Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zagadki

1252628303140

Komentarz

  • edytowano luty 2020
    Ale byłam szybsza niż @Skatarzyna :tongue:
    Teraz muszę jechać po mleko, to dam Wam fory ;)
    Podziękowali 1maliwiju
  • Choć nie chce mi się wierzyć, że to takie proste by miało być...

    To ja mam inną. Nie wiem, czy prosta. Pewnie @Skatarzyna mnie zaraz pozbawi wątpliwości... ;)

    Takie przygotowanie to słuszność przed zdawkowym pożegnaniem.
  • I jeszcze jedna, co mi nagle przyszła. Trochę w slangu miejskim (troszkę nieortograficznie):

    Przed naród kradnij, muzyku!
  • edytowano luty 2020
    Katarzyna powiedział(a):


    Takie przygotowanie to słuszność przed zdawkowym pożegnaniem.
    PrePaRacja
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Mebel przeciw . To od mojego 6 latka.
  • @makodrzyk - bardzo dobrze! Pre Lud Jum!
    W gwarze miejskiej "jumać" to kraść, brać bez pozwolenia.
  • zapominajka powiedział(a):
    Mebel przeciw . To od mojego 6 latka.

    Antyk?
  • Niemiecko-polski ale równocześnie dalekowschodni, do którego chyba zawsze można wpaść na piwo.
  • Katarzyna powiedział(a):
    zapominajka powiedział(a):
    Mebel przeciw . To od mojego 6 latka.

    Antyk?
    Tak. 
  • @makodrzyk - gimnastykę umysłową podziwiam! Jednak o coś znacznie prostszego mi chodziło. W nagrodę za wysiłek intelektualny, podpowiedź dla Ciebie: rozwiązaniem zagadki jest nazwa kraju.
  • Chyba przekombinowałam trochę... No, nazwa tego kraju (wschodniego) jednoznacznie daje do zrozumienie, że piwa tam nie brakuje.
  • Jak się nazywa koniec niebiańsko pysznego francuskiego wyrobu nabiałowego?
  • makodorzyk powiedział(a):
     :D ale to raczej angielsko- polskie bo po niemiecku to by brzmiało Bijerma - było ze zmyłą ;)

    Po niemiecku się pisze "bier" ale czyta "bir" BTW, ponoć dla Ślązaków to bardzo mylące bywało, gdy jechali za zachodnią granicę - stoi piwo, pisze przy nim "BIER", no to brali. A potem były kłopoty... ;)
  • Powyższe z dedykacją dla Katarzyny 
  • Francuski będzie w rozwiązaniu zagadki. Żeby nie było zbyt łatwo, to czytany po polsku będzie ten francuski... ;)
  • Fromaz?

  • @MonikaN - nie o to mi chodziło. Ale jak wyjaśnisz tok rozumowania, to może uznam, że to też poprawne rozwiązanie.
    @maliwiju - ale czy to z dedykacją dla mnie to też jakaś zagadka? Rebus to ma być?
  • Ktoś może wymowic zamiast fro, fru
    Wtedy frumaz z błędem ortograficznym masz fruuu - odleciał sobie ser, i o nim teraz maz (marz).
  • Philadelphia jest taki serek, @makodrzyk, ale czy to francuskie 
  • Nie znam produktu nabiałowego o nazwie "delfine", choć pewien element tej sugestii może naprowadzać na właściwe rozwiązanie. Zakupy robiłam u pani Jadzi w sąsiedniej wsi. Kupowałam tylko mleko prosto od krowy. I to nie jest żadna podpowiedź. Tak tylko piszę, żeby zaspokoić Twoją ciekawość. ;)
    W rozwiązaniu zagadki nie ma nazwy własnej produktu nabiałowego. Jest nazwa gatunkowa. Bardzo ogólna i powszechnie używana. Coś, jak "śmietana", na przykład.
  • MonikaN powiedział(a):
    Ktoś może wymowic zamiast fro, fru
    Wtedy frumaz z błędem ortograficznym masz fruuu - odleciał sobie ser, i o nim teraz maz (marz).

    Insertujące, zaiste... I francuskie i niebiańskie (w pewien sposób, bo skoro odleciał...) i koniec. Ale nie pasuje mi za bardzo. Rozwiązaniem mojej zagadki jest całkiem bezbłędne polskie słowo. Choć jest w nim zaszyta francuszczyzna. Też bez błędów, chyba...
  • Katarzyna zagadka obrazkowa
  • edytowano luty 2020
    Katarzyna powiedział(a):
    Jak się nazywa koniec niebiańsko pysznego francuskiego wyrobu nabiałowego?
    Serafin 
    le séraphin- anioł 
    Podziękowali 2MonikaN Katarzyna
  • Serafin - to anioł, jak najbardziej po polsku.
    A Sera - fin, to koniec sera. Po francusku trochę.
    Podziękowali 1maliwiju
  • @maliwiju - obstawiam, że jednym z członów rozwiązania zagadki obrazkowej jest "rodzin" Ale kobieta-lego mnie tymczasem przerasta.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.