Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Ekofaszysta" w Stolicy Apostolskiej?

245

Komentarz

  • To nie jest ostrzeżenie to przypomnienie"czyńcie sobie ziemię poddaną "
    a nie zarżnijcie ją.
    Papież przypomina że jesteśmy tylko dzierżawcą a nie właścicielami tej ziemi i tyle.

    Piotr
  • Ta encyklika ma 180 stron. Jest w niej więcej napisane niż kolega cytuje.
  • 180 stron to dośc sporo jak na folder propagujacy Greanpeace
  • @Malgorzata ja nie widzę abym obrażał Benedykta XVI
  • edytowano czerwiec 2015
    @Gregorius

    Jak byłam mała, to mnie uczono: "zanim coś powiesz, trzy razy się zastanów".


    Inaczej:

    Hush, please. That is enough, @Gregorius. If you cannot think of anything appropriate to say, you will please restrict your remarks to the weather.

  • edytowano czerwiec 2015
    @Greg, ale pomyśl czy Papież nie racji?
    Gdyby ludzie posluszni papieżowi oszczedzali by te żarówki to by znaczyło chodzenie spać z kurami. A co za tym idzie większy przyrost naturalny, więcej nowych członków KK.
    Całkiem logiczne.
  • @Małgorzata32 ale któremu papiezowi z ostatnic 50 lat mamy być posłuszni. Bo każdy nastepny przeczy poprzedniemu.
  • @joanna radzę przestudiować dokumenty o wyborze papieży. Wtedy może koleżanka zrozumie wyraz "okupant"
  • Należy słuchać martwych papieży. Milczą, a to służy kontemplacji.
  • edytowano czerwiec 2015
    Konsekwetnie autor najnowższej encykliki powinien zakazać jej druku. Drukowanie jest bowiem wielce nieekologicznie.
  • A potem dziwi sie człowiek, ze w pracy kiepsko, że w domu się nie układa... No ale jeżeli jedynym celem w życiu jest znalezienie błędów papieża i udowadnianie, że rządzi nami anty papież to tak jest... Żal mi Ciebie Greg... :(
  • A jest gdzieś cała encyklika po polsku w necie zawieszona czy tylko komentarze i głosy ważnych osób?
  • "A potem dziwi sie człowiek, ze w pracy kiepsko, że w domu się nie układa... No ale jeżeli jedynym celem w życiu jest znalezienie błędów papieża i udowadnianie, że rządzi nami anty papież to tak jest... Żal mi Ciebie Greg..."

    Odżegnujecie Gregoriusa od czci i rozumu a nie macie chyba pojęcia o czym mówicie.
    Tu niestety nie chodzi o drobiazg, ponieważ zaangażowanie papieża we współczesną pseudoekologię może oznaczać dwie rzeczy:
    1.papieżowi brakuje rozumu/rozsądku i z tego powodu ulega masońskiej propagandzie do tego stopnia, że aktywnie ją wspiera (i w najlepszym przypadku marnuje czas na głupoty)
    2.papież świadomie bierze udziałał w lansowaniu kłamstwa i wspiera rozwiązania służace głównie bogatym i pysznym.

