Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bercik: sześciolatki w szkole - to nie ulega najmniejszej wątpliwości

124»

Komentarz

  • bardzo dobra , gustowna i estetyczna graficznie za razem seria dla dzieci 6-letnich - dobrze dostosowana do wieku to "Już w szkole" http://www.nowaera.pl/opis-serii/juz-w-szkole-6ciolatkow.html
    przetestowałam na własnych dzieciach, a mój syn w 5-cio latkach realizował ćwiczenia tej samej autorki. Wg przepisów ministerstwa teraz musiałby ten program powtarzać, ale na zebraniu rodzice z Panią uchwalili, że kupują część dla sześciolatków, a program autorski nazwiemy " program dla pięciolatków rozszerzony" i złożymy tam swoje podpisy....w ten sposób dzieci nie będą robiły po raz drugi programu dla 5 - latków, ale też nie strikte program kl I ( czy zerówki jak kto woli)DZięki temu też rodzice zgodzili się nie posłać dzieci do szkoły lecz zostawić jeszcze na rok w przedszkolu, co wychowawczyni mojego Franka z zapałem poparła:bigsmile:
  • przetestowałam na własnych dzieciach, a mój syn w 5-cio latkach
    Z pewnością potrafią czytac ale... czy im się przypadkiem nie odbija?
  • nie potrafi czytać :wink: bo nie to miała na celu książka z ćwiczeniami dla 5 cio latków Taw...raczej ćwiczyła manualność i była etapem przygotowawczym do pisania i czytania
  • testowanie na własnych dzieciach nie oznacza szybszej nauki czytania wbrew gotowości dziecka.....tylko jedna z moich córek czytała w wieku 5 lat i bynajmniej nie za moją sprawą:wink:...dwie kolejne miały kłopoty ze słuchem fonematycznym i uczyłam je metodą sylabową w I klasie...więc bądź pewien, że nie realizowałam zapędów nauczycielskich na własnych dzieciach wbrew ich rozwojowi
  • i nie odbija się, jeśli czytają wcześniej to jedynie z własnej potrzeby i chęci.....ale rozumiem ironiczny ton wypowiedzi :devil:
  • czyżby to alergia na mój zawód??
  • [cite] sylwia1974:[/cite]czyżby to alergia na mój zawód??
    Eeeee... ja tam nie znam ksiązki tylko chciałem sie upewnic czy to wydawnictwo z tradycjami...?
  • :crazy: seria stosunkowo nowa jeśli porównując ją do Elementarza...ta część dla 4-5 latków to zupełna nowość...tzn zobaczyłam ją dopiero w tym roku....części 0- IIIkl od kilku lat cieszą się dobrą opinią, autorka - godna polecenia:thumbup:
  • Przepiękne są podręczniki "Entliczek Pentliczek" - chyba pierwszy dla pięciolatków. Wśród autorów Widłak, wśród ilustratorów Wasiuczyńska, Pawlak itp. :smile:
  • Dla 4-latków też są. "Papierowe zabawy" z kółeczkami są znakomite.
  • Eeeee... ja tam nie znam ksiązki tylko chciałem sie upewnic czy to wydawnictwo z tradycjami...?
    Na str. 9 "Entliczka-pentliczka" dla 4-latka na kanapie obok mamusi leży Gazeta Wyborcza. Ale grafika - super !!!!!! Piękne rysunki, wyklejanki, szmatkowe obrazki - cieszy oko.
  • [cite] sylwia1974:[/cite]bardzo dobra , gustowna i estetyczna graficznie za razem seria dla dzieci 6-letnich - dobrze dostosowana do wieku to "Już w szkole" http://www.nowaera.pl/opis-serii/juz-w-szkole-6ciolatkow.html
    Sylwia,
    ty pracowałaś na tych książkach w domu ze swoim dzieckiem, czy to były jego książki w przedszkolu?
    Pytam, bo mój sześciolatek ciągle dopomina się o jakieś 'lekcje' jak starsi. No i nie wiem, czy tego nie kupić. Choć może to dla niego za poważne.
  • [cite] Eleonora:[/cite]Eeeee... ja tam nie znam ksiązki tylko chciałem sie upewnic czy to wydawnictwo z tradycjami...?
    Na str. 9 "Entliczka-pentliczka" dla 4-latka na kanapie obok mamusi leży Gazeta Wyborcza. Ale grafika - super !!!!!! Piękne rysunki, wyklejanki, szmatkowe obrazki - cieszy oko.

    Się zrobi autorski kolaż :bigsmile:
    Żal byłoby chyba nie skorzystać. Poza tym Widłak jest homofob, ostro skrytykował tę biedroniową książczynę o pingwinach :bigsmile:
  • [cite] akuczak:[/cite]My się uczymy czytać z takiego: Elemenatrz do czytania metodą sylabową

    kiedyś ( kilka lat )pracowałam z dziećmi mającymi problemy w czytaniu i polecam metodę uczenia sylabowego , tego podręcznika nie znam
    ale z moim synem w czasie nauki czytania "falbankowaliśmy " tekst na sylaby, tzn ja zaznaczałam ołowkiem sylabę w czasie czytania - wskazując fragment do przeczytania- bardzo szybko przeszedł z literowania na czytanie wyrazowe a o to chodzi
  • @ akurczak
    moja najstarsza córka miała to w zerówce 5 lat temu, zostawiłam sobie książkę i resztki ćwiczeń i wykorzystywałam w domu z młodszymi, a potem dokupiłam części i w tym roku bawiłam się z pięciolatkiem na tej książce i na "Od wierszyka do literki" z metody dobrego startu jest część dla młodszych od wierszyka do rysunku ( ale moim zdaniem słabsza i mniej ciekawa - trochę prymitywna..ale to moje prywatne zdanie no i moim dzieciom nie przypadła do gustu)
  • @ Marcelina
    Entliczek - pętliczek jest nową częścią, której kontynuacją jest właśnie "Już w szkole" tyle, że powstała niedawno , bo było takie zapotrzebowanie- chyba rok -dwa temu. Mój syn miał to w tym roku w łączonej grupie 4-5 latków , bo ta książka jest właśnie do tego przystosowana. Potwierdzam - dobra!!! w tej samie szacie graficznej :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.