Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wspaniałe stulecie

123578

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2015
    @MagdaCh
    Proszę
    Odcinek 1
    Pozostałe są na YT
  • a niech Was kopnie! włączyłam od 65 odc. WS i jest ciutek lepsze i mnie wciągnęło...
  • @Dorotak
    bo to jest naprawdę bardzo dobry serial. Niektóre odcinki czasem zawiodą - co nie zmienia, że wiele słów i wątków ma zakończenie i nawiązanie po dłuższym czasie. Nie należy go oceniać negatywnie pochopnie.
  • ja to sobie włączam na jednym okienku, na drugim chodakowską i takim sposobem mniej myślę o tym,że jeszcze 5 powtórzeń i na pewno się wykopyrtnę...:D
  • Huraaaaaa! Już lecę oglądać!!!!
  • Coraz smutniejsze te odcinki - mam na myśli 106. Mogliby trochę życia w nie tchnąć.
  • Myślę, że tchą ;)
    ponoć siostra Sulejmana ciut namiesza ;)

    ale póki co ...czekam na kolejne odcinki moich seriali :))
  • Stosunek tych żon i pociotków do samego Sulejmana to doskonały pomysł na stosunek do męża, gdy się człowiek wkurzy na teściów etc. Przekazywać oględnie same dobre wiadomości małżonkowi i nie obwiniać małżonka, nie wyżywać się na nim, gdy się jego rodzina nie spodoba. To działa!
  • Z tym ze na teściowa to nieraz metody Hürrem chodzą po głowie :))
    "Do wora i do Bosfora" :((
    Mąż niestety uspokaja moje "myśli"
    Wszak mamy tylko Odrę - stan wody zbyt niski,
    I żal wędkarzy- ujrzeć nimfę błotna źle by na nich wpłynęło
    No i ryby w rzece- co one winne
    :))
    :P
  • Mnie się wymsknęło do dziecka żartobliwie: "…a jak nie, to ci wyrwę język" - no i mój dowcip nie został dobrze przyjęty...
  • edytowano wrzesień 2015
    Rodzina mi z Kataru przysłała zaproszenie :)
    Mają wystawę tych strojów i biżuterii.

    image001
  • @hipolit :-* :-* :-* a jak to sprawdzić czy są już odc. z tłumaczeniem samodzielnie, bo jak tak będziesz nam wrzucać linki do końca czwartego sezonu to się zamęczysz.
  • A ja kupiłem tę książkę.
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/261302/tajemnice-haremow

    Już po kilku stronach wygląda, że nie było tam (w haremie) tak miło, jak w filmie. Chociażby na porządku dziennym było topienie w Bosforze kobiet za jakieś występki.
    Wraz ze zmianą sułtana do bosforu trafiały np. brzemienne.
  • @milamama2+3
    Nie zamęcze sie, sama czekam z niecierpliwoscią ma kolejne.

    A jak chcesz sama to,
    Polub fanpage "tureckie seriale" na fb :))
  • @joachm
    Nie znudzi sie
    Ale jakbym sie spóźniała to teraz dziewczyny mogą już wrzucać :))
  • edytowano wrzesień 2015
    Czytając dalej. Kilkanaście procent eunuchów przeżywało proces uszlachetniania. Jak to robiono nie chcecie wiedzieć. Przez to byli dużo drożsi niż zwykli niewolnicy. Potem też cierpieli, świrowali, szczególnie jeżeli proces był przeprowadzony późno, wbrew wyobrażeniom nie zabijał popędu seksualnego. W pałacu sułtana było kilkaset! eunuchow, a haremów było tysiące.
    Swoją drogą dowiedziałem się, że za każdym razem jak Mahomet potrzebował, miał objawienie Gabriela, czym skutecznie zamykał usta oponentom ;) Np. jak były opdejrzenia, ze jedna z jego żon się puściła, przyszedł Gabriel i powiedział, że nie. Podejrzliwców ukarano chłostą :)
  • To wyjątkowo praktyczne. Przeczytalabym, ale w ciąży mogę nie zdzuerzyc.
  • @PawelK

    Mahomet nie tylko w tej kwestii mial widzenia "aniola". jak np. zapragnal czyjes zony to tez mu sie " objawial", generalnie za każdym razem jak cos chcial wprowadzic a mial jakis oponentow do danej decyzji to cyk i juz "aniol" sie pojawial.
  • Sobie na raty oglądam 107 odc - i jest świetny. 106 był trochę mdły - ale ten rewelacja. Świetne miny robi ta nowa Hurem, gdy kombinuje. No i Simbul cudny na tym targu.
  • edytowano wrzesień 2015
    O! Jest 108 chyba!!!!
    http://ok.ru/video/34929510949
  • Byłam wczoraj na wystawie (rzeczywiście dobrej) w Krakowie:

    http://ottomania.mnk.pl/wystawa.html

    Fanom serialu na pewno się spodoba:)
    Niestety jeszcze tylko kilka dni.
  • ALe czad- ten 108. jest świetny - znów wiatr w żaglach!
  • 109 nadeszła:
    http://ok.ru/video/34995833381
    Zaraz się zabieram do oglądania.
  • 109 jest bardzo dobry. A postać Sumbul Agi perfekcyjnie zagrana i rozrysowana - ptrząc na całość i na ten odcinek.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.