko odmawiać jak teraz
  • @mama_asia mogłabym prosić tą płytę?
  • jasne :-)
    adres na priv poproszę
  • @Sylaba
    Żeby dostać dobra pracę trzeba czasem stracić starą... Ufaj!
  • "Kiedy modlisz się, zawsze miej przed oczami intencję. To Twoja główna motywacja w modlitwie. Dzieki niej odmawiasz nowennę pompejańską, spędzając ok. godzinę czasu na rozważaniu tajemnic różańca i odmawianiu zdrowasiek. Z pewnością wiesz już, że nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia. – Dlatego, że jest obwarowana tą obietnicą Maryi:

    Ktokolwiek pragnie otrzymać łaski, niech odprawi na moją cześć trzy nowenny odmawiając piętnaście tajemnic różańca, a potem niech odmówi znowu trzy nowenny dziękczynne.

    Obietnica ta, złożona przez Maryję ciężko chorej Włoszcze o imiieniu Fortunatina, jest skierowana do każdego z nas. Otrzymasz łaski – zdaje się mówić Maryja – tylko się módl! Tyle wystarczy! Bo Twoja modlitwa łączy Cię z Bogiem, a kiedy zapraszasz Go do swojego serca, wiedz, że nie może On pozostać nieczuły na twoje potrzeby, cierpienia, pragnienia.

    Jezus zachęca nas, abyśmy nie obawiali się zwracać do Boga w swoich sprawach:

    Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą (Mt 7,7-11).



    Uwierz, że tak jest! I chociaż nie możesz mieć pewności, że otrzymasz dokładnie to, o co prosisz, to z pewnością otrzymasz to, co będzie dla Ciebie najlepsze. Dlaczego tak jest? – Bo my widzimy tylko wąski wycinek rzeczywistości, Bóg zaś widzi wszystko. Może On naszą niedoskonałą intencję przemienić w doskonałą jej realizację.

    Zaufaj. To Bóg wie, co jest dla nas najlepsze. Jest On hojny w swoich łaskach, więc z pewnością nic nie stracisz, a wiele zyskasz dzięki swojej nowennie. Tym bardziej, że prosisz przez Maryję. A Jej Bóg niczego nie odmawia."
  • @Sylaba - kończysz w uroczystość Matki Miłosierdzia :) Dobrze będzie :D
  • jednak nie zaczęłam :( czekam na męża żeby też się zebrał bo intencja wspólna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.