Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wspaniałe stulecie

135678

Komentarz

  • @hipolit
    nie - mam gościa z Malty i właśnie skończyłam na dziś łamanie sobie języka. Zaraz będę się delektować.
  • @hipolit
    no nie - zapodaj szybko, jak tylko znajdziesz 103!
  • "przeleciałam" 103 odcinek po turecku i po rosyjsku
    czekammmmm z niecierpliwością na ten z napisami :))
  • Ja też się wciągnęłam w WS, oglądam przy wieszaniu i skladaniu prania, celowo zaczęłam składać pranie w godz. emisji ... ;;)

    w tvp nadają nowe odcinki, teraz jest 164, który to może być w przeliczeniu na te tureckie, coś koło 90?

    Jestem chora i w łóżku może sobie zrobię seansik ;)
  • a ja oglądam "Chirurgów" i kończę 3 sezon ;)
  • @hipolit
    "przeleciałam" 103 odcinek po turecku i po rosyjsku"
    dobra jesteś!!!!!!!! Jakbym nie miałą tyle z maluchami zachodu, też bym tak samo zrobiła.
  • @MagdaCh
    Aj tam to taki szybki ruch suwakiem pod ekranem
    Od odcinka 103 spore zmiany ;)
    I to mnie właśnie na tyle zaciekawiło :D
  • WIem, wiem - też czasem tak sobie przewijałam.
  • UlaUla
    edytowano wrzesień 2015
    Alez to nie jest super serial z ambicjami, tego w żaden sposób nie da sie porównywac do róznych produkcji HBO i innych. Komuś moze podpasować ten klimacik, komus innemu nie. Jak ogladam taka np. Dynastie Tudorów, to tez zachwycam sie ubraniami, bizuteria, takimi róznymi smaczkami. Tu tez, kazda sukienka jest inna , dopasowana do postaci, nie wiem, ile w tym jest prawdy, ale wbrew jakims obiegowym pogladom dotyczacym haremów nikt tu nie lata z cycem na wierzchu, nawet, jak bierze kąpiel. Jak dla mnie wrecz doubranie postaci, patrzac na temperatury w Turcji troche zgrzyta, no ale wtedy niby była mała epoka lodowcowa, wiec moze i tak było. Mozliwe ze w DT ubrania sa z materiałów nieco bardziej dostosowanych do epoki, ale tu tez wygladaja na starannie uszyte i na ilosci materiału nie oszczedzano. Albo takie - leci pani do pana z afera, ale sama drzwi otworzyc nie moze, a za nia trzy służace i eunuch ;) Sama intryga - bardzo wnikliwie nie śledze, biorac zreszta pod uwage, ze ogladam od czasu do czasu, zwlaszcza teraz, jak zaczął sie rok szkolny, pewnie wcale nie bedę miala czasu, ale np. była bodzcem, zeby sobie co nieco doczytac. Specyfika róznych wschodnich filmów, seriali jest jaka jest (np. to całe bollywood, czy chinskei filmy karate), ale np. dla mnie bardziej niestrawne sa rózne polskie produkcjie tvn i tvp, te intrygi, problemy niby zyciowe (typu Na wspólnej, klan itp.), nudne to i nawet ubran nie ma ;)
  • @MagdaCh
    @Ula

    Tu jest pierwszy odcinek
    "wspaniałe stulecie- tajny świat"
    Odcinek o kostiumach, dekoracjach