    W największym skrócie chodzi o to, że pod pretekstem ochony przyrody ("global warming" i podobne banialuki) zmusza się całe narody do rezygnacji z TANICH i ŁATWO DOSTĘPNYCH źródeł energii i zmusza do korzystania z PIEKELNIE DROGICH "nowoczesnych odnawialnych" źródeł energii. Generalnie chodzi o to, żeby biedni i bardzo liczni (!) jak najmniej korzystali z zasobów przyrody (które Bóg dał wszystkim ludziom) i jak najwięcej pozostawili do dyspozycji bogatych. Więc chodzi o kasę, a co gorsza, to wszystko jest osadzone na pogańskiej filozofii, która dzieli ludzi na lepszych i gorszych - i oczywiście Ci "lepsi" przyznali sobie prawo do wykorzystywania, uciskania tych gorszych (tak, tak - to wcale nie hitlerowcy wymyślili nadludzi i podludzi). Pod pretekstem ochrony przyrody włącza się bieg wsteczny w gospodarkach biednych krajów (w tym i Polski) i zmusza miliony ludzi do życia w nędzy. W wielu miejscach świata dokonuje się wręcz eksterminacja ludzi pod takimi pretekstami. Jak powiedział znany polski klimatolog prof. Jaworowski "globalne ocieplenie to ideologia zbrodni"... i bisku Rzymu włącza się w lansowanie takiej ideologi !!!. Czy was to naprawdę ani trochę nie niepokoi!?
    Dla mnie jest to w najwyższym stponiu niepokojące - delikatnie mówiąc.
  • Fakt, źródła ekologiczne są zbyt drogie. Nie tylko dla najuboższych, ale i dla nas, ludzi zachodu.
    Albo zbyt drogie, albo zbyt mało wydajne.

    I nie chodzi mi o to, by zamiast suszarki na prąd używać słońca i wiatru, bo chyba nie o to w źródłach ekologicznych chodzi.
    Ostatnio rozważamy usprawnienie sobie życia takim ekologicznym urządzeniem i za nic nie wychodzi taniej ani lepiej, szybciej, itp.

    Ale jak Paweł VI mógł popierać komunizm, to czemu Franciszek nie może popierać idei global warming?

    I ciekawe, że swego czasu nikt z takim entuzjazmem nie podszedł do Humanae vitatae...

  • Odżegnujecie Gregoriusa od czci i rozumu a nie macie chyba pojęcia o czym mówicie.


    Wiemy, wiemy, nie jesteśmy idiotami.

    Gregoriu odmawia papieżowi godności następcy św. Piotra. O tym mówimy.
  • Odżegnujecie Gregoriusa od czci i rozumu a nie macie chyba pojęcia o czym mówicie.
    ---------------

    no co ty nie powiesz...skoro nie wiemy a ty i Greg wiecie to jak żyć ???
  • Małgorzata ciekawe, ze odmawiasz mi prawa obrażania kard Bergoglio a to samo czynisz jz jego poprzednikami. Kali ukraśc krowę dobrze, ale Kalemu źle. Bo ja już jestem taki, ze wolę ufac poprzednikom niż kard. Bergoglio który z wysokim prawdopodobieństwem nie jest leglnym papieżem (chociażby dla tych co pewne pisma pewnego świętego poprzednika biorą na serio)
  • Odwracasz kota ogonem i tyle. Co to w ogóle za pomysł, żeby przyznawać sobie prawo do obrażania kogokolwiek? Czy fakt, że ktoś inny kogoś obraża, może zmienić cokolwiek w tej kwestii? Nie sądzę.
  • Już nie mówiąc o tym, że mógłbyś podać przykład, gdzie Małgorzata obrażała innego papieża, żeby nie było to tylko oskarżenie bez podstaw z Twojej strony.
  • @Gregorius masz prawo do własnego zdania, nie mi oceniać czy masz rację czy nie. Ale czy mógłbyś zmienić tytuł? Mnie razi, myślę, że nie tylko mnie...
  • Greg alboś głupi alboś z koniem na łby sie zamienił bo inaczej nie pisałbyś takich bzdur... z wysokim prawdopodobieństwem pi*lisz...
  • Nie moge patrzeć na tytuł wątka
  • @Gregorius
    Chętnie podyskutuję, ale proszę zmień tytuł. Nie jest w porządku.
  • ja to znów widzę, że naiwna jestem na maxa. Bo dopiero dziś z rana zrozumiałam, po Waszym sprzeciwie, kto jest tym okupantem...
    Bo ja jakieś wraże wojska widziałam.
    :-B

  • Jak widzę - Gregowi znowu pod deklem wali.
    Warto zapoznać się z całą treścią encykliki, Franciszek nie głosi nic nowego, podkreśla tylko nauczanie z poprzednich pontyfikatów.
  • A mnie najbardziej zszokowalo z cytatu "mniejsze zło".... :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.