  • @Ula
    Dynasyia Tudorów też świetna - ale tylko trochę oglądałąm gościnnie, nie mam TV. Czy jest w internecie?
  • w internetach jest wszystko;-)
  • @Dorotak, a gdzie w necie oglądasz?
  • Cda, zalukaj, youtube albo video anyfilles. Na ktorejs musi byc:-D
  • edytowano wrzesień 2015
    Wybaczcie przeczytałam tytuł wątka
    wspaniałe stolce :\"> :\"> :\">
  • za dużo wątków związanych z żywieniem, AgaMaria :)
  • Fakt.
    A to serial turecki chyba? Z XVI wieku akcja? Nie jestem za bardzo w temacie.
  • Wczoraj oglądałam ( muszę sprawdzic w jakich godzinach leci)i spodobała mi się akcja z dziewczyną, która skoczyła z balkonu.
    Moze zacznę oglądać?
  • To samo mowi mój mąż, pyta mnie, co by powiedzieli Katechiści...
  • Łomatkoooooo :))
  • Dobra, przyznam sie, ze obejrzalam 1,5 odcinka (tych polskich, krotkich) z linka Hipolita. Mozliwe, ze moj odbior jest mocno skrzywiony przez fakt, ze ktos mi sprzedal ciezka jelitowke i nie mam na nic sily, wiec jem po 1/4 lyzeczki jaglanki, coli nie pije, bo mi wypili (steviowa w dodatku, prosiaki jedne!), probuje earl greya i generalnie sie trzese. Do tego jest to pierwszy serial od ca. 15 lat, nie liczac paru odcinkow "Gliniarza z Tölz", ktore ostatnio puscilam krajoznawczo.
    W kazdym razie, sultan mi przypomina do zludzenia faceta, ktory sie nazywa Öguz i prowadzi sklep z komorkami w moim bylym miescie ;)) Nawet taki sam 1,50 w kapeluszu. Przypuszczam, ze on i jego rodzina maja niezly ubaw z tego serialu, a mi sie miesza, czy jestem w Bawarii, czy w Nadrenii. Deja vu.
    Kostiumy piekne, nie ma co krytykowac, cudo.
    I na tym koniec zabawy, reszta to obraz potwornej, smutnej degeneracji. Pozwala zrozumiec, dlaczego przez stulecia tak panicznie bano sie hord islamskich. Przeraza mnie ta wizja branki, ladujesz w palacu, nigdy nie zobaczysz bliskich i masz tylko wybor, czy bedziesz sie kurwic kiepsko i skonczysz szybko marnie, czy tez dasz z siebie (w sensie doslownym) wszystko i tez pewnie skonczysz marnie, ale za to pozyjesz jakis czas spiac na puchu i noszac drogie klejnoty. W wersji drugiej masz szanse na przedluzenie zycia pare lat, w czasie ktorych bedziesz drzec o dzieci, bo one beda jedynymi ci bliskimi istotami w tym piekle. Fuck up, fuck down.
    Wiecej ogladac nie bylam w stanie, ale przejrzalam genealogie sultanow osmanskich i stwierdzilam, ze po Sulejmanie byli w sumie sami degeneraci. Najlepsze kwiatki to wyzynanie wszystkich mlodszych braci przez nastepce tronu. Pewnie milo bylo rodzic syna w niewoli, ze swiadomoscia, ze on mi polepszy pozycje w hierarchii i przedluzy zycie, za to jego pewnie zamorduja. Zreszta niekoniecznie tylko jego, ktorys z sultanow na prosbe kochanki kazal wymordowac caly harem i 280 kobiet poszlo na dno Bosforu, ot taka impreza byla w weekend. Fuck up, fuck down.
    Jak to mialo przekonac do islamu, to u mnie wykonalo odwrotna robote. I nawet nie wiem, czy mimo pieknych strojow bede w stanie dalej ogladac. Chyba nie, szukam tych Wikingow.
  • Vikingi są na alekino.tv i na kinoman.tv
    W bardzo dobrej jakości. Mnie się podobali. No i Breaking bad mi się podobał czy jakoś tak. Tu przebrnelam. W sumie oglądam ten islam o ludzkiej twarzy tyle że ona bardzo demoniczna jest ta twarz w serialu nawet. Ale w sumie też fajnie się ogląda historię Europy z punktu widzenia Turków. Wątki romantyczno haremowe są takie jak w zapodanym przez kociare linku.
  • Ja wymiekl, gdy żona pobiła kochankę i po tym.przyszedł sułtan, mówiąc z głębokim żalem: " Tym czynem zniszczyłaś nas!"
    No bo miłość do innej jest filarem dobrego związku.
    Dzięki @Aga za twój komentarz. W punkt.
  • edytowano wrzesień 2015
    piękny strój nie przykrywa dla mnie barbarzyństwa, okrucieństwa i chorej ideologii z której zrobiono religię-maszynkę do zabijania niewiernych. zresztą nie trzeba oglądać serialu aby dotknac tego co przeciez nadal tam funkcjonuje( i to jest w tym najgorsze)niewolnice i haremy nadal przeciez istnieją.

    ps: Pozatym zarœwno Turcy jak i inne narody muzułmańskie nie tworzą filmów na wzór "europejski" tj. dobry chrzescijanin, zly muzulmanin tak jak u nas jest wysyp filmów o dobrych muzulmanach. Oni dają jasny przekaz co do wartości jakich powinno się przestrzegac często polączony z zaklamaniem historycznym czego przykładem jest chociazby film Fetih 1453(podbicie Konstatynopola).

    ps2: sama się spotkalam nad ubolewaniem polskiej neofitki typu: jaka szkoda, że Sobieski wygrał z Mustafą pod Wiedniem.
  • @hipolit
    oglądam sobie tę 103 na raty - coby starczyło pożywki do następnego odcinka :)
    Ja się jakoś nie napinam, czy lubię Turków czy też nie. Zachwycam się grą aktorską chyba najbardziej, ale i scenariuszem.
  • @MagdaCh

    To masz 104 odcinek


    ;)
  • Wielkie dzięki!!!!!! Bardzo jestem ciekawa tej nowej aktorki!
    Właśnie skończyłam 103...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